تبلیغات آنلاین

پیشرفت باورنکردنی شبکه جهانی وب طی ده سال گذشته، فضای بازاریابی را کاملاً تغییر داده است. تبلیغات آنلاین به عنوان یکی از روش های بازاریابی دیجیتال، امروزه بخشی از زندگی روزمره در اینترنت شده است. وسعت تنوع تبلیغات آنلاین برای تازه واردان در عرصه بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ گیج کننده است. ما در این صفحه برای کمک به شما، مزایای تبلیغات اینترنتی را توضیح خواهیم داد و شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد. همچنین با توجه به اهمیت تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ در این صفحه از سایت هایپر کیوسک شما را در راستای آموزش تبلیغات در فضای مجازی راهنمایی خواهیم کرد.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین چیست؟

تبلیغات آنلاین را می توان به عنوان یکی از روش های بازاریابی که با استفاده از اینترنت پیام های بازریابی را به مخاطبان مشخص ارسال می کند، در نظر گرفت. این روش از تبلیغات برای جذب بازدیدکنندگان وب سایت و مورد بازدید قرار گرفتن نام تجاری توسط کاربران مورد نظر و همچنین ترغیب مشتری هدف برای خرید و یا عمل مورد نظر، طراحی شده است.

چرا تبلیغات آنلاین؟

تبلیغات آنلاین یا همان تبلیغات اینترنتی کسب و کار، مزایای زیادی نسبت به رسانه های تبلیغاتی سنتی دارد. تبلیغات اینترنتی کسب و کار، به صاحبان مشاغل اجازه می دهد که پیام های مرتبط را به موقع با هزینه ای اندک به مشتریان خود برسانند. در این ادامه سه مزیت عمده از مزایای تبلیغات آنلاین را بررسی خواهیم کرد.

1-مقرون به صرفه

یکی از بزرگترین مزایای تبلیغات آنلاین ارزان بودن آن در مقایسه با سایر روش های تبلیغات قدیمی است. صاحبان مشاغل حتی با کمترین بودجه می توانند به مخاطبان نسبتاً گسترده ای دسترسی یابند و از این طریق تبلیغات اینترنتی کسب و کار خود را گسترش دهند.

دیجیتال مارکتینگ

2- هدفمند

یکی دیگر از مزایای تبلیغات اینترنتی، هدفمند بودن آن است. روش های بازاریابی سنتی و قدیمی مانند آگهی ها، تلویزیون، بیلبوردها و پیام های مستقیم هیچ استفاده ای در بازار هدف شما ندارند. بودجه شما، به امید اینکه عده ای پیام شما را ببینند و جذب شوند؛ صرف تبلیغات در تعداد زیاد می شود، تبلیغات آنلاین امکان کنترل بسیار بیشتری به ما می دهد. وب سایت هایی مانند فیس بوک و گوگل براساس پروفایل و سابقه جستجو می توانند به ما بگویندچه افرادی در بازار هدف ما قرار دارند. این به ما امکان می دهد محتوای ما به طور خاص افرادی که بیشتر احتمال خرید را دارند را هدف قرار دهد.

3- قابل اندازه گیری

اندازه گیری و کمی سازی دیجیتال مارکتینگ نیز بسیار ساده تر است. ابزارهای تجزیه و تحلیل آنلاین می توانند به شما کمک کنند که چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی کارایی ندارد و این امکان را می دهد که بیشتر هزینه های بازاریابی خود را به بازار هدف اختصاص دهید. همچنین می تواند اطلاعاتی را راجع به مشتری ایده آل شما فراهم کند. به شما این امکان را می دهد که تبلیغات خود را برای پردرآمدترین مخاطبان خود هدف قرار دهید. فرصت ها واقعاً در دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات آنلاین بی حد و حصر هستند.

روش های بازاریابی دیجیتال

چگونه فروش را افزایش دهیم؟"

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که ” چگونه فروش مغازه را افزایش دهیم؟”
کانال‌هایی از روش های بازاریابی دیجیتال در دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که استفاده از آن ها پاسخ این پرسش است. این اجزا شامل دسته بندی های اصلی زیر است:

وب‌سایت
تبلیغات آنلاین ( تبلیغات دیجیتال )
بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)
ایمیل مارکتینگ
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی (مانند اینستاگرام)
بازاریابی محتوایی (Content Marketing)
تحلیل دیجیتال
روابط عمومی آنلاین
بازاریابی موبایلی

برای رسیدن به نتیجه ایده آل در دیجیتال مارکتینگ، کسب آموزش تبلیغات و بازاریابی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این آموزش می تواند از طریق کلاس های آموزش تبلیغات مجازی حاصل شود. همچنین با توجه به زمینه کاری می توان به طور انحصاری بر آموزش تبلیغات در اینستاگرام تمرکز کرد.

برای راحت تر آموختن دیجیتال مارکینگ و تبلیغات آنلاین می توان در کلاس های آموزش مجازی دیجیتال مارکتینگ نیز شرکت کرد و یا با مطالعه ابزار های مانند کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ، اطلاعات بیشتری در رابطه با آموزش تبلیغات آنلاین به دست آورد.

اگر قصد مطالعه یک کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ را دارید، ما به شما کتاب قبایل توسط ست گودین (Seth Godin) معرفی می کنیم. این کتاب طبق ویکی پدیا، «یک جامعه یک واحد اجتماعی کوچک یا بزرگ است (گروهی از موجودات زنده) که چیزی مشترک مانند هنجارها، دین، ارزش‌ها یا هویت دارند». این کتاب به زیبایی توضیح می‌دهد که چگونه انسان تمایل ذاتی برای تشکیل گروه‌ها و اجتماعات دارد و جوامع چگونه از یک ایده و رهبر پیروی می‌کنند. قبیله در مورد استفاده از اینترنت برای هدایت یک کسب‌ و‌کار شما را راهنمایی کرده و به شما یاد می‌دهد چگونه خطر کرده و متفاوت باشید تا بتوانید به رهبر ایده‌آلی تبدیل شوید.

عنوان انگلیسی کتاب: Tribes – We Need You to Lead Us

امیدواریم از مطالب لذت برده باشید.