2 نکته مهم در خرید گردنبند

گردنبند، راهنمای خرید گردنبند، زیورآلات

یکی از زیورآلاتی که در بین جواهرات خودنمایی می کنند، گردنبندها می باشند. در صورتی که  متناسب با لباس و اندام ما انتخاب شود، تناسب زیبایی به استایل ما خواهد بخشید.

تصور کنید یک گردنبند پر از جواهر با یک لباس شب رسمی یا یک گردنبند بلند رومانتویی اسپرت چقدر می تواند استایل ما رو تغییر دهد.
در صورتی که زنجیر ما بدون پلاک باشد، به آن همان زنجیر گفته می شود. اما در حالتی که زنجیر همراه با پلاک باشد، یک گردنبند داریم. پلاک می تواند از جنس فلز، مروارید یا سنگ و … باشد.

نقش یک گردنبند طلای ظریف قابل چشم پوشی نیست. هرچقدر  انتخاب ما ظریف تر باشد، جذابیت بیشتری به استایل  اضافه می کند. همچنین هرچقدر زیورآلات ظریف تر باشد، عیار کمتری داشته و طبیعتا قیمت آن پایین تر بوده و افراد راحت تر می توانند اقدام به خرید نمایند. البته از نقش گردنبندهای ضخیم با عیار بالا نباید غافل شد. مثلا با خرید یک گردنبند ضخیم همراه با  یک ست دستبند و انگشتر  می توانید استایل خود را متفاوت سازید.

خرید گردنبند، گردنبند طلا

در خرید زیورآلات دست ساز، معمولا گردنبند از جنس چوب نیازمند ظرافت و مهارت کافی در ساخت می باشد. زنجیرهای چوبی با استفاده از چوب درختان گوناگونی مثل درختان راش، گردو، بادام، نارون و… می تواند تولید شود. تولید این زیورآلات زیبا با استفاده از دستگاه های برش و همچنین دست صورت می گیرد. بدیهی است گردنبندهای دست ساز چوبی از ارزش و جلوه ی بیشتری برخوردار هستند.

همچنین یک گردنبند نقره یا روکش طلا می تواند انتخاب مناسبی برای هر فرد یا هدیه دادن باشد. گردنبندهای ساده و مینیمال با سلیقه ی اکثر افراد متناسب بوده ومی تواند در زیبایی و آراستگی ظاهر نقش به سزایی داشته باشد.

حال به بررسی نکات خرید گردنبند می پردازیم تا با آشنایی با این نکات بتوانیم استانداردترین زیورآلات ممکن را انتخاب نماییم. درانتخاب مناسب هم باید به فرم صورت و گردن و هم فرم لباس توجه داشت تا بتوانیم به یک ظاهر ایده آل دست پیدا کنیم.

گردنبند طلا، خرید گردنبند

نکات تاثیرگذار انتخاب گردنبند:

1- توجه به فرم یقه لباس

تناسب با هر مدل یقه

یکی از بهترین گردنبند هایی که به سادگی با هر مدل یقه لباس قابل استفاده است، چوکر می باشد.
چوکر همان گردنبندی است که با نام طوق هم شناخته می شود. در صورتی که لباس یقه اسکی نباشد، چوکر را می توان با تمام فرم های یقه استفاده کرد. بهترین حالت استفاده از چوکر همراه با پیراهن یقه دار می باشد که تاثیر چشمگیری در زیبایی استایل دارد.

یقه بسته

برای انتخاب گردنبند برای یقه بسته (مثل یقه اسکی)، بهتر است سراغ زنجیرهای کوتاه برویم. در صورتی که بخواهیم برای این فرم یقه از زنجیرهای بلند و چندلایه استفاده نماییم، بهتر است اندام لاغر و بالاتنه ی کشیده ای داشته باشیم.

یقه باز

برای لباس های با فرم یقه باز یا یقه هفت، زیورآلات و زنجیرهای مثلثی شکل پیشنهاد می شود. هر چقدر زنجیر استفاده شده یکنواخت تر و ساده تر باشد، تاثیر بیشتری در زیبایی پوشش ما خواهد داشت.

گردنبند، زیورآلات

یقه گرد

گردنبندهای کوتاه با پلاک های بزرگ معمولا بهترین انتخاب برای لباس های یقه گرد هستند. بهتر است خود فرم پلاک هم گرد بوده تا بتواند زیبایی را چند برابر کند.

وقتی به جعبه نگهداری زیورآلات یا بدلیجات خود نگاه کنید، شاید یک یا چند مورد وجود داشته باشد که بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است آن را کادو گرفته باشید یا به آن علاقه نداشته باشید. مهم ترین عامل در عدم استفاده از زیورآلات مربوط به انتخاب اشتباه است. برای جلوگیری از انتخاب اشتباه توجه به اندازه ها و سایزها امری ضروری است.

در صنعت زیورآلات برای محاسبه طول زنجیرها استانداردی وجود دارد که بر مبنای اینچ بوده و با اعداد زوج آغاز می شود. اما همیشه در هرحالتی طول زنجیر می تواند متناسب با سلیقه مشتری باشد.

 

۱۴ اینچ: به صورت محکم دور گردن قرار می گیرد و همان طور که در بالا اشاره شد برای انواع مدل یقه شامل لباس های یقه باز، یقه گرد، یقه هفتی، یقه قایقی و … مناسب است.

۱۶ اینچ: به ناحیه ی اتصال گردن به بدن می چسبد و برای تمام لباس ها مناسب می باشد.

۱۸ اینچ (شاهزاده): محل قرار گیری آن روی استخوان ترقوه بوده و این مدل نیز تقریبا با بیشتر لباس ها ست می شود.

۲۰ تا ۲۴ اینچ (متینی): محل قرارگیری پایین تر و زیر استخوان ترقوه بوده و برای استفاده با لباس های رسمی و غیررسمی مناسب است. 

۲۸ تا 36 اینچ (اپرا): این اندازه از گردنبند برای لباس های رسمی بسیار مناسب می باشد.

۳۶ تا ۴۲ اینچ (ریسمانی): اگر تحمل گردنبندهای بسیار بلند و دست و پا گیر را ندارد، فکر استفاده از این مدل را فراموش کنید.

همان طور که قبلا در راهنمای خرید زیورآلات اشاره شد، مهم ترین نکته انتخاب سایز مناسب می باشد. برای اندازه گیری زنجیر بهتر است آن را در حالت باز اندازه گیری نمایید.

اندازه گردنبند، سایز گردنبند

2- توجه به فرم بدن و صورت

اگر بدون توجه به فرم بدن و صورت گردنبند مورد علاقه ی خود را انتخاب کنیم،ممکن است ترکیب نادرست و ناموزونی برای استایل خود ایجاد نماییم.
توجه به فرم گردن می تواند زیبایی گردنبند ما را چند برابر نماید. افراد با گردن کوتاه بهتر است از زنجیرهای کوتاه و در حالت چسبیده به گردن استفاده نکنند. زیرا باعث می شود گردن آنها کوتاه تر و پهن تر دیده شود. پس زنجیرهای کوتاه برای افراد با گردن بلند و کشیده متناسب است. برای گردن های کوتاه استفاده از مدل متینی می تواند انتخاب مناسبی باشد و باعث بلندتر نشان دادن گردن شود.

گردنبند، گردنبند طلا، زیورآلات
گردنبند، راهنمای خرید گردنبند، زیورآلات

نکته دیگر مربوط به قد است. افراد با قد کوتاه نباید از گردنبندهای بسیار بلند یا بسیار پهن استفاده کنند. چون باعث کوتاه تر دیده شدن آنها می شود.
از رایج ترین فرم های صورت میتوان به فرم صورت بیضی اشاره کرد. افراد دارای صورت بیضی می توانند از همه مدل و اندازه ی زنجیر استفاده نمایند. البته به شرط رعایت کردن موارد مربوط به قد و فرم گردن که پیشتر اشاره شد. 

رای صورت های گرد، استفاده از گردنبندهای بلند ایده آل بوده و این افراد می توانند یک زنجیر بلند را به همراه یک پلاک زیبا به استایل خود اضافه کنند. همچنین گردنبندهای بلند هفتی شکل برای صورت های گرد انتخاب مناسبی است. 


برای صورت های مربعی شکل و یا کشیده از گردنبند تنگ و فرم دایره ای شکل استفاده می شود. صورت های کشیده به خطوط افقی نیاز دارند تا میزان کشیدگی را کاهش دهند.
در انتهای این مطلب ذکر این نکته ضروری است که هیچ چیزی مهم تر از احساس رضایت و خرسندی شما نسبت به زیورآلات مورد استفاده مثل گردنبند وجود ندارد و این مقاله تنها در راستای کمک به انتخاب بهتر و استاندارتر نوشته شده است. امید است مفید واقع شود.

درباره‌ی ارغوان

ارغوان هدایتی

همچنین ببینید

دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و خرید دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت

5 تا از بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت ⭐

قصد خرید یک دوربین عکاسی حرفه ای خوب و باکیفیت را دارید ولی بودجه شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =