آموزش طراحی تجربه کاربری

آموزش طراحی تجربه کاربری، آموزش دیزاین UX ، آموزش طراحی UX، آموزش دیزاین یوایکس

آموزش طراحی تجربه کاربری چیست؟

برای همه ی ما پیش اومده که قصد خرید از یک فروشگاه اینترنتی رو داشته باشیم.

اولین چیزی که باعث شده تصمیم بگیریم از اون سایت خرید کنیم یا سراغ سایت بعدی بریم، جذابیت های اون سایت بوده. مثلا دسته بندی های مشخصی از کالاهای خودش ارائه داده باشه، موجودی و قیمت آخرین محصولاتش رو درج کرده باشه، سرعت خوبی داشته باشه و ما رو برای پرداخت های اینترنتی دچار مشکل نکنه و ظاهر و گرافیک زیبایی داشته باشه و چشم نواز باشه.

جالبه بدونید همین خرده تجربه های کاربرها در استفاده از یک سایت و اپلیکیشن، شاخه ای رو  در طراحی سایت باز کرده، که به اون UX  (user experience)یا تجربه ی کاربری گفته میشه. تجربه ی کاربری، به طراحان سایت ها و اپلیکیشن ها و فعالان حوزه ی UI کمک میکنه تا با توجه به سلیقه ی مخاطب، شروع به طراحی کنند.

پس بهتره بگیم UX  یا طراحی تجربه ی کاربری، نقش اسکلت و استخوان بندی یک سایت یا اپلیکیشن رو ایفا می کنه.

طراحی تجربه ی کاربری، به شما کمک میکنه تا از خدمات یک سایت ، بی نقص تر، ساده تر و با کیفیت تر استفاده کنید.

 بیل گیتس معتقده ” ناراضی ترین مشتری های شما، بزرگ ترین منبع یادگیری تان هستند”. بنابراین هر عاملی که باعث میشه مشتری، سایت شما رو ترک کنه و سراغ سایت بعدی بره، میتونه یه منبع الهام برای ایده و طراحی های بعدی شما باشه.

همون طور که می دونید، هرچقدر رضایت کاربرها از یک سایت بیشتر باشه، سایت سئوی بهتری خواهد داشت و به رتبه های بالاتری در سرچ های گوگل دست پیدا می کنه.

بخش های مختلف طراحی تجربه  کاربری

شاید براتون سوال شده باشه که آموزش طراحی تجربه  کاربری، آموزش طراحی UX  ، آموزش دیزاین تجربه  کاربری یا آموزش دیزاین یوایکس چیه و از چه بخش هایی تشکیل شده یا حتی آموزش طراحی تجربه  کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه  کاربری حرفه ای در ایران چه وضعیتی رو داره؟

برای آموزش دیزاین یوایکس ما با دو بخش اصلی سر و کار خواهیم داشت:

بخش تحقیق
بخش طراحی

قبل از ورود به بخش طراحی، لازمه که مقدماتی رو فراهم کنیم و تحقیقاتی رو که برای شروع کارمون نیاز هست انجام بدیم. به عبارتی، در قدم اول، به آموزش طراحی تجربه کاربری مقدماتی نیاز داریم.

یک آموزش طراحی تجربه کاربری حرفه ای، در قدم اول به شما یاد میده چطور طرح هایی رو ارائه بدید که مشتری پسند باشه و شما رو به اهداف ساییتون نزدیک کنه.

وضعیت طراحی تجربه کاربری در ایران

 با توجه به این که آموزش طراحی UX ، آموزش دیزاین UX و آموزش دیزاین تجربه ی کاربری در ایران آموزش نسبتا جدیدی به حساب میاد، میتونه حرفه ی جذاب و درآمدزایی رو برای شما به دنبال داشته باشه.

درحال حاضر شرکت های بزرگ و برندهای مطرح، برای طراحی سایت و اپلیکیشن هاشون، علاقه مند به جذب فعالین حوزه ی UX  هستند و حتی پروژه هایی رو به صورت دورکاری، برای اون ها تعریف کردند.

چرا به دوره ی آموزش طراحی تجربه کاربری نیاز داریم:

حالا لازمه به این سوال جواب بدیم که آموزش دیزاین یوایکس چه فایده ای برای فعالیت های ما داره؟

شرکت های مطرح برای دیده شدن، فروش و درآمدزایی بیشتر به SEO  نیاز دارند. هرچقدر آمار بازدیدکنندگان سایت شما بالاتر بره، فروش های خوب و بهتری در انتظار شما خواهد بود. متخصصین UX تلاش می کنند تا کاربرها رو بهتر بشناسن و علاوه بر اینکه به ظاهر و زیبایی سایت یا محصول اهمیت میدن، به نحوه ی مصرف و نوع نگاه کاربرها هم دقت کنند.

اگر به حوزه ی آموزش دیزاین UX و آموزش طراحی UX علاقه مند هستید، در قدم اول باید مطالعات زیادی داشته باشید چون حوزه ی UX بسیار متنوع هست و دانش زیاد و به روزی رو از شما طلب می کنه. در مرحله ی اول باید سراغ آموزش طراحی تجربه  کاربری مقدماتی و بعد، سراغ آموزش طراحی تجربه  کاربری حرفه ای برید.

آموزش طراحی تجربه  کاربری یا آموزش دیزاین UX:

برای آموزش طراحی تجربه کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه کاربری حرفه ای چند راه پیش روی شماست:

  1. به صورت خود آموز و از طریق کتاب ها و و بسایت های این حوزه، شروع به یادگیری طراحی تجربه کاربری کنید
  2. از دوره های آنلاین آموزش دیزاین UX یا آموزش طراحی UX استفاده کنید
  3. در کلاس های آموزش دیزاین UX و آموزش طراحی UX شرکت کنید

این گزینه ها برای آموزش دیزاین یوایکس و آموزش دیزاین تجربه ی کاربری به شما پیشنهاد میشن تا با توجه به زمان و هزینه ی خودتون از بین اون ها یکی رو انتخاب کنید و بتونید بهترین دوره ی آموزش طراحی تجربه  کاربری مقدماتی و حرفه ای رو انتخاب کنید.

شما در جریان آموزش دیزاین UX، علاوه بر استاد و آموزشگاه خوب، به تسلط بر زبان انگلیسی، آشنایی با سایت های مرجع و کسب تجربه از طریق پروژه های کلاسی مرتبط نیاز دارید .

نوپا بودن آموزش طراحی UX  و آموزش دیزاین یوایکس ، و همچنین کاربردی بودن این حوزه، باعث شده که علاقه مندان به دیجیتال مارکتینگ، بیشتر از قبل به این شاخه گرایش پیدا کنند.

ابزارهای مورد نیاز دوره ی آموزش طراحی تجربه  کاربری:

آموزش طراحی تجربه کاربری و آموزش دیزاین UX هم مثل همه ی گرایش های بازاریابی دیجیتال، ابزارهایی حرفه ای دارند که با تسلط بر اون ها می تونید در کسب و کار و آموزش دیزاین تجربه ی کاربری موفق باشید.

بعضی از این ابزارها عبارتند از:

ایجاد پروتوتایپ:, InVision  Mockplus, Adobe XD

ایجاد وایرفریم: Adobe Xd , Figma.com ,Wireframe.cc ,Balsamiq ,Sketch

تحقیقات کاربر: ابزارهای نظرسنجی و پرسش و پاسخ مانند  Typeform & Surveymonkeyو نمونه های فارسی مانند پرس لاین

ساده ترین راه برای آموزش طراحی تجربه کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه کاربری حرفه ای شرکت در دوره های آموزش طراحی تجربه  کاربری و آموزش دیزاین UX هست.

آموزشگاه آمانج و آموزش طراحی تجربه کاربری:

با یک سرچ ساده می تونید کلاس های آموزشی زیادی در حوزه ی آموزش دیزاین تجربه ی کاربری پیدا کنید.

بعضی از این کلاس ها به صورت حضوری و بعضی هاشون هم به صورت غیرحضوری برگزار می شن.

یکی از موسسات فعال در این حوزه “آکادمی آمانج” نام داره که زیر نظر کانون کارآفرینی دانشگاه تهرانه و اساتید متخصص و مجربی رو در کنار هم چیده.

دوره ی طراحی تجربه ی کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه کاربری حرفه ای، در آکادمی آمانج، حدودا در سی جلسه و طی 60 ساعت برگزار میشه و سرفصل های  دوره شامل موارد زیره:

  1. Introduction
  2. Problem space
  3. solution space/ Interaction design
  4. Evaluation
  5. Data driven design
  6. Persuasive Design
  7. Business Tips

دوره های آموزشگاه آمانج فقط محدود به این سرفصل ها نمی شن. درکنار آموزش، پروژه هایی برای شما تعریف میشه که با راهنمایی و کمک اساتید اون ها رو پیش می برید و علاوه بر جواب گرفتن در مورد سوالاتتون به یک متخصص طراحی تجربه ی کاربری تبدیل می شید که برای ورود به بازار کار آمادگی های لازم رو کسب کرده.

با مدرکی که توسط آکادمی آمانج دریافت می کنید، می تونید رزومه ی قوی و محکمی برای خودتون بسازید و برای همکاری در پروژه های مختلف طراحی تجربه ی کاربری آماده بشید.

این رو هم اضافه کنم که آکادمی آمانج، از نفرات برتر دوره ی آموزش طراحی تجربه  کاربری و آموزش طراحی UX حمایت می کنه و فرصت های شغلی متنوعی رو در زمینه ی طراحی تجربه ی کاربری برای دانشجویان خودش فراهم می کنه.

آموزش طراحی تجربه کاربری، آموزش دیزاین UX ، آموزش طراحی UX، آموزش دیزاین یوایکس

دوره های غیرحضوری در کنار دوره های حضوری:

آکادمی آمانج، علاوه بر آموزش طراحی تجربه کاربری در تهران، اقدام به برگزاری دوره های غیر حضوری آموزش طراحی تجربه کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه کاربری حرفه ای کرده، تا علاقه مندان به این حوزه به دلیل بُعد مسافت، این فرصت رو از دست ندن و بتونند در این زمینه، مهارت هایی رو کسب کنند.

کلاس های غیر حضوری به صورت وبینار، ویدئویی، جلسات متعدد رفع اشکال، پرسش و پاسخ، تعریف پروژه های متعدد آموزش دیزاین یو ایکس و آموزش دیزاین تجربه ی کاربری، برگزار میشن و علاوه بر این دسترسی به استاد و پاسخ گویی به سوالات رو برای شما فراهم کرده.

در هر جلسه از کلاس های آموزش دیزاین یوایکس ، ویدئوهایی برای شما بارگزاری خواهد شد و شما می تونید در زمان های خالی خودتون این ویدئوها رو ببینید و سوالاتتون رو برای جلسات وبینار پرسش و پاسخ آماد کنید. در جلسات وبیناری، حضور استاد به شما کمک میکنه تا اشکالاتتون رو رفع کنید و با سوالات و تجربیات سایر دانشجوهای دوره ی خودتون آشنا بشید و خودتون رو از نظر علمی و فنی قوی کنید.

پروژه هایی که در هر جلسه برای شما تعریف می شه، متناسب با بازار کار هست و شما رو برای ورود به حوزه ی آموزش دیزاین یوایکس و آموزش دیزاین تجربه ی کاربری آماده می کنه.

پیش نیازهای دوره ی آموزش طراحی تجربه کاربری مقدماتی و آموزش طراحی تجربه  کاربری حرفه ای:

آموزش طراحی تجربه کاربری در تهران:

از پیش نیازهای این دوره،باید به آشنایی با مفاهیم اصلی طراحی و ساخت نرم افزار (وب سایت یا اپلیکیشن) اشاره کنیم و همین طور آشنایی نسبی با حوزه ی UI یا سرفصل های مربوط به اون.

چه کسانی می تونند دراین دوره شرکت کنند؟

 این دوره (آموزش دیزاین تجربه ی کاربری) علاوه بر دانشجویانی که قصد ورود به بازار کار رو دارند، می تونه برای متخصص های این حوزه که قصد ارتقاء کارشون رو دارند هم مفید باشه. مدیران تیم های نرم افزاری هم برای تکمیل آموزش کادر خودشون می تونند از این دوره استفاده کنند و کسب و کارشون رو ارتقاء بدن.

شما می تونید برای آشنایی با مدرسین این دوره، هزینه ی ثبتنام و تخفیف هایی که شاملتون می شه، تقویم آموزشی و ساعت و روز برگزاری کلاس ها، با پشتیبانی آکادمی آمانج تماس بگیرید و از راهنمایی هاشون بهره مند بشید.