google-site-verification=Riv9zZQzgIUdfgtI0Qd4TrZ_owkXMeiQhiZ_o6wOXqU

راهنمای خرید دوربین عکاسی 2021

اگر به دنبال خرید دوربین عکاسی در هر زمینه ای در سال 2021 هستید، این راهنمای خرید دوربین عکاسی هایپرکیوسک را حتماً باید بخوانید! در گذشته انتخاب دوربین جدید بسیار آسان بود. با انتخاب های محدود، تصمیم شما معمولاً فقط بر اساس قیمت دوربین بود. امروزه، صدها مدل برای انتخاب وجود دارد و برای گیج کننده تر شدن شرایط، تلفن هوشمند شما هم عکس های بسیار خوبی می گیرد!
با مواجه شدن با تمام اصطلاحات فنی پیرامون دوربین عکاسی و اجزای یک دوربین، تصمیم گیری می تواند ترسناک باشد. این جایی است که این راهنما مفید خواهد بود. در اینجا در هایپرکیوسک، ما به بسیاری از موارد و نکات کلیدی پیرامون خرید دوربین عکاسی از جمله دوربین عکاسی، خرید دوربین فیلمبرداری، قیمت دوربین، لوازم جانبی دوربین، دوربین دیجیتال ارزان، بهترین دوربین عکاسی، انواع دوربین عکاسی، راهنمای خرید دوربین عکاسی، خرید دوربین عکاسی قسطی و دوربین عکاسی چاپ سریع اشاره خواهیم کرد.
ما قطعاً می توانیم به پیدا کردن دوربین عکاسی مناسب برای شما کمک کنیم. بنابراین تا انتها همراه هایپرکیوسک باشید.

آنچه در این راهنمای خرید می خوانید

دوربین های پیشنهادی برای همه بودجه ها در سال 2021

عکس دوربیننام دوربینویژگی هاخرید دوربین
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعCanon G7X Mark II
بهترین کامپکت حدود 20 میلیون تومان
-محدوده بزرگنمایی همه کاره
-بدنه محکم و مقاوم
-مناسب در نور کم خوب
-کیفیت تصویر عالی


خرید Canon G7X Mark II
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعNikon D5600
بهترین DSLR حدود 25 میلیون تومان
-کیفیت تصویر استثنایی
-کنترل های بصری
-عمر باتری عالی
-اسنپ بریج


خرید Nikon D5600
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعSony a6000
بهترین بدون آینه حدود 20 میلیون تومان
-AF ترکیبی
-LCD کج
-حداکثر 11 فریم در ثانیه -عکاسی پی در پی
-فشرده و جمع و جور


خرید Sony a6000
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعFujifilm X-T30
بهترین کامپکت حدود 30 میلیون تومان
-ارزش خرید بالا
-فوکوس خودکار عالی
-کیفیت تصویر عالی
-بهبود عملکرد در نور کم


خرید Fujifilm X-T30
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعCanon M50
بهترین بدون آینه حدود 25 میلیون تومان
-فشرده و جمع و جور
-استفاده آسان
-منظره یاب الکترونیکی داخلی
-سریع و دقیق


خرید Canon M50
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعCanon 90D
بهترین DSLR حدود 40 میلیون تومان
-کیفیت تصویر عالی
-عکاسی مداوم با سرعت بالا
-کنترل کننده سفارشی ساز
-چند منظوره و همه کاره


خرید Canon 90D
خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی و خرید دوربین عکاسی قسطی و انواع دوربین عکاسی و راهنمای خرید دوربین عکاسی و دوربین عکاسی چاپ سریعSony a7III
بهترین بدون آینه حدود 50 میلیون تومان
-AF از لنزهای A-mount پشتیبانی می کند
-سنسور جدید با پردازنده فوق پیشرفته
-عکاسی مداوم
-تعداد تشخیص فاز 693


خرید Sony a7III

هنگام خرید دوربین به چه نکاتی توجه کنیم

من صدها دوربین را در مدت زمانی که عکاس و منتقد حرفه ای بودم آزمایش کرده ام و به نتایج و تجربیات زیادی در مورد بیشتر آنها دست پیدا کردم.

Mark Condon

برای ثبت لحظات از انواع دوربین عکاسی و فیلم‌برداری استفاده می‌شود. امروزه برندهای زیادی در سراسر دنیا ازجمله نیکون، کنون، سامسونگ و سونی انواع دوربین حرفه‌ای و مطابق با استاندارهای روز دنیا تولید می‌کنند. خرید دوربین عکاسی و فیلم برداری نیاز به‌ دقت فراوان دارد و بهتر است براساس نیاز و بودجه آن را تهیه کرد. ثبت تصاویر معمولاً به دو صورت آنالوگ و دیجیتال است، در دوربین‌های آنالوگ تصاویر بر روی نگاتیو ثبت می‌شوند و پس از عکاسی امکان دیدن عکس این دوربین وجود ندارد. در دوربین‌های دیجیتال عکس در کارت حافظه دیجیتال ثبت می‌شود و پس از عکاسی و فیلم برداری بدون نیاز به چاپ می‌توان عکس را دید و حتی آن را منتقل کرد. امروزه استفاده از دوربین‌های دیجیتال بسیار رایج است و به کمک آن فیلم‌ها و عکس‌های زیادی گرفته می‌شود.

دوربین‌های دیجیتال دارای یک لنز یا عدسی هستند که در برخی از مدل‌ها می‌توان آن‌ها را تعویض و از لنز دیگری استفاده کرد. لنز که معمولاً ساختمان استوانه‌ای شکلی دارد از چندین عدسی تشکیل شده است و نور را عبور می‌دهد. ساختمان لنز بر کیفیت عکس بسیار تأثیرگذار می‌گذارد. عکاسان حرفه‌ای معمولاً چند نوع لنز دارند که در شرایط مختلف آن‌ها را تعویض می‌کنند. لنز واید، لنز نرمال، لنز تله و لنز زوم از انواع لنز‌ها هستند که کاربری‌های متفاوتی دارند و بهتر است پیش از خرید دوربین حتماً به نوع لنز آن دقت کنید.

علاوه بر دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ چندین دوربین دیگر در طی سال‌های اخیر تولید شده است که در میان علاقه‌مندان به تجهیزات دیجیتال و الکترونیک بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. دوربین‌های ورزشی گوپرو باقابلیت فیلم برداری در آب و امکان اتصال بر روی کلاه و دوچرخه در میان اهالی ورزش، ماجراجویی و سفر بسیار معروف هستند. دوربین عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم نیز از دیگر انواع دوربین پرطرفدار است. دوربین عکاسی چاپ سریع کوچک است و قابلیت حمل برای کودکان را نیز دارد. این دوربین‌ها در رنگ‌های فانتزی مانند صورتی و آبی تولید می‌شوند و می‌توان به‌عنوان هدیه از آن‌ها استفاده کرد. این دوربین‌ها فاقد قابلیت فیلمبرداری هستند و مهم‌ترین ویژگی دوربین عکاسی چاپ سریع، امکان چاپ سریع عکس است.


خرید دوربین می تواند به سرعت پیچیده و ترسناک شود. مانند بیشتر خریدها، هرچه تعداد گزینه ها بیشتر و بیشتر باشد، احتمال تصمیم گیری شما کمتر می شود. در این راهنما، من مطمئن شده ام که به تمام عواملی را که می تواند به شما در انتخاب دوربین های برتر موجود در سال جاری کمک کند، اشاره شود.
با این حال، اگر عجله دارید، در اینجا یک خلاصه سریع از موارد ضروری را با هم بررسی می کنیم و در ادامه به تمام موضوعات عمیق تر وارد خواهیم شد.

5 فاکتور مهم هنگام انتخاب دوربین جدید

با خواندن نظرات و دیدگاه ها درباره دوربین ها، باید بتوانید این تصمیم را بگیرید. اگر دوربینی که در نظر دارید، عکسبرداریِ زیبا تر از تلفن همراه شما نداشته باشد یا حداقل ویژگی هایی را ارائه دهد که تلفن شما هم آن را ارائه می دهد، پس خرید و حمل آن هیچ فایده ای ندارد.

اگر نتوانستید برای نگه داشتن دوربین به فروشگاه دوربین محلی خود بروید، فقط باید بر اساس نظراتی که خوانده اید یک تصمیم آگاهانه و هوشمندانه بگیرید. آیا به اندازه کافی بزرگ است؟ آیا گیره محکمی دارد؟ آیا دکمه های ضروری از هم فاصله کافی دارند؟ تمامی این موارد را در نظر بگیرید.

این یکی ممکن است از بقیه مهمتر باشد. آیا شما پدر و مادری هستید که همیشه کودک را همراه خود می کنید؟ اگر چنین است، احتمالاً دوربین شما باید سبک و جمع و جور باشد. آیا معمولاً کیفی با خود حمل می کنید؟ آیا می توانید با وسیله ای بزرگ کنار بیایید. آیا شما زیاد مسافرت می کنید؟ اینها تنها گوشه ای از موضوعاتی هستند که باید همیشه قبل از خرید مدنظر داشته باشید.

اگر یک دوربین جمع و جور با لنز ثابت انتخاب می کنید، نیازی به در نظر گرفتن این موضوع نیست. اگر از دوربین هایی با قابلیت تعویض لنز استفاده می کنید، به سایر لنزهای ارائه شده نگاهی بیندازید. آیا آنها در محدوده قیمت دوربین شما هستند؟ آیا فاصله کانونی مورد نیاز شما وجود دارد؟ آیا لنزهای دست دوم موجود هستند؟

با پیشرفت سریع فناوری دوربین، من همیشه سرمایه گذاری روی جدیدترین مدل های دوربین ها را توصیه می کنم. اگر بودجه شما تا آخرین لحظه مطلوب نیست، اغلب مدل های کمی قدیمی تر را بررسی کنید، اما سعی کنید از خرید چیزهای بسیار قدیمی اجتناب کنید. مگر اینکه مطمئن هستید که آن مدل جزو مدل هایی خواهد بود که سال ها می تواند نیاز شما از عکاسی و فیلمبرداری را برطرف کند. ضمناً گزینه های دست دوم نیز وجود دارند، پس از آنها غافل نشوید!

ما مقاله های راهنمای خرید انواع مدل ها و برندهای دوربین با هر دسته از کاربرها را نوشته ایم، که ممکن است برای شما مفید باشند. همچنین، به خاطر داشته باشید که اگرچه می توانید دوربین های زیر 15 میلیون تومان تهیه کنید، اما توصیه می کنم کمی بیشتر از این سرمایه گذاری کنید تا مطمئن شوید که آن دوربین می تواند تصاویر بهتری از تلفن همراه هوشمند شما ثبت کند.

انواع دوربین

دوربین های بدون آینه فوجی فیلم یک انتخاب محبوب هستند.

Mark Condon

دوربین‌های عکاسی انواع مختلفی دارند که می‌توانید با توجه به نیازتان هرکدام را در دست بگیرید. به طور ساده می‌توان دوربین‌های عکاسی را به انواع زیر دسته‌بندی کرد.

دوربین های DSLR

DSLR مخفف عبارت Digital Single Lens Reflex است که اساساً بدان معنی است که دوربین از یک لنز یکسان برای قاب بندی، فوکوس و گرفتن عکس استفاده می کند. این دوربین‌ها در دسته‌ی دوربین‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرند و سنسورهای بزرگی دارند. فلاش مناسب، حالت‌های متعدد عکاسی و قابلیت تعویض لنز مشخصه‌های این دوربین‌ها هستند. این دوربین‌ها به کمک کفشک مخصوص روی سه پایه نصب می‌شوند و اجازه گرفتن بهترین عکس‌ها را به شما می‌دهند.

هیچکدام از این موارد به عنوان اولین خرید دوربین برای شما مناسب نیستند، اما آنچه مهم است این است که دوربین های DSLR هنوز محبوب ترین دوربین برای آماتورهای نیمه حرفه ای و یا عکاسان حرفه ای در سال 2021 هستند.

مدل های دیگری از آنها با قیمت و صرف بودجه مناسب در دسترس هستند و می توانید از معاملات خرید و فروش عالی در بازار دست دوم نیز برخوردار شوید.

از جنبه منفی، آنها نسبت به بقیه ی مدل ها بزرگتر و سنگین تر هستند و لذا بهترین فناوری را در زمینه فوکوس خودکار (نسبت به انواع دیگر) ارائه نمی دهند. از سوی دیگر دوربین های DSLR دارای APS-C یا “سنسورهای فول فریم” هستند.

DSLR ها همه کاره هستند، دارای ارگونومی خوب، عمر باتری عالی و از همه مهمتر، آنها با طیف گسترده ای از لنزهای قابل تعویض کار می کنند.

Mark Condon

دوربین های بدون آینه

یک دوربین بدون آینه در واقع آینه ای را که در داخل یک دوربین DSLR وجود دارد را ندارد. با این وجود می تواند مزایای مختلفی را به آن ببخشد، از جمله اینکه می توانند لنزهای ثابت یا قابل تعویض داشته باشند. این دوربین‌ها هم مانند دوربین‌های DSLR حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای هستند اما آینه‌ای در ساختار داخلی این دوربین‌ها وجود ندارد.

آنها معمولاً کوچکتر و سبک تر از دوربین های DSLR هستند، و اگر زیاد سفر می کنید، انتخاب بسیار خوبی هستند. یک اجماع کلی در این رابطه به وجود آمده است، اینکه دوربین های بدون آینه آینده دوربین ها هستند و DSLR ها یک نژاد در حال افول هستند. اما این بدان معنا نیست که فناوری ها و تکنولوژی های دوربین های بدون آینه امروزی کامل شده است. مدل های بدون آینه به دلیل مزایایی که ارائه می دهند از عمر باتری ضعیف تری (معادل حدود نیمی از مدت زمان DSLR) برخوردار هستند و همچنین تجربه عکاسی که خلق می کنند یک مقدار بی روح می باشد. با این حال توصیه من این است که به سراغ دوربین های بدون آینه بروید، خواه اگر می خواهد اولین خرید دوربین شما باشد یا در حال ارتقا باشید. دوربین های بدون آینه نیز دارای سنسورهای APS-C یا فول فریم هستند.

دوربین های بدون آینه فناوری مفیدتری را ارائه می دهند و تجربه عکاسی شما را نسبت به DSLR ها ساده تر می کنند. آنها همچنین نسبت به پولی که می دهید، ارزش بیشتری را ارائه می دهند.

Mark Condon

دوربین های میکرو چهار سوم

دوربین های Micro Four Thirds (معروف به Micro 4/3 ، MFT یا M4/3) نوعی دوربین بدون آینه هستند که طیف وسیعی از سبک ها و گزینه ها را پوشش می دهند، اما ویژگی مشترک آنها اندازه سنسور آنها است.
ما در مورد اینکه چرا اندازه سنسور دوربین مهم است در زیر بحث خواهیم کرد، اما در این مرحله تنها چیزی که باید بدانید این است که یک دوربین Micro Four Thirds مانند یک دوربین لنز “مینی” قابل تعویض است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که داشتن سیستم دوربین کوچکتر همیشه برای همه مناسب نیست، چرا که کنترلر های تنگ و نا فرمی دارند که به سختی و کمتر برای کسانی که دست های بزرگتری دارند مناسب می باشد.
دوربین های MFT فقط دارای سنسورهای MFT هستند که توانایی آنها را محدود می کند، با این حال، دوربین های Micro Four Thirds هنوز هم در بین عکاسان حرفه ای یک انتخاب محبوب به شمار می روند.

از نظر ارگونومی، دوربین های حسگر Micro Four Thirds شبیه DSLR های کوچک و دوربین های بدون آینه هستند و لنزهای آنها کوچکتر، سبک تر و ارزان تر هستند.

Mark Condon

دوربین های کامپکت و جمع و جور

دوربین های کامپکت بسیار محبوب هستند و به دلیل ابعاد کوچکی که دارند آنها را قابل حمل و راحت می کند، و می توانند هر روز همراه شما باشند، درست مانند تلفن همراه شما. دوربین‌های کامپکت بهترین دوربین‌ عکاسی برای مصارف خانوادگی هستند. کار با آن‌ها آسان است، قیمت معقولی دارند و کافی است تا شاتر را فشار دهید تا عکس ثبت شود. این دوربین‌ها مناسب گرفتن یک عکس هنری نیستند اما می‌توانید آن‌ها را داخل کاورشان بگذارید و همه‌جا همراهتان داشته باشید.

این ویژگی ها می تواند لنز زوم، قابلیت عکسبرداری بهتر در نور کم، عکسبرداری سریعتر پشت سر هم، ضبط RAW و غیره باشد.
برخی از افراد (از جمله من!) برای گرفتن عکس ترجیح می دهند یک دوربین واقعی داشته باشند تا یک تلفن همراه، و یک دوربین کامپکت معمولاً به این معنی است که احتمال دارد آن را در جیب یا کیف خود داشته باشید. مرز بین دوربین های کامپکت با بدون آینه ها تقریبا یک مقدار مبهم است، اما تعریف دقیق “دوربین کامپکت” آن است که لنز ثابتی دارد (یعنی نمی توانید آن را با لنز دیگری تغییر دهید.) این محدودیت، فرایند عکاسی را بسیار ساده تر کرده و می تواند برای کسانی که به گزینه های متعدد تغییر لنز علاقه ندارند بسیار لذت بخش تر باشد.

از آنجا که تلفن های هوشمند مدرن می توانند عکس های با کیفیت خوبی بگیرند، مهم است که یک دوربین جمع و جور با کیفیت تصویر بهتر که ویژگی های تلفن همراه شما ندارد هم در کنار آن انتخاب کنید.

Mark Condon

دوربین های بریج

این دوربین های عکاسی کوچکتر از دوربین های DSLR اما بزرگتر از دوربین های کامپکت هستند و لنزهای بزرگنمایی ثابت و غیرقابل تعویض با کنترل های دستی را ارائه می دهند، اما همچنان نسبت به DSLR ها کمبودهایی دارند.

آنها معمولاً دارای سنسورهای تصویری کوچک شبیه به دوربین های کامپکت هستند و به ندرت دارای یک منظره یاب نوری (OVF) هستند. ولی در عوض از یک منظره یاب الکترونیکی (EVF) و صفحه LCD عقب برای عکاسی استفاده می کنند.

دوربین های بریج یک گزینه همه کاره عالی هستند و در بین عکاسان مشتاق که نمی خواهند نگران تغییر لنزها باشند، اما همچنان انعطاف پذیری زوم بزرگ را نیز دوست دارند، محبوب هستند.

Mark Condon

دوربین های اکشن

زیبایی دوربین های اکشن از نوع GoPro این است که می توانند روی بدن یا کلاه ایمنی شما نصب شوند و دیدگاه اول شخص منحصر به فردی را ارائه دهند. شما همچنین می توانید از دوربین های کامپکت مقاوم و ضد آب استفاده کنید، اما این دوربین ها معمولاً فقط کیفیت تصویر قابل مقایسه ای را با تلفن های هوشمند مدرن ارائه می دهند.

دوربین عکاسی چاپ سریع

دوربین‌ عکاسی چاپ سریع، این روزها در طرح‌های فانتزی و جالبی در بازار موجود است و برای درست کردن یک دیوار عکس یا اسکرپ بوک خروجی مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهند.

قیمت دوربین (ارزش پول)

انتخاب آخرین مدل دوربین در صورت بودجه مناسب به شما توصیه می شود.

Mark Condon

هنگام خرید دوربین، واقع بین بودن در مورد بودجه بسیار مهم است. صرف هزینه کم باعث می شود که یک دوربین با کیفیت تصویر متوسط و از طرفی هزینه بیش از حد هم باعث آسیب رسیدن به کیف پول شما می شود!

اگر قصد خرید یک مدل قدیمی را دارید، می توانید با هزینه مناسب تر آن را به دست آورید، اما این فناوری در حال حاضر قدیمی به شمار می رود. من همیشه توصیه می کنم در صورت امکان روی آخرین مدل سرمایه گذاری کنید.
در مورد خرید دوربین دست دوم، باید مراقب باشید. دوربین های DSLR بر اساس تعداد عکس هایی که قبلاً گرفته شده اند “عمر شاتر” محدودی دارند و قطعات جایگزین می تواند گران و پر هزینه باشد.

دوربین های بدون آینه دست دوم دارای قطعات متحرک کمتری هستند که ممکن است خراب شوند، اما اگر ضمانت آنها تمام شده باشد، ممکن است در صورت خرابی، هزینه تعمیر پرهزینه ای برای شما باقی بگذارد. پس در کل پیشنهاد می کنم زیاد سمت دوربین های دست دوم نروید.

بنابراین، وقتی پول بیشتری برای دوربین خرج می کنید، چه چیزی هایی به دست می آورید؟
به طور کلی، شما از قابلیت عکاسی سریعتر و بزرگتر در نور کم (بدون استفاده از فلاش) بهره مند می شوید. کیفیت ساخت نیز بهتر خواهد بود.

اگر یک عکاس حرفه ای نیستید، توصیه می کنم بین 14 الی 28 میلیون تومان برای یک دوربین با لنز قابل تعویض هزینه کنید و وقتی پول بیشتری می پردازید، باید روی لنزهای جدید سرمایه گذاری کنید تا امکانات خود را گسترش دهید. ولی اگر به لنز و این لوازم علاقه ای ندارید، پول خود را صرف یک دوربین کامپکت پیشرفته با لنز ثابت کنید، ترجیحاً آخرین مدل آن برند.

مگر اینکه چیزی با کیفیت تصویر بیشتر از تلفن های هوشمند مدرن بخواهید، که در این صورت باید حدود 15 میلیون تومان یا بیشتر برای یک دوربین جدید هزینه کنید.

Mark Condon

کیفیت تصویر

با تمرین، می توانید تصویری از یک دوربین با قیمت دوربین مناسب را شبیه یک عکس با یک دوربین بسیار گران تر خلق کنید. من این را با یک لنز DSLR (بهمراه کیت) حدود 14 میلیون تومان در نظر گرفتم.

Mark Condon

مگر اینکه قبلاً از دوربین خاصی استفاده کرده باشید، ولی در کل قضاوت در مورد کیفیت تصاویری که تولید می کنند بسیار دشوار است. توصیه می کنم نظرات آنلاین در سایت هایی مانند دیجی کالا و امثال آن بهمراه بررسی خریداران در سایت آمازون را بخوانید.
نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که کیفیت تصویر یک دوربین بستگی زیادی به لنز متصل به آن دارد.
اگر از دوربین با لنز ثابت استفاده می کنید، بدیهی است که چاره ای در این زمینه ندارید، اما برای مدل های لنزهای قابل تعویض، لنزهایی که انتخاب می کنید بسیار مهم است. اکثر مدلهای DSLR سطح پایه و بدون آینه دارای “لنزهای کیت” هستند. اینها معمولاً یک لنز زوم متوسط با قیمت ارزان و دیافراگم کند و متغیر دارند. به طور خلاصه، بررسی این قضایا بسیار آزاردهنده هستند.

لنز کیت می تواند راه خوبی برای عادت به دوربین جدید شما باشد، اما توصیه می کنم به محض این که بودجه شما اجازه می دهد روی یک لنز اصلی مقرون به صرفه و زوم با کیفیت بهتر سرمایه گذاری کنید.
یکی از دلایلی که عکاسان حرفه ای هزینه های زیادی را برای دوربین می کنند این است که مدل های گران قیمت دوربین معمولاً توانایی بسیار بهتری برای ثبت تصاویر با کیفیت خوب در نور کم ارائه می دهند.
به طور خلاصه، اگر از بهترین دوربین عکاسی دیجیتال توصیه شده در این راهنما استفاده می کنید، نیازی نیست نگران کیفیت تصویر آنها باشید.

به طور کلی، هرچه بیشتر برای یک دوربین هزینه کنید (تا حدود 28 میلیون تومان) کیفیت تصویر افزایش می یابد. از این قیمت دوربین به بعد، هرگونه بهبود در کیفیت تصویر مبهم تر و تشخیص آن سخت ترمی شود، مگر زمانی که در نور کم عکاسی کنید.

Mark Condon

اندازه و ارگونومی

عکسبرداری می تواند راحت باشد اما حمل آن سخت تر است.

Mark Condon

اندازه دوربین و احساس آن در دستان شما به ندرت مورد بحث قرار می گیرد، اما در واقع بسیار مهم است.
ترجیح به اندازه بزرگ تر یک سلیقه کاملاً شخصی و ذهنی است. آنچه برای یک عکاس مبتدی بزرگ تلقی می شود، احتمالاً برای یک عکاس حرفه ای کوچک به نظر می رسد!
شخصاً، من عاشق دوربین های کامپکت کمی بزرگ هستم که مناسب دستان بزرگ من هستند. من همچنین مدل های بدون آینه را با هندلینگ بیشتر ترجیح می دهم، که معمولاً آنها را کمی بزرگتر و خوش دست تر می کند.

ارگونومی یک دوربین نه تنها به احساسی که در دست شما دارد بستگی دارد، بلکه به نحوه قرار گرفتن دکمه ها و کلیدهای آن نیز مربوط می شود. ممکن است برخی از دوربین های کوچک در دست گرفتنشان خوب به نظر برسند، اما دکمه های آن ها بسیار نزدیک به هم هستند و استفاده از آن ها را ناخوشایند می کند. اگر نمی توانید شخصاً به فروشگاه دوربین بروید، توصیه می کنم نظرات را بخوانید و اندازه دوربین را بر اساس ابعاد آن در مقایسه با تلفن هوشمند خود بررسی کنید.

کوچکترین دوربین های جمع و جور برای دستان بزرگ با انگشتان فاقد مهارت، مناسب نیست و یا به عبارت دیگر شما نمی خواهید دوربین خود را با خودتان حمل کنید اگر خیلی بزرگ و حجیم باشد.

Mark Condon

اندازه سنسور

خرید دوربین و دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری و قیمت دوربین و لوازم جانبی دوربین و دوربین دیجیتال ارزان و خرید دوربین فیلمبرداری و بهترین دوربین عکاسی

یک سنسور فول فریم می تواند کیفیت تصویر باورنکردنی را تولید کند. اما APS-C نیز می تواند.

Mark Condon

دوربین های دیجیتال از یک سنسور برای “ضبط” تصاویر استفاده می کنند. انواع مختلفی از سنسورها برای هر نوع دوربین موجود است که آن را به موضوعی گیج کننده تبدیل می کند.
برای بقیه افراد، آنچه باید بدانند این است که هرچه سنسور بزرگتر باشد، کیفیت تصویر بهتر است، به ویژه در نور کم. همچنین، هرچه سنسور بزرگتر باشد، توانایی شما برای “محو کردن پس زمینه” بیشتر می شود (همچنین می توانید در Lightroom محو کنید)، اما این نیز به لنزی که به دوربین خود وصل می کنید بستگی دارد.

در اینجا 3 لنز اصلی وجود دارد که احتمالاً هنگام خرید دوربین دیجیتال با آنها برخورد خواهید کرد:
-1 اینچ (یا کوچکتر): معمولاً در دوربین های کامپکت ارزان قیمت یافت می شود.
-APS-C: در کامپکت های پیشرفته، بدون آینه و DSLR یافت می شود.
-فول فریم : در کامپکت های پیشرفته، بدون آینه و DSLR یافت می شود.

عکاسان حرفه ای معمولاً از دوربین های فول فریم یا سنسورهای پیشرفته APS-C استفاده می کنند.
اگر بودجه دارید، خرید یک دوربین فول فریم یک سرمایه گذاری فوق العاده است، اما به یاد داشته باشید که لنزهای فول فریم نیز گران تر هستند.

اندازه سنسور روی دوربین با لنز قابل تعویض نیز چیزی به نام “عامل برش” را تعیین می کند. سنسورهای APS-C بدون تمایل به استفاده بیش از حد فنی، فاصله کانونی لنزهای شما را “ضرب” می کنند. لنزی که می گوید ’35 میلی متر’ ممکن است فاصله کانونی واقعی 50 میلی متر را به شما ارائه دهد. این برای عکاسی از سوژه های دور بسیار عالی است، زیرا اساساً با هر لنزی که دارید “دسترسی” بیشتری پیدا می کنید.

از طرف دیگر، اگر می خواهید عریض ترین لنز را بدست آورید، با سنسور APS-C کمی محدودتر هستید.
همچنین تفاوت “شفافیت و ظرافت کار” در مناطق خارج از فوکوس (معروف به “بوکه”) و تفاوت در محدوده دینامیکی موجود هنگام انتخاب APS-C در مقابل یک دوربین فول فریم وجود دارد. اما این مسائل آنچنان جای نگرانی ندارد!

توصیه من به اکثر عکاسان مبتدی و مشتاق، خرید دوربین با سنسور APS-C است. اینها مزایایی همچون اندازه و وزن خوب، کیفیت تصویر عالی، لنزهای مقرون به صرفه و ارزش خرید عالی نسبت به هزینه را ارائه می دهند.

Mark Condon

اگر به تازگی کار عکاسی را شروع کرده اید، نیازی به وسواس زیاد در اندازه سنسور نیست، فقط از سایر عوامل ذکر شده در این راهنما به عنوان مرجع برای خرید اولین دوربین خود استفاده کنید.

Mark Condon

انواع لنزها

لنزهای مختلف به شما امکان می دهد قابلیت های دوربین خود را گسترش دهید.

Mark Condon

از آنجا که این راهنما برای یافتن بهترین دوربین عکاسی دیجیتال به شما کمک می کند، من در همه گزینه های مختلف لنز زیاد عمیق نمی شوم. لنزهای قابل تعویض یک دنیای کامل از فرصت های سرگرم کننده و خلاقانه هستند، اما گزینه های بی شمار گاهی اوقات برای عکاسان غیر ضروری است.

تصمیم اصلی که باید در این مرحله بگیرید این است که آیا از داشتن یک لنز “ثابت” در انتهای دوربین خود راضی هستید یا انعطاف پذیری لنزهای قابل تعویض را می خواهید.

کانن و نیکون بزرگترین لنزها را برای دوربین های DSLR خود ارائه می دهند، اما کوچکترین انتخاب را برای دوربین های بدون آینه خود تا اینجای کار (در سال 2021) ارائه می دهند. سونی و فوجی فیلم انتخاب بسیار بیشتری از لنزها را برای دوربین های بدون آینه ارائه می دهند.

این لنزها دارای بزرگنمایی یا لنز با فاصله کانونی ثابت (معروف به “پرایم”) هستند، اما در هر صورت، شما با آن یک لنز گیر افتاده اید. بسیاری از دوربین های “نقطه و عکس برداری و یا کامپکت” دارای لنزهای ثابت هستند، مانند دوربین های بریج. من یک دوربین کامپکت با طول ثابت (Fujifilm X100V) دارم و سادگی و کارایی یک لنز ثابت را دوست دارم.

هنگام خرید اولین دوربین خود، مهم است که در دسترس بودن و قیمت لنزها را بررسی کنید. لنزهای مارک دار با برند خوب زیادی وجود دارند که معمولاً گران ترین و بدون شک بهترین گزینه های با کیفیت موجود هستند ولی در عین حال اغلب چندین گزینه نیز با مارک های متفرقه نیز وجود دارد.

توانایی استفاده از لنزهای مختلف فرصت های خلاقیت بسیاری را فراهم می کنند. چرا که در برخی موارد به شما این امکان را می دهند عکسی بگیرید که در حالت عادی با لنز ثابت امکان پذیر نمی بود.

Mark Condon

سرعت و عملکرد

DSLRها سرعت عملکرد عالی را ارائه می دهند، اما فقط مدل های گران تر آنها FPS بالا ارائه می دهند.

Mark Condon

این مربوط به سرعت فوکوس خودکار، فریم بر ثانیه (FPS)، زمان راه اندازی و سرعت عملیاتی کلی دوربین است. اکثر دوربین های مدرن در مرز 15 میلیون تومان و بالاتر دارای سرعت فوکوس خودکار به اندازه کافی خوب برای استفاده های معمولی هستند. دوربین های DSLR و دوربین های بدون آینه معمولاً عملکرد بهتری نسبت به دوربین های کامپکت و بریج دارند، اگرچه بستگی به مدل آنها نیز دارد.

به طور کلی، شما باید هزینه بیشتری را صرف خرید یک دوربین جمع و جور کنید تا بتواند با سرعت مدل بزرگتر رقابت کند.
FPS به تعداد عکس هایی اشاره می کند که می توانید با نگه داشتن دکمه شاتر در حالت پیوسته (معروف به “پشت سر هم”)، عکس بگیرید.
DSLR هایی که FPS بالا ارائه می دهند به طور کلی بیش از 28 میلیون تومان هستند، اما این امر در مورد بدون آینه ها صدق نمی کند. به عنوان مثال، Sony a6000 کمتر از 20 میلیون تومان قیمت دارد و دارای 10 فریم بر ثانیه ی چشمگیر است.

این که بتوانید صدها فریم را عکاسی کنید همیشه هم چیز خوبی نیست. در هنگام ویرایش عکس های بیشتری برای بررسی خواهید داشت و همچنین این سوال وجود دارد که بافر شما چقدر سریع “پاک می شود” (یعنی در حین بارگزاری تمام تصاویر بر روی کارت حافظه، دوربین چقدر قفل باقی می ماند).

سرعت کلی عملکرد دوربین یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به طور معمول، DSLR ها سریع تر و هوشیار تر از دوربین های بدون آینه و کامپکت هستند. ولی توجه به این تفاوت ها در سرعت ممکن است آنچنان برای کاربران عادی مهم و شاید ملموس نباشد.

FPSبالاتر (هر چیزی بیش از 5) می تواند برای عکاسی از سوژه های در حال حرکت مفید باشد، اما برای اطمینان از فوکاس بودن عکس ها، باید با عملکرد ردیابی فوکوس خودکار مناسب همراه باشد.

Mark Condon

عملکرد ضبط ویدئو (فیلمبرداری)

به احتمال زیاد اکثر عکاسان برای راحتی کار با تلفن هوشمند خود فیلم می گیرند.

Mark Condon

همه دوربین های دیجیتال این روزها فیلم می گیرند، برخی از آنها ویژگی های پیشرفته ای مانند وضوح 4K Ultra HD با نرخ فریم چندگانه، حرکت فوق العاده آهسته، ضبط با سرعت بالا و تایم لپس را ارائه می دهند.
اگر مدلی با لنزهای قابل تعویض انتخاب می کنید، بدست آوردن کیفیت ویدئو در دوربین فیلمبرداری ای که بتواند با بهترین یوتیوبرها و سازندگان فیلم کوتاه رقابت کند، کار سختی نیست.

اگر در مورد فیلمبرداری با کیفیت بالا توسط دوربین دیجیتال خود جدی هستید، باید به موارد زیر توجه کنید:
-نرخ فریم: 24 فریم در ثانیه و 30 فریم در ثانیه استاندارد هستند. 60 فریم بر ثانیه و بالاتر برای فیلمبرداری با حرکت آهسته عالی است.
-تثبیت تصویر: چه در داخل دوربین، و چه در لنز (OIS)، تثبیت تصویر در صورتی که قصد فیلمبرداری بدون سه پایه یا گیمبال را دارید ضروری است.
-ویدئوی 4K: وضوح بیشتر برابر است با کیفیت تصویر بهتر و قابلیت برش بیشتر. اگر این ویژگی مدنظرتان است، فقط مطمئن شوید که می تواند ,ویدئوی 4K را با سرعت 24 فریم در ثانیه و 30 فریم در ثانیه یا حتی بالاتر ضبط کند.
-ورودی میکروفن خارجی: برای دریافت بهترین صدا، باید بتوانید میکروفن خارجی را وصل کنید.
-مدت زمان ضبط: بسیاری از DSLR ها محدودیت هایی در میزان ضبط دارند.
-LCD چرخان: برای فیلمبرداری از خود یا صرفاً برای نجات گردن خود در طول زمان عکاسی قابلیت خوبی به شمار می رود.
-دارای درگاه خروجی HDMI: برای ضبط و انتقال به دستگاه های ضبط خارجی مهم است.

هنگام انتخاب دوربین برای فیلمبرداری، سعی کنید با خودتان صادق باشید. آیا به احتمال زیاد از DSLR حجیم یا بدون آینه برای ضبط فیلم های گاه و بیگاه بچه های خود در حال بازی استفاده می کنید؟ یا این که تصور می کنید گوشی هوشمند شما اولین انتخاب شما خواهد بود، آیا این صحبت ها واقع بینانه نیستند؟

به شخصه، من به ندرت دکمه ضبط ویدئو در دوربین فیلمبرداری را روی هر یک از دوربین هایم فشار می دهم. آیفون های جدید می توانند ویدئوهای 4K با کیفیت بالا در کنار قابلیت های سینماتیک و تکنولوژی ProRes ضبط کنند، بنابراین من واقعاً نیازی به آن نمی بینم. علاوه بر این، ویرایش ویدئوی دوربین فیلمبرداری می تواند یک تجربه دردناک و زمان بر باشد، به خصوص اگر شما یک کامپیوتر قدرتمند ندارید.

انواع برند های دوربین

شاید برند دوربین شما آنچنان بر کیفیت تصویر عکس تأثیر نگذارد.

Mark Condon

اگرچه در کیفیت تصویر از مارک های مختلف انتظار قابل ملاحظه ای وجود ندارد، اما هنگام انتخاب اولین دوربین خود تفاوت های ظریفی وجود دارد. برندهای مختلفی در سال‌های گذشته انواع دوربین عکاسی را برای کاربردها و بودجه‌های متفاوت تولید کرده‌اند تا افراد بیشتری به عکاسی روی بیاورند. برندهای canon و نیکون در سال‌های اخیر در عرضه‌ی دوربین‌های حرفه‌ای باهم رقابت کرده‌اند و دوربین‌ عکاسی چاپ سریع فوجی فیلم بسیار محبوب‌اند. شرکت های سونی، پولاروید و پاناسونیک برندهای خوب دیگری هستند که می‌توانید از آن‌ها دوربین تهیه کنید.

هر مارک انتخاب خاص خود را از لنزهای بومی خودش ارائه می دهد که می تواند بر ظاهر عکس های شما تأثیر بگذارد، و در برخی مواردِ طاقت فرسا، می تواند تعیین کند که دقیقاً چه چیزهایی را می توانید عکاسی کنید. علاوه بر این، برخی از مارک ها فقط دوربین های حسگر APS-C، و برخی دیگر فقط مدل های بدون آینه تولید می کنند.
بیایید نگاهی به چهار مارک اصلی دوربین و ویژگی های آنها بیندازیم، ابتدا با 2 نام اصلی در صنعت شروع می کنیم، Canon و Nikon:

کانن (Canon)

بزرگترین برند عکاسی در جهان، پرورش دهنده انواع عکاسان، از مبتدیان مطلق تا بهترین متخصصان جهان.
Canon به دلیل دارا بودن گسترده ترین لنزها از جمله لنزهای EF ، EF-S ، EF-M و R شناخته می شود، زیرا بهترین لنزها را با “حلقه قرمز” نمادین خود، که به لنزهای سری L نیز معروف است، به ارمغان می آورد.
برای مبتدیان، مجموعه وسیعی از لنزهای مقرون به صرفه وجود دارد، از جمله برخی گزینه های عالی که فقط از 3 میلیون تومان شروع می شود.

کانن مجموعه ای متنوع از دوربین ها نوع اول را تولید می کند که عمده ی فروش آنها از دوربین های جمع و جور و DSLR هستند. شما می توانید یک دوربین DSLR کانن عالی با قیمتی در حدود 15 میلیون تومان تهیه کنید.
یکی از زمینه هایی که کانن در آن در حال بازی است بدون آینه است. اولین مدل فول فریم بدون آینه آنها به تازگی (در سال 2018) منتشر شد و انتخاب لنز آنها هنوز کوچک و گران است.
من Canon را برای دوربین های فشرده و DSLR توصیه می کنم. اگر حرفه ای هستید یا جیب های عمیق تری دارید، دوربین های سری R بدون آینه آنها نیز گزینه مناسبی است.

لنزهای DSLR کانن به طور کلی کمی ارزان تر از نیکون هستند و لنزهای تخصصی تری نیز در بین آنها وجود دارند. لنزهای عجیب و غریب با دیافراگم f/1.2، عکس های فوق تله، تغییر شیب و انواع دیگر که بیشتر برای عکاسان حرفه ای کاربرد دارد.

Mark Condon

نیکون (Nikon)

یکی دیگر از مارک های عکاسی بسیار محبوب، هرچند بسیار کوچکتر از Canon. نیکون به همه عکاسان توجه می کند و برخی از بهترین دوربین عکاسی DSLR های مبتدی را برای مبتدیان ارائه می دهد، تا بدنه فوق العاده برای حرفه ای ها.
نیکون همچنین مجموعه عظیمی از لنزهای DSLR را ارائه می دهد، اگرچه کوچکتر از لنزهای کانن است. برای مبتدیان، تعداد زیادی لنز مقرون به صرفه ارائه می شود که از حدود 4 میلیون تومان شروع می شود.
نیکون لنزهایی با فرمت DX و FX تولید می کند که به ترتیب سازگاری آنها را با فرمت های سنسور فول فریم و APS-C نشان می دهد.

هجوم نیکون به دنیای فول فریم بدون آینه نیز نسبتاً جدید بود (2018)، و انتخاب بدنه و لنز آنها محدود و گران است.
من Nikon را برای DSLR های سری D عالی آنها توصیه می کنم. اگر حرفه ای هستید یا جیب های عمیق تری دارید، دوربین های سری Z بدون آینه آنها نیز چشمگیر هستند.

شما می توانید مجموعه متنوعی از دوربین های نیکون را پیدا کنید که محبوب ترین آنها دوربین های فشرده و DSLR است. شما می توانید یک دوربین DSLR نیکون عالی با قیمت حدود 18 میلیون تومان تهیه کنید.

Mark Condon

سونی (Sony)

سونی در بحث دوربین های بدون آینه و درجه یک با قابلیت فیلمبرداری و عکاسی، بازیگر اصلی است.
خط Cyber-shot آنها از دوربین های کامپکت هنوز بسیار محبوب است و مدل های جدید چندین بار در سال عرضه می شوند.
دوربین های فول فریم سونی نیز بهترین عمر باتری را در مقایسه با سایر مارک های موجود در صنعت ارائه می دهند.

سونی مجموعه وسیعی از لنزها را ارائه می دهد، اما در مقایسه با نیکون و کانن کم رنگ تر ظاهر می شود. لنزها معمولاً گران تر هستند و گزینه های کمتری برای مبتدیان وجود دارد. با این حال، اگر بودجه شما اجازه می دهد، هنوز هم می توانید از بین طیف وسیعی از دوربین های بدون آینه APS-C سطح مقرون به صرفه و برخی از دوربین های فول فریم سونی Alpha که واقعاً درجه یک هستند را انتخاب کنید.

دوربین های سونی به دلیل دارا بودن جدیدترین فناوری فانتزی معروف هستند، زیرا طیف وسیعی از دوربین های بدون آینه آلفا در عملکرد فوکوس خودکار در صنعت را عرضه می کنند.

Mark Condon

فوجی فیلم (Fujifilm)

یکی دیگر از بازیگران اصلی دنیای دوربین های بدون آینه است. Fujifilm شاید بیشتر بخاطر دوربین های فوری و دوربین عکاسی چاپ سریع و حلقه های فیلم و عکس خود شناخته شود. تفاوت اصلی دوربین های بدون آینه Fujifilm اندازه سنسور APS-C آنها است. آنها همچنین دوربین های سنسور با فرمت متوسط (بزرگتر از فول فریم) تولید می کنند، اما با سنسور فول فریم چیزی تولید نمی کنند.

Fujifilm برخی از لنزهای عالی را ارائه می دهد، اگرچه انتخاب آن به اندازه Sony نیست. علاوه بر این، به دلیل “فاکتور برش” دوربین های حسگر APS-C، هنگام انتخاب لنزها باید ضریب ضرب فاصله کانونی 1.5 برابر را در نظر بگیرید.
در حالی که Fujifilm مجموعه بسیار خوبی از دوربین ها را با مدل های جدید که چندین بار در سال ظاهر می شوند، ارائه می دهد، قیمت دوربین اولیه آنها با قیمت کمی بالاتر از آنهایی که توسط سونی عرضه می شود شروع می شود.
زیبایی دوربین های فوجی دلیل بزرگی برای سرمایه گذاری در این برند است. دوربین های آنها بسیار زیبا به نظر می رسند و طرفداران فداکار زیادی را به خود اختصاص داده اند.

دوربین عکاسی چاپ سریع فوق العاده محبوب سری Fujifilm دارای ظاهری منحصر به فرد با الهام از یکپارچه سازی با سیستم های عامل، و همچنین "شبیه سازی فیلم" هستند، که به دقت فیلم های محبوب فوجی را تکرار می کنند. اگر می خواهید از فرایند ویرایش عکس صرف نظر کنید، این امر آنها را به یک انتخاب محبوب تبدیل می کند.

Mark Condon

وضوح تصویر (تعداد مگاپیکسل)

مگاپیکسل بیشتر به شما امکان می دهد تصاویر خود را هنگام ویرایش بیشتر برش بزنید.

Mark Condon

مگاپیکسل بیشتر، به شما امکان می دهد تصاویر خود را هنگام ویرایش بیشتر برش دهید. وضوح دوربین های دیجیتال برحسب مگاپیکسل اندازه گیری می شود. یک مگاپیکسل = یک میلیون پیکسل.
وقتی صحبت از دوربین های دیجیتال به میان می آید، تعداد زیاد مگاپیکسل هنگام “برش” روی یک عکس یا اگر قصد چاپ عکس های بزرگ را دارید بسیار مهم است.

عکس های با مگاپیکسل بیشتر دارای جزئیات بیشتری هستند، اما در نتیجه حجم فایل آنها بزرگتر است، به این معنی که ویرایش، ارسال، ذخیره و مدیریت کلی آنها بیشتر طول می کشد. در صورت تمایل، اکثر دوربین ها این امکان را دارند که وضوح تصویر پایین تری را انتخاب کنند، که هنگام انتقال به دستگاه های هوشمند برای اشتراک گذاری آنلاین مفید خواهد بود.
گوشی هوشمند فانتزی شما با 50 مگاپیکسل هرگز با DSLR عالی تنها با 24 مگاپیکسل رقابت نمی کند، زیرا سنسور DSLR بسیار بزرگتر است. هنگام خرید دوربین، تعداد مگاپیکسل ها را عامل تعیین کننده ای قرار ندهید. مگر اینکه قصد چاپ و پرینت های بزرگ و با جزئیات زیاد را داشته باشید، نیازی به سرمایه گذاری روی دوربینی با بیش از 20 مگاپیکسل نیست.

مردم اغلب به اشتباه کیفیت تصویر دوربین را با تعداد مگاپیکسل ارزیابی می کنند، اما اینطور نیست. اندازه پیکسل مهمتر است و این بر اساس اندازه سنسور تصویر تنظیم می شود.

Mark Condon

ویژگی های دیگر

انتقال تصویر از طریق Wifi و شبیه سازی فیلم در دوربین می تواند سرگرم کننده باشد، و عدم وجود آنها معامله و خرید را سخت می کند.

Mark Condon

اینها ویژگی هایی هستند که به شما در تصمیم گیری نهایی هنگام انتخاب دوربین جدید کمک می کنند. هیچ یک از آنها ضروری نیستند و فقط شما می دانید که آیا آنها در هنگام تصمیم نهایی خود واقعاً مهم هستند یا خیر.

-عمر باتری طولانی: بدون آینه ها و کامپکت ها عمر باتری بسیار کمتری نسبت به دوربین های DSLR دارند.
-حالت های عکاسی دستی: اگر علاقه مند به یادگیری عکاسی هستید، یک دوربین با حالت عکاسی دستی ضروری است.
-حالت های خودکار: چقدر می توانید عکس های نهاییتان را به “هوشمندی” خود دوربین بسپارید.
-نرخ فریم بالا: توانایی گرفتن چندین عکس متوالی می تواند برای ثبت عملکرد سریع مفید باشد.
-عملکرد ISO بالا: به شما کمک می کند بدون نور فلاش در نور کم عکس بگیرید.
-صفحه LCD چرخشی/کج: برای عکس های سلفی و تجربی با ترکیبات و امکانات مختلف خود مفید است.
-اسلات کارت حافظه دوگانه: پشتیبان گیری فوری، اما فقط در صورت حرفه ای بودن بسیار مهم است.
-ورودی/خروجی میکروفون: در صورت جدی بودن در مورد ضبط ویدئو مخصوصا در دوربین فیلمبرداری مورد نیاز است.
-شبیه سازی فیلم: منحصر به دوربین Fujifilm است، اما مارک های دیگر جلوه ها و فیلترهای خلاقانه ای ارائه می دهند.
-صفحه لمسی: استفاده از حالات حرکات همانند تلفن هوشمند روی دوربین هم می تواند سرگرم کننده باشد.
-سیستم فوکوس خودکار ردیابی چشم/صورت: فناوری فوکوس خودکار پیشرفته که محدود به دوربین های بدون آینه است.
-منظره یاب الکترونیکی: یک EVF می تواند اطلاعات بیشتری را نسبت به یک OVF نمایش دهد و نمای WYSIWYG را ارائه می دهد.
-تثبیت تصویر: برای ضبط راحت تر فیلم و عکاسی دستی ضروری است.
-ضد آب و هوا / ضد گرد و غبار: مفید است اگر زیاد سفر می کنید یا در هر شرایط آب و هوایی عکاسی می کنید.
-فرمت تصویر RAW: فایل های RAW انعطاف پذیری بیشتری در هنگام ویرایش ارائه می دهند.
-Wifi، بلوتوث، NFC: تصاویر را به صورت بی سیم به دستگاه های خود منتقل کنید و یا دوربین خود را از راه دور کنترل کنید.

مارک های دوربین سعی می کنند با معرفی ویژگی های شیک و جدید رقابت کنند، اما توصیه من این است که تصمیم خود را بر اساس عناصر اصلی ذکر شده در این راهنمای خرید بگیرید.

لوازم جانبی ضروری دوربین

گرفتن عکس تنها نیمی از راه است. شما همچنین نیاز است که ویرایش آن را هم بیاموزید.

Mark Condon

در حالی که مهم است هنگام خرید اولین دوربین خود بیش از حد سراسیمه نشوید، چند نکته وجود دارد که من آنها را ضروری می دانم:
-نرم افزار: اگر می خواهید عکس ها شاهکار باشند، باید نحوه ویرایش آنها را بیاموزید. من Adobe Lightroom را توصیه می کنم، اما گزینه های خوب زیاد دیگری نیز وجود دارد.
-کارت حافظه: سریع ترین کارت حافظه و کارت خوان را تهیه کنید.
-باتری های یدکی: مخصوص دوربین های بدون آینه.
-محافظ صفحه: روشی ارزان برای افزایش طول عمر صفحه LCD دوربین شما.
-بند دوربین: راهنمای ما را برای بهترین بندهای دوربین ببینید.
-کیف دوربین: برای دوربین های نقطه و عکاسی و یا کامپکت ها ضروری نیست. راهنمای ما در مورد کیف های دوربین را ببینید.

یکی از اشتباهات رایج مبتدیان هنگام خرید لوازم جانبی دوربین هایشان این است که هر چیزی که در سطل معامله فروشگاه های دوربین محلی خود میبینند را می خرند، اما در حقیقت، در ابتدا لوازم جانبی بسیار کمی مورد نیاز است.
هنگامی که شروع به توسعه سبک و روش خود می کنید و متوجه می شوید که به چه نوع سبک عکاسی علاقه مند هستید، در آن لحظه است که برخی از لوازم جانبی زیر ممکن است برایتان مفید باشد.

لوازم جانبی دوربین اختیاری

اگر به یک عکس ثابت نیاز دارید، خرید یک سه پایه می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد.

Mark Condon

من سعی کردم این موارد را به ترتیب اهمیت برای یک عکاس مبتدی یا معمولی که به دنبال گسترش کارنامه خود است، لیست کنم:
-سه پایه: برای عکاسی با نوردهی طولانی یا ساده سازی عکسبرداری واضح تر.
-فیلترها: برای اهداف مختلف از جمله UV ، ND ، Polarizing و غیره به جلوی لنز خود متصل کنید.
-لوازم تمیز کننده: قلم پاک کننده عدسی، دمنده و پارچه میکروفیبر را در نظر بگیرید.
-گرفتن باتری: برای افزایش مدت زمان کارکرد دوربین می تواند مفید باشد.
-فلاش خارجی: تنها یک عدد کوچک میزان ذخیره سازی روی دوربین شما نتایج ناخوشایندی ممکن است داشته باشد.
-کنترل از راه دور: برای فعال کردن دوربین خود از راه دور و برای عکس های سلفی و گروهی مناسب است.

به خاطر داشته باشید که هرچه لوازم جانبی بیشتری داشته باشید، کیف دوربین شما سنگین تر می شود و احتمال اینکه دوربین خود را با خود ببرید کمتر است!

همه چیز درباره سادگی است، بهترین حالت زمانی است که فقط شما و دوربین هستید. با گجت ها زیاده روی نکنید.

Mark Condon

اولین دوربین خود را از کجا بخریم؟

خرید آنلاین دوربین ساده و راحت است.

Mark Condon

پس از نظرسنجی اخیر در گروه های مختلف عکاسی، متوجه شدم که مردم از انواع مختلفی از مغازه های محلی و خرده فروشان آنلاین دوربین می خرند.
ترجیح من خرید از طریق سایت دیجی کالا است.

بدیهی است که در صورت خرید آنلاین نمی توانید محصولات را لمس کرده و تجربه کنید، اما حداقل دیجی کالا از باقی جاها مطمئن تر و بهتر است و همه نوع دوربین که در بالا ذکر شد با لوازم جانبی نسبتاً کامل و با قیمت مقرون به صرفه و با تخفیف های خوبی را ارائه می دهد، همچنین امکان مرجوعی و بازگشت وجه (هفت روز ضمانت بازگشت کالا) و پرداخت درب منزل و نیز مشاهده انواع گارانتی ها نیز در آن موجود است. دیجی کالا یکی از بهترین فروشگاه‌هایی است که می‎‌توانید برای خرید یک دوربین عکاسی مناسب به آن مراجعه کنید. ضمانت اصالت کالا در دیجی کالا به شما اجازه می‌دهد خیالتان از اصل بودن کالا راحت باشد ضمناً تمام لوازم جانبی دوربین از لنز تا پایه، بند دوربین و کیف را می‌توانید از این سایت تهیه کنید.

سخن پایانی

اگر تا اینجا خوانده اید، باید برای خرید دوربین باز هم بیشتر مطالعه کنید! نگران انواع مختلف دوربین هایی که در اینجا (در سال 2021) پیشنهاد دادم، نباشید. بعد از خریدِ یکی از آنها در پایان روز، می توانید تصاویر عالی از یکی از انواع دوربین های جمع و جور یا کامپکت، بدون آینه یا DSLR بگیرید.

گیر افتادن و خود را در بند کردن در انواع انتخاب های سنسورهای دوربین، لنزهای زوم، تثبیت کننده تصویر، سرعت شاتر، نوع بدنه دوربین، تنظیمات نوردهی، زوم اپتیکال، ویژگی های منظره یاب، کیفیت فیلم، لنزهای کیت، حالت ویدیو، اندازه سنسورها، محدوده زوم و سایر موارد متغیر در زیر نور خورشید بسیار آسان است. فقط این را به خاطر داشته باشید. هر دوربینی با دیگری متفاوت است، اما مهارت شما به عنوان یک عکاس بسیار مهمتر از نوع دوربین انتخابی شما است. دوربین مورد نظر خود را بخرید، نحوه استفاده از آن را بیاموزید و آزمایش کنید تا به تعامل با همه محدودیت های آن برسید. سپس، فقط در آن زمان، به فکر ارتقا باشید.

خب همه این نکات و موارد از جمله راهنمای خرید دوربین عکاسی، قیمت دوربین، خرید دوربین فیلمبرداری و لوازم جانبی دوربین، خرید دوربین عکاسی قسطی، معرفی بهترین دوربین عکاسی و انواع دوربین عکاسی ای که اشاره کردیم، برای این بود که بتوانید با یک دید خوب و کلی به انتخاب های آگاهانه و هوشمندانه خرید دوربین دست بزنید، مطمئناً در آینده نزدیک باز هم در مورد مقاله ها و راهنمایی های خرید دوربین های حرفه ای و غیرحرفه ایِ دیگری نیز می پردازیم، تا شما را به یک انتخاب ایده آل برسانیم.

برای مطالعه بیشتر می توانید به دو مقاله ی عالی با عناوین راهنمای خرید دوربین عکاسی غیر حرفه ای و راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای که در زیر موجود هستند، مراجعه نمایید.

امیدوارم که توانسته باشم به شما در خرید یک دوربین مناسب کمک کرده باشم. در صورت داشتن هرگونه سوال، می توانید برای هایپرکیوسک کامنت بگذارید، و ما را خوشحال کنید.

مرجع از مقاله Mark Condon
مرجع از مقاله Mark Condon
Read More
مارک کاندون عکاس عروسی بریتانیایی مستقر در استرالیا و بنیانگذار سایت و شبکه Shotkit است، و بیشتر محتوای نوشتاری و تصویری، مطالب، نظرات، پیشنهادها و نقل قول های ذکر شده در این راهنما، توسط این عکاس و هنرمند حرفه ای بیان شده اند.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند