google-site-verification=Riv9zZQzgIUdfgtI0Qd4TrZ_owkXMeiQhiZ_o6wOXqU

12 نکته شگفت انگیز عکاسی در سفر

دوربین عکاسی و عکاسی در سفر و بهترین نکات عکاسی در سفر

برای بسیاری از ما، رفتن به سفر به این معنی است که امیدواریم با عکس های عالی برگردیم. ما به این ماجراجویی شگفت‌انگیز می‌رویم، مناظر زیبایی را می‌بینیم و می‌خواهیم آن‌ها را طوری ثبت کنیم که برای ما معنی دارد.
با این حال، عکاسی در سفر بیشتر از ثبت یک مکان زیبا و گرفتن چند عکس خوب از منظره است. اگر به خوبی برای سفر خود آماده نیستید، ممکن است به جای تصاویر زیبایی که قصد ثبت آن را داشتید، به خانه برگردید.
خبر خوب این است تبدیل عکس های معمولی به عکس های شگفت انگیز در سفر زیاد سخت نیست و به راحتی با دانستن نکات مهم می توانید بهترین عکاسی در سفر را انجام دهید فقط لازم است که نکات رو یاد بگیرید و از ان ها پیروی کنید ، ما در هایپر کیوسک 12 نکته شگفت انگیز برای عکاسی در سفر را برای شما اماده کردیم تا به شما کمک کنیم بهترین تجربه را از عکاسی در سفر خود کسب کنید

1-دوربین عکاسی خود را بشناسید

چه یک دوربین عکاسی جدید داشته باشید و چه برای مدت طولانی عکاسی در سفر کرده باشید ، مطمئن شوید که می دانید چگونه به راحتی تنظیمات اولیه دوربین عکاسی خود را تغییر دهید و چگونه در منوهای آن مانور دهید. قبل از رفتن به سفر، دانستن نکات مهم ضروری است. عدم انجام این کار می تواند استرس زیادی ایجاد کند و در بدترین حالت منجر به از دست دادن عکس در سفر شود.
حتی عکاسان باتجربه باید قبل از رفتن به سفر زمانی را صرف شناخت دوربین جدید خود کنند. هر برند و مدل تفاوت‌های جزئی خود را دارند و استفاده از یک راه‌اندازی جدید می‌تواند برای بیشتر افراد گیج‌کننده باشد.
حداقل باید بیاموزید که کجا می توانید تنظیمات ضروری دوربین مانند دیافراگم، سرعت شاتر، ISO و تعادل رنگ سفید را پیدا کنید و تنظیم کنید. همچنین توصیه می‌کنم با منوی کلی و بر اساس تجربه، نحوه روشن کردن سریع نور صفحه نمایش خود هنگام عکاسی در شب آشنا باشید

نکات عکاسی در سفر و دوربین عکاسی و عکس در سفر و عکاسی در سفر و نکات عکاسی

2-یاد بگیرید که یک ترکیب خوب بسازید

یک ترکیب خوب چیزی است که شات شما را می سازد یا نابود می کند. کمی وقت بگذارید و یاد بگیرید که چه چیزی یک ترکیب بندی خوب را در یک تصویر ایجاد می کند تا مجموعه ابزار اولیه برای گرفتن بهترین عکس در سفرهای خود را داشته باشید.
یک دستورالعمل ترکیبی، قانون یک سوم است. مفهوم در اینجا این است که همیشه سوژه و افق اصلی خود را در مرکز تصویر قرار دهید. قاب با تقسیم قاب به یک سوم به صورت افقی و عمودی به 9 مربع تقسیم می شود. سعی کنید نقطه مورد نظر را در امتداد یا در محل تلاقی این خطوط قرار دهید به جای اینکه آن را در مرکز قرار دهید.
این یک دستورالعمل سریع و آسان برای پیروی است و اغلب ظاهر کلی تصویر را بهبود می بخشد

عکاسی در سفر و عکس در سفر و دوربین عکاسی سفر و نکات عکاسی و نکات عکاسی در سفر

خطوط پیشرو یکی دیگر از دستورالعمل های ترکیب بندی محبوب است که اغلب در عکاسی استفاده می شود. با استفاده از خطوط طبیعی، به عنوان مثال یک مسیر یا رودخانه، می توانید به راهنمایی بیننده در عکس کمک کنید. خطوط پیشرو خوب می توانند تأثیر زیادی بر جریان بصری یک تصویر داشته باشند

3- مکان های خود را جستجو و جستجو کنید

تکالیف خود را در مکان هایی که قصد بازدید از آنها را دارید انجام دهید. با جستجوی الهام گرفتن از سایر عکاسان برای یادگیری در مورد عکس های کلاسیک شروع کنید، سپس به استفاده از Google Maps در نمای هوایی برای یافتن نقاط کمتر شناخته شده ای که ممکن است پتانسیل داشته باشند، ادامه دهید.
توصیه می‌کنم فهرستی از مناطق عمومی و مکان‌های خاصی را که جستجو کرده‌اید بنویسید و کمی اطلاعات اضافی در مورد هر مکان بنویسید تا بدانید چه انتظاری دارید.همچنین بسیار مهم است که با آب و هوا (و همچنین زمان طلوع و غروب خورشید) آشنا باشیدنا بتوانید در بهترین لحظات عکاسی در سفر کنید .از آنجایی که نور نقش مهمی در عکاسی منظره ایفا می کند، مهم است که جهت خورشید را در حداقل نگه دارید. این به شما امکان می دهد بهترین نور ممکن را در هر مکان دریافت کنید زیرا می دانید چه زمانی از روز بازدید می کنید.
برای گرفتن بهترین عکس در سفر فوراً برنامه ریزی نکنید. مدتی را صرف حرکت در اطراف مکان کنید و ترکیبات مختلف را آزمایش کنید. وقتی یکی را پیدا کردید که از او راضی هستید، منتظر نور باشید.گاهی اوقات این بدان معناست که چند بار به همان مکان برمی گردیم

4- نور در سفر

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که آموخته‌ام (و قطعاً راه سخت) این است که سبک سفر کنم . من می دانم که بسته بندی هر وسیله ای که احتمالاً می توانید در کیف خود قرار دهید چقدر وسوسه انگیز است، اما گاهی اوقات بهتر است فقط وسایل ضروری را بردارید. به من اعتماد کنید، وقتی چندین روز متوالی آن را روی پشت خود حمل می کنید، کمر/بدن شما از شما تشکر خواهند کرد

5- زود بیدار شوید و تا دیروقت بیرون بمانید

همانطور که قبلا ذکر شد، نور یک عنصر کلیدی برای عکاسی در سفر است و بهترین نور برای عکاسی در سفر، صبح زود هنگام طلوع و عصرها هنگام غروب خورشید است. این ساعت‌ها که به ساعت طلایی معروف هستند، در مقایسه با وسط روز که آفتاب بالاست و نور تند است، نور ملایم‌تر و گرم‌تری دارند.
زود بیدار شدن یک امتیاز دیگر نیز دارد: به احتمال زیاد یک مکان محبوب و توریستی برای خود دارید. همه ما این ضرب المثل را شنیده ایم که “پرنده زودرس کرم می گیرد”. این در عکاسی سفر و منظره بسیار صادق است.
ساعت آبی یکی دیگر از اوقات عالی روز برای عکاسی است. این ساعت درست قبل از طلوع یا بعد از غروب خورشید است که خورشید درست زیر افق است و نور آبی جادویی ایجاد می کند

6- سه پایه خود را فراموش نکنید

سه پایه ها عالی هستند و من نمی توانستم بدون سه پایه خودم زندگی کنم.می‌دانم که آنها می‌توانند حجیم و آزاردهنده باشند، اما اکیداً توصیه می‌کنم که سه‌پایه را در خانه رها نکنید، مخصوصاً وقتی به یک سفر عکاسی می‌روید تا بهترین عکس در سفر را ثبت کنید.
هنگامی که قصد عکاسی در اوایل صبح یا اواخر عصر را دارید، سه پایه ها مفید هستند. این به این دلیل است که نور کم، عکاسی دستی را بدون افزایش ISO به سطوحی که بر کیفیت تصویر تأثیر منفی می‌گذارد، تقریباً غیرممکن می‌کند. با استفاده از سه پایه، می‌توانید درعوض سرعت شاتر را افزایش دهید و در عین حال نتیجه واضحی دریافت کنید.
آزمایش عکاسی با نوردهی طولانی دلیل عالی دیگری برای آوردن سه پایه است. این روی تصاویری که شامل آب، آسمان یا سایر عناصر متحرک هستند، تأثیر زیادی دارد. ایجاد آن حالت تاری یا شیری در آب بدون سه پایه امکان پذیر نخواهد بود

7- همیشه باتری های اضافی را به خاطر بسپارید

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما از تعداد دفعاتی که برای عکاسی بیرون رفتم و متوجه شدم باتری دوربینم تمام شده است و لوازم یدکی‌ام را فراموش کرده‌ام، تعجب خواهید کرد. هیچ چیز بدتر از قرار گرفتن در یک مکان زیبا با حماسی ترین شرایط و چیزی جز باتری های تخت نیست. بنابراین قبل از شروع عکسبرداری، شارژ کردن تمام باتری های خود را به عادت تبدیل کنید و مطمئن شوید که چند وسیله یدکی در کیف خود دارید. نکته کوچکی که باید به خاطر بسپارید این است که هوای سردتر باتری‌های شما را سریع‌تر خالی می‌کند. وقتی در جایی که آب و هوای سردتری دارد عکاسی در سفر انجام می دهید، همیشه چند باتری اضافی با خود بردارید

8-صبور باشید

یک عکس عالی زمان می برد. مخصوصا اگر بخواهید عکاسی در سفر انجام دهید که به مراتب گرفتن عکس عالی سخت تر می شود
بیشتر تصاویری که از عکاسان مورد علاقه خود می بینید و دوست دارید، نتیجه تلاش و پشتکار و از همه مهم تر صبوری ان ها است که آنها چندین بار به یک نقطه برمی گردند و صبورانه منتظر شرایط مناسب می مانند تا بهترین عکاسی در سفر رو تجربه کنند. هنگامی که برای تنظیم ترکیب خود وقت گذاشتید، همه چیز در انتظار نور است. به جزئیات نور و ابرها توجه کنید و منتظر بمانید تا همه عناصر کنار هم جمع شوند. این ممکن است کمی طول بکشد و گاهی اوقات ممکن است اصلا اتفاق نیفتد. همه اینها بخشی از عکاسی در سفر است

عکاسی در سفر و عکس در سفر و دوربین عکاسی سفر و نکات عکاسی و نکات عکاسی در سفر

9-در حالت دستی عکس بگیرید و فایل های RAW را ضبط کنید

دوربین‌ها کاملاً هوشمند شده‌اند و فکر می‌کنید می‌توانند در حالت خودکار عکس‌های شگفت‌انگیزی بگیرند، اما واقعاً اینطور نیست. بله، دوربین صحنه را در حالت خودکار تجزیه و تحلیل می کند و تصمیمی منطقی برای دیافراگم، سرعت شاتر و ISO می گیرد. گاهی اوقات خوب است، حتی عالی است، اما گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که تصاویر کمی بیش از حد نوردهی می شوند یا با آنچه شما ترجیح می دهید متفاوت هستند. من به شدت توصیه می کنم که شروع به یادگیری در مورد دیافراگم، سرعت شاتر و ISO کنید، چگونه با هم کار می کنند و بر تصویر شما تأثیر می گذارند. این اساس شما را برای پیشرفت به سمت استفاده از حالت دستی قرار می دهد. در اینجا یک تجدید سریع برای شما وجود دارد:

دیافراگم بر عمق میدان تأثیر می گذارد. عمق میدان به میزان فوکوس و چه مقدار از تصویر شما خارج از فوکوس است. هرچه دیافراگم کوچکتر باشد، عمق میدان بیشتر است.

سرعت شاتر مدت زمانی است که تصویر گرفته می شود. شاتر دوربین باز می شود تا نور وارد سنسور شود. هنگامی که یک تصویر بیش از حد نوردهی می شود به این معنی است که نور بیش از حد وارد شده است. هنگامی که نوردهی کمتری دارد، نور بسیار کم می تواند وارد شود که می تواند به دلیل سرعت شاتر بسیار سریع باشد. به خاطر داشته باشید که شاتر سریع حرکت را متوقف می کند در حالی که شاتر بلندتر آن را تار می کندیک فایل
همچنین پیشنهاد می کنم به جای JPEG با فرمت RAW عکس بگیرید. این یک فایل فشرده نشده است که به شما اطلاعات بیشتری برای کار و انعطاف پذیری بهتری می دهد.

عکاسی در سفر و عکس در سفر و دوربین عکاسی سفر و نکات عکاسی و نکات عکاسی در سفر

10-از تصاویر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

مطمئن شوید که در حین حرکت از عکس‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ایده خوبی است که در سفرهای خود یک هارد دیسک خارجی به همراه داشته باشید که بتوانید در پایان هر روز تصاویر خود را به آن وارد کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که فناوری ما را ناکام بگذارد و صدها تصویر زیبا را از دست بدهیم.
استرس را از خود دور کنید و سیستمی را بیابید که برای شما کار می کند تا عکس های سفر را ایمن ذخیره کنید.
در حالی که من در سفر هستم، دوست دارم بدانم که تمام تصاویر من در دو مکان مختلف ذخیره می شوند، در صورتی که اتفاقی بیفتد خیالم راحت باشه که ذخیره دارم. به همین دلیل است که من تمایل دارم تا زمانی که به خانه برگردم تمام تصاویرم را روی کارت حافظه نگه دارم و از آنها روی هارد دیسک پشتیبان تهیه کنم.

11 -وقتی هوا بد می شود عکاسی در سفر را متوقف نکنید

برخی از عکس های مورد علاقه من در بدترین شرایط اب هوایی گرفته شده اند. به آن عکس‌ها نگاه می‌کنم و به یاد می‌آورم که ساعت‌ها بیرون در زیر باران یا برف خیس سرد و یخ‌زده ایستادم، اما پاداش آن یک عکس عالی بود! آب و هوای دراماتیک می تواند پویایی بیشتری به عکس های شما اضافه کند، بنابراین از آن فرار نکنید. به پیش بینی آب و هوا نگاه کنید و آماده باشید. لایه های اضافی را بسته بندی کنید و در صورت امکان لباس های خشک را در ماشین خود آماده کنید. مطمئن شوید که یک کاور بارانی برای کیف دوربین خود و احتمالاً دوربین خود را اگر در این مورد نگران هستید، داشته باشید. من مطمئن می شوم که دو پارچه میکروفیبر در کیفم و گاهی اوقات 2 پارچه اضافی در ماشین دارم. یکی بزرگ برای خشک کردن بدنه دوربین و دیگری کوچکتر برای لنز من. از تجهیزات من محافظت می کند و به من کمک می کند تا بتوانم بدون اینکه لنز من در نقاط آب پوشانده شود، بیشتر عکاسی کنم.

عکاسی در سفر و عکس در سفر و دوربین عکاسی سفر و نکات عکاسی و نکات عکاسی در سفر

12-همیشه محترم باشید

آخرین نکته من نکته ای است که فکر می کنم این یکی از همه مهمتر است: همیشه هنگام سفر و عکاسی در سفر از مکان های جدید محترمانه رفتار کنید.
شما در حال کاوش در خانه و فرهنگ دیگران هستید، بنابراین قانون طلایی “با دیگران همان کاری را انجام دهید که دوست دارید آنها با شما انجام دهند” را در نظر داشته باشید. مراقب باشید، برای عکس گرفتن از ملک شخصی، کسی رو ناراحت نکنید یا از خانه کسی عکس نگیرید در حالی که او پشت پنجره نشسته و مشغول خوردن شام است و …  هیچکس با آن احساس راحتی نمی کند. بهتر است در عوض اجازه بخواهید و فقط به جایی بروید که آنها اجازه می دهند. مطمئن شوید که از یک غریبه بپرسید که آیا با عکس گرفتن از شما موافق هستند یا خیر. تصور نکنید که فقط می توانید یک عکس سریع بگیرید. وقتی شک دارید، شلیک نکنید. مراقب فرهنگ های مختلف باشید و اینکه برخی عکس ها مجاز نیستند.

و اگر هنوز دوربین عکاسی برای خود خریداری نکردید من در زیر 2 تا از بهترین دوربین برای سفر رو اوردم تا اگر نیاز داشتید تهیه کنید در ضمن این دوربین ها از نوع ساده ولی کاربرری  هستند و منظور از ساده این است که بر هر رنج سنی و نسبت به علاقه و نیازش مناسب است و کار با این دوربین ها هم ساده و هم لذت بخش است

دوربین کانن EOS M50 Mark II

دوربین فوجی فیلم X100V

دوربین عکاسی و دوربین عکاسی دانشجویی و دوربین عکاسی کانن و خرید دوربین عکاسی و قیمت دوربین عکاسی
دوربین فوجی فیلم و نکات عکاسی در سفر

نتیجه:

عکاسی در سفر بسیار سرگرم کننده است، اما قرار گرفتن در یک مکان زیبا تنها اولین قدم برای ثبت تصاویر تاثیرگذار است. بهترین عکس‌ها به زمان، برنامه‌ریزی و ثبات نیاز دارند، اما من فکر می‌کنم همه ما می‌توانیم قبول کنیم که وقتی در نهایت آن یک عکس را بگیرید، ارزشش را دارد. زمانی که آماده می‌شوید، به احتمال زیاد با تصاویری با ظاهر حرفه‌ای به خانه بازمی‌گردید. بدانید که در مورد مکان و آب و هوا چه انتظاراتی دارید، بدانید که چگونه خورشید به مناظر برخورد می کند و بدانید که چگونه از دوربین خود به بهترین شکل استفاده کنید. این کار زیاد طول نمی کشد، اما این تفاوت بین یک عکس مسافرتی چشمگیر و یک عکس ساده است.

و در اخر مهمترین چیز در مورد عکاسی سفر این است که به یاد داشته باشید که به بالا نگاه کنید و از سفر خود لذت ببرید. شما برای اولین بار در جایی جدید هستید، آنقدر روی گرفتن عکس متمرکز نباشید که فراموش کنید توقف کنید بله درسته به خاطر عکاسی در ان مکان هستید ولی عیبی ندارد کمی استراحت کنید و مناظر لذت ببرید 😉

درباره‌ی farnaz mogherri

farnaz mogherri

همچنین ببینید

عکاسی دانشجویی و دانشجوی عکاسی و دوربین عکاسی دانشجویی و عکس های خوب

16 نکته ضروری عکاسی که هر دانشجوی عکاسی باید بداند🤩

چه به تازگی اولین دوربین DSLR خود را خریداری کرده باشید و بخواهید اصول اولیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *