راهنمای خرید عینک آفتابی

در طول زندگی مان بارها پیش آمده که دست به انتخاب های سخت بزنیم. سخت تر از انتخاب های سخت، ترس از انتخابی اشتباه است. شاید برای شما پیش آمده باشد که پس از خرید یک اکسسوری مثل خرید عینک آفتابی، به این نتیجه برسید که مدل عینکی که انتخاب کرده اید به صورت و استایل شما همخوانی ندارد.

بگذارید رو راست به شما مطلبی رو عنوان کنم: چه شما خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید، هر مدل عینکی به صورت شما زیبا نیست. مواردی چون فرم صورت، فرم بینی، چانه و مواردی ازاین دست تاثیر بسزایی در انتخاب درست عینک آفتابی و یا طبی دارد.

نمیخواهید که بعد از گذشت 10 سال، به عکساتون نگاه کنین و بگین:” وای چقدر اون عینک بد بوده برای من!”؟ پس با هایپر کیوسک همراه باشید.
بهترین کار اینه که در گام اول مشخص کنید چهر شما به چه شکلی است؟ چند روش وجود داره که متوجه بشید چهره شما به چه شکلی است.
مثلا میتونید از دوستاتون بپرسید، یا اینکه خودتون رو در آیینه برانداز کنید و یا یک روش بهتر و جدیدتر اینکه از خودتون سلفی بگیرید و بعدش خودتون رو بررسی کنید.
در آخر سر به این 4 نوع اصلی از چهره میرسیم که در شکل زیر مشخص شده است.

خب حالا که مشخص کردین که چهره شما به کدام حالت نزدیک تر هست، بریم سراغ بررسی و معرفی مختصر از هرکدام از فرم های فریم عینک که با چهره شما بیشترین سازگاری رو داره.

انواع چهره

چهره گرد:

اگه تا به حال کسی به شما گفته که صورتت مثل قرص نان میمونه لطفا از عینک هایی با فریم گرد استفاده نکنید. بهترین فریم عینک آفتابی برای چهره های گرد فریم های مربع است. اگه عینکی دارید میخرید که اخیرا هم بسیار مد شده و دارای 2 پل بین لنزها هست هم گزینه خوبی برای اینگونه از چهره هاست. معمولا اینگونه از فریم ها با لنز بیضی شکل ارائه میشه اما مدل هایی هم موجود هستند که لنز آنها مربعی شکل هست.

چهره مربعی شکل:

چهره های مربع شکل به دلیل آنکه در ناحیه فک صورت دارای کشیدگی است، بنابراین باید این خصیصه رو کمرنگ تر کنیم. به همین منظور استفاده از فریم عینک های گرد انتخاب بسیار مناسبی است. البته این نکته را در خرید عینک افتابی در نظر بگیرید که فریم عینک های بسیار بزرگ اصلا گزینه خوبی به نظر نمی رسند. در میان تمامی مدل ها، پیشنهاد ما برای خرید عینک آفتابی برای این نوع از چهر ها, عینک آفتابی با فریم خلبانی است.

چهره بیضی شکل:

برخلاف چهره های مربعی و گرد، چهره های بیضی شکل تقریبا تمامی فریم های عینک آفتابی به این چهره هم خوانی دارد. بنابراین در خرید عینک آفتابی این افراد با محدودیت خاصی روبرو نیستند. از این رو با ایده آل ترین نوع چهره مواجه هستیم. عرض فریم عینک ها را شاید بتوان تنها مشکل این نوع از چهره ها دانست. تلاش کنید که فریم عینکتان خیلی عریض نباشد در غیراینصورت چهره شما بیش از اندازه ای که هست درازتر نشان داده میشود.

چهره قلب شکل:

آخرین نوع از انواع چهره ها، چهره قلب گونه است که به سبب پیشانی و گونه های پهن و چانه باریک که به شکل عدد 7 شبیه می ماند، از دیگر چهره ها متمایز میگردد. در صورت‌هایی با فرم قلبی یک انحنای کوچک در پیشانی قرار گرفته که چهره را کاملا شبیه به یک قلب نمایان می‌کند. فریم‌هایی با رنگ‌های روشن و نیمه‌ی عریض پایین یا استایل بدون فریم برای این افراد توصیه می‌شود. بهتر است فریم عینک آن‌ها خط مستقیم در قسمت بالا نداشته باشد، بنابراین فریم‌های خلبانی، چندضلعی، گرد، مربع، پروانه‌ای، ویفرر و حتی تا حدودی مستطیل شکل هم عالی خواهند بود.

موراد دیگری که باید در خرید عینک آفتابی در نظر بگیرید:

شکل و فرم بینی:
برای بینی های عریض و پهن، فریم عینک های بزرگ اما با پل بین لنزی باریک، انتخاب کنین تا در دید دیگران بزرگتر جلوه نکنند.
برای بینی های باریک، عینک هایی با فریم تیتانیومی توصیه می شود.
برای بینی های نوک تیز، پل بین لنز بهتر است که پایین باشد.
برای بینی های گردتر بهتر است که عینکی انتخاب شود که پل بین لنزی آن بالاتر باشد.
حالت مو و پوست:
پوست و مو هر دو بر روی فریم عنیک و رنگش تاثیر گذار نیست. اما همیشه رنگ مشکی با انواع مختلف پوست سازگاری دارد. مگر اینکه شما پوست تیره داشته باشید که بدین منظور برای مطلوب تر شدن استایل خود، میتوانید از رنگ های گرم علی الخصوص قهوه های استفاده کنید.
به هر روی اگر قصد خرید عینک آفتابی با فریم های رنگی را دارید، این موارد را در نظر بگیرید:
اگر رنگ موی شما قهوه ای است: فریم های روشن تر از قبیل قرمز یا آبی مناسب است.
اگر رنگ موی شما بلوند است، رنگی مانند آبی یا سبز تیره که کنتراست با رنگ موی شما دارد، مناسب است.
اگر رنگ موی شما قرمز هست، اجتناب از فریم هایی که به زردی میزنند کافی به نظر می رسد.
اگر موی شما خاکستری است، فریم های عینک های خاکستری یا حتی قرمز پر رنگ نیز مناسب به نظر می رسد.

درباره‌ی علی حاجی جعفر

علی حاجی جعفر

همچنین ببینید

دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و خرید دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت

5 تا از بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت ⭐

قصد خرید یک دوربین عکاسی حرفه ای خوب و باکیفیت را دارید ولی بودجه شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =