بهترین زمان برای یادگرفتن زبان برنامه نویسی جاوا

در زندگی برای همه خیلی اتفاق افتاده است که تصمیماتی کرفته باشیم که جز حسرت و اندوه  چیزی حاصل نشده است. برخی فرصت ها فقط یکبار سراغ ما می آیند و هرکسی به بهترین شکل ممکن اگر از این فرصت ها استفاده کند اینده خود را بیمه میکند. زمانی کنونی فرصتی است که باید از ان بهترین استفاده را کرد و اگر امروز دست روی دست بگذاریم، باید در آینده حسرت استفاده نکردن از این شانسی که در خانه مان را زده بخوریم. الان بهترین زمان برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا (java) است، اما چطور آن را در ادامه می گوییم.

آنچه در این مقاله باهم میخوانیم

کرونا دوست فرصت طلبان

با شیوع کرونا و ایجاد موج هراس در بین مردم بوجود آمده همچنین اکثر مردم دیگر مانند گذشته در اماکن عمومی حاضر نمی شوند و اکثر امور خود را بصورت اینترنتی و یا آنلاین انجام می دهند، حتی بسیاری از شرکت ها بصورت دورکاری به فعالیت خود ادامه می دهند. کرونا فرصتی است که فقط افراد شجاع و ریسک‌ پذیر قدرش را می دانند، و با کسانی که فرصت طلب هستند دوست صمیمی می باشد، اشتباه نکنید، منظور من افراد سودجویی که به دنبال کسب و کارهای کاذب هستند، نیست.

 

بلکه منظور من افراد کارافرین و خلاقی است که تهدید ها را به فرصت تبدیل کردند. مانند جف بزوس در آمازون و یا دیجیکالا که با شیوع کرونا خدمات خود را برای سرویس دهی به مشتریانشان گسترش دادند و نیروی جدید برای این خدمات جذب کردند.

چرا باید کرونا فرصت دانست؟

همانطور که آمازون و دیجیکالا را مثال زدم، شرکت های دیگری هم هستند که تفکرات این چنینی دارند و به فکر استفاده از موقعیت های پیش رو هستند، آن ها با آنالیز تغییر سبک زندگی انسان ها این فرصتی که کرونا به آن ها داد را غنیمت شمردند و با توسعه کسب و کار های آنلاین آنچه که مشتریانشان نیاز داشتند را  مهیا کردند و کسب و کار خودشان را رونق بخشیدند.

آمازون استخدام نیرو در کرونا اموزش برنامه نویسی اموزش زبان برنامه نویسی و اموزش زبان برنامه نویسی جاوا

شما چطور می توانید از این فرصت ها استفاده کنید؟

این سوال با توجه به گفته های بالا جواب مشخصی دارد مانند افراد بزرگ و باهوش رفتار کنید، اما چطور؟ در شرایطی که ما به سر میبریم کرونا باعث رونق کسب و کار های انلاین شده است و فرصت مناسبی است که این موقعیت را سکوی پرتاب خود بدانید برای فردی که اینده حسرت نمیخورد بلکه به انتخاب خود احسنت نیز میگوید. شاید شما به این موضوع فکر کنید که در آینده نیز ایران واکسن کروتا را کشف می کتد و همه چیز به شکل عادی برمیگردد، اینجاست که باید گفت شما اگر این گونه تفکر را در ذهن دارید یک فرد عادی هستید که پیشرفت تکنولوژی را درک نکرده اید و خیلی ساده از فرصت پیش آمده گذر می کنید.

راهکار برای فرصت طلبی و استفاده از این شرایط

 شرکت های زیادی در کشور ما وجود دارند و سالانه نیز شرکت های فراوانی تاسیس می شوند که نیاز به معرفی خود در فضای وب دارند و برای اینکه بتوانند خود را به دیگران معرفی کنند، باید یک وب سایت و یا اپلیکیشن موبایلی باشند. شما با فراگیری دانش برنامه نویسی می توانید در این دریای بی انتها گامی به جلو بردارید و از فرصت پیش آمده نهایت استفاده و کارایی را ببرید.

چه زبان برنامه نویسی پیشنهاد می شود؟

همانطور که در بالا اشاره شد امروزه شرکت ها برای حضور در بازار کسب و کار انلاین نیاز به بهتر دیده شدن دارند و هر چقدر پر قدرت تر در این عرصه ظاهر شوند، از شانس بیشتری برای موفقیت در حوزه فعالیت خود برخوردار هستند. همانطور که گفته شد شرکت ها برای رقابت در این بازار نیاز به وب سایت و اپلیکیشن هستند.

 

در این میان زبان های برنامه نویسی بسیار زیادی وجود دارند که همگی بطور یکسان بازار کار و یا نیاز مشتری را برطرف نمی کنند، از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی که در ایران نیز روتق دارد می توان به C#، C++، پایتون، PHP، جاوا(Java)، جاوا اسکریپت، روب و غیره اشاره کرد. یکی از زبان هایی که امروز طرفداران بسیاری دارد و هم‌ جهت با تکنولوژی و دانش روز می باشد، زبان برنامه نویسی جاوا می باشد.

چرا جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا قابلیت های فراوانی دارد که به واسطه فراگیری این زبان برنامه نویسی قابلیت ساخت اپلیکشن های تحت وب یا سازمانی و همچنین برنامه های موبایلی را برای ما فراهم می کند. از مهمترین وی›گی های این زبان که ریشه گرفته از C و C++ می باشد یادگیری سریع و ساده بودن آن می باشد.  زبان برنامه نویسی جاوا(java) سطح بالا بوده و این ویژگی ها همگی باعث شده اند تا زبان برنامه نویسی جاوا محبوبیت فراوانی بین کسانی که قصد دارند یک زبان برنامه نویسی را آموزش ببینند، داشته باشد.

ویژگی های زبان برنامه نویسی جاوا

بی شک هر زبان برنامه نویسی ویژگی هایی دارد ما نیز بصورت مختصر به این موارد می پردازیم.

شی گرایی

زبان برنامه نویسی جاوا شی گرا می باشد و این بدان منظور است که در این زبان ساختمان داده در کنار توابع مورد استفاده قرار می گیرد و امکان گرو بندی متغیرها را برای هر شی خاص فراهم می نماید. از مزیت های شی گرایی میتوان به استفاده شی های تعریف شده در درون دیگر برنامه ها، مخفی کردن اطلاعاتی که طبقه بندی محرمانه دارند و از بروز برخی خطاها جلوگیری می نماید. با این روش برنامه های پیچیده و بزرگ به صورت سازمان یافته تعریف و پیاده سازی می شوند. و همچنین نگهداری و نوسازی کدهای قدیمی در زبان برنامه نویسی جاوا سان تر می باشد.

زبان سطح بالا

زبان برنامه نویسی جاوا سطح بالا است و نزدیکی بسیار زیادی به زبان انسان دارد و همین موضوع باعث راحتی و سادگی در آموختن و آموزش زبان برنامه نویسی جاوا می شود. بالاتر اشاره کردیم که دستورات زبان برنامه نویسی java از C++گرفته شده و به همین دلیل ساختار جاوا شبیه به این زبان برنامه نویسی است. البته زبان برنامه نویسی جاوا از نظر سادگی و شبیه به انسان بودن در ابتدای یادگیری برای مبتدیان به مطلوبی پایتون نمی باشد، اما هر توسعه دهنده ای با هر درک از فریمورک ها و کلاس ها به راحتی می تواند متوجه آن شود.

امنیت بالا

خیلی از افراد بر این اذعان دارند که زبان برنامه نویسی جاوا امن می باشد، اما خود جاوا به تنهایی قادر ایجاد امنیت نیست بلکه ویژگی های آ هست که باعث این امنیت شده است.

اموزش زبان برنامه نویسی جاوا زبان برنامه نویسی جاوا امن است؟ زبان برنامه نویسی جاوا و شی گرایی زبان برنامه نویسی چاو

جاوا کجا استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد اکثر شرکت ها دارای برنامه های درون سازمانی و اپلیکیشین های تحت شبکه می باشند اما چه برنامه هایی با  زبان برنامه نویسی جاوا می توان ایجاد کرد. اپلیکیشن های اندرویدی که با تکنولو›ی JDK و یا  android SDK ایجاد شده و در چند ساله گذشته نیز تکنولوژی کاتلین ایجاد نرم افزارهای اندروید را راحت تر از قبل نموده است. همچنین زبان برنامه نویسی جاوا، علاوه بر Hadoop و Apache Storm، جاوا برای ایجاد Eclipse، OpenOffice، Gmail، Atlassianو بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

موقعیت های شغلی و در آمد برنامه نویس جاوا

همیشه برای اینکه یک فرد شروع به یاد گیری زبان برنامه نویسی می کند به این فکر می کند که موقعیت شغلی و درآمد مد نظر از آموزش زبان برنامه نویسی چیست؟ تنها جواب معقولی که میتوان به این سوال داد این است که هیچ اتفاق مثبتی یک شبه و هیچ موفقیتی یکباره بدست نمی آید بلکه با تمرین پشتکار و تلاش در راه رسیدن به ان هدف بدست می آید.

 

بر اساس آخرین پیمایش وب‌سایت معتبر StackOverflow از میان 64000 برنامه‌نویس در سال 2018 میانگین حقوق کاربرانی که به زبان جاوا برنامه‌نویسی می‌کنند در سرتاسر دنیا برابر با 52000 دلار/سالانه بوده است. همچنین بر اساس پیمایش سال 1396 وب‌سایت jadi.net از میان 1950 برنامه‌نویس ایرانی، 1365 نفر اعلام کرده‌اند که به زبان جاوا نیز برنامه‌نویسی می‌کنند. بدین ترتیب جاوا با 70% محبوبیت، در میان توسعه‌دهندگان ایرانی نیز محبوب‌ترین زبان محسوب می‌شود.

در ایران نیز داستان از این قرار است، اگر فردی دارای تجربه یک الی دو سال در زمینه برنامه نویسی جاوا باشد به راحتی می تواند در آمد 4 الی 6 میلیون تومان در ماه را تجربه کند و اگر حرفه ای و کاملا مسلط باشد با توجه به قدرت شرکتی که در آن مشغول است تا 10 میلیون تومان در ماه و شاید بیشتر نیز درآمد کسب کند. البته این ارقام تنها برای افرادیست که دورکاری پروژه ای را دنبال نمی کنند و فقط برای یک شرکت فعالیت می نمایند. تصویر زیر میزان تقاضا، علاقه و همچنین درآمد ماهانه بصورت میانگین از   زبان برنامه نویسی جاوا را نشان می دهد. 

درامد حاصل از شغل جاوا و موقعیت شغلی جاوا و اموزش برنامه نویسی جاوا و زبان برنامه نویسی جاوا

پیشنهاد ما برای آموزش زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

پیشنهاد ما برای آموزش زبان برنامه نویسی جاوا شرکت در دوره های آموزشی می باشد به این دلیل که اگر بصورت خود آموز شروع به یادگیری این زبان برنامه نویسی نمایید بی شک زمان یادگیری زبان جاوا طولانی می شود و همچنین احتمال دلسردی برای شما بسیار است، بهترین گزینه حضور در کلاس های غیر حضوری و آنلاین آکادمی آمانج می باشد که یکی از بهترین برگزار کننده دوره های آموزش زبان برنامه نویسی جاوا در بین موسسات است.

چرا آکادمی آمانج

آکادمی آمانج یکی از تنها موسساتی است که تیم آموزشی آن از افراد تحصیلکرده در شاخه خود و همچنین از درون دانشگاه تهران جذب شده است و همگی تحصیلات آکادمیک مرتبط دارند. همچنین نسبت به دیگر آموزشگاه ها و موسسات هزینه گزاف و دور از انتظاری دریافت نمی کند در کنار این ویژگی ها تمامی آموزش ها و مباحث پروژه محور بوده و در طول دوره چندین پروژه انجام می شود که تسلط بر روی تمامی مباحث ایجاد می گردد.

در طول دوره نیز اگر نشست و یا وبیناری برگزار گردد و کد های تخفیفی به هنرجویان و دانش پذیران عزیز از سوی آکادمی آمانج  معرفی می گردد. همچنین افراد برگزیده و ممتاز هر دوره به موسسات و مراکزی که نیاز به افراد باهوش و توانمند داشته باشند معرفی می گردند. از جمله مهمترین ویژگی های آکادمی آمانج پشتیبانی و ارتباط مستمر با اساتید در طول دوره و بعد از اتمام دوره می باشد که هرگونه سوال و یا ایرادی را به راحتی پاسخگو می باشند.

مهمترین ویژگی های آمانج آکادمی نسبت به دیگر موسسات آموزشی

  • استفاده از اساتید تحصیلکرده در زمینه آموزش مباحث
  • آموزش پروژه محور و کاملا ملموس
  • مدرک معتبر و رسمی
  • بورسیه دانشجوی برتر
  • دسترسی به منابع روز دنیا
  • ایجاد رزومه
  • امکان استفاده از تخفیفات برای دانشجویان
  • امکان ثبت نام گروهی و شامل تخفیف شدن
  • سرفصل های بازار کار مجور
  • ثبت نام اقساطی

جمع آموری

در این مبحث به این اشاره شد که در شرایط جدید و پیش رو هر فردی که قدرت ریسک کردند داشته باشد قادر خواهد بود از پس مشکلاتی که برای کسب و کارش ایجاد شده بر بیاید و همچنین با توجه به موقعیت پیش آمده و حرکت کسب و کارها به سمت انلاین و مکانیزه شدن فرصت مناسبی است که هر فردی که تاکنون به دنبال راهکاری برای راهیی از سردرگمی است به سمت آموزش زبان برنامه نویسی و به ویژه جاوا بیاید که زبان برنامه نویسی جاوا با توجه به پیشرفت و آشنایی شرکت ها با فضای مجازی و درک اهمیت تبلیغ و عرض اندام در این فضا قادر به موفقیت در بازار کسب و کار خود هستند.

یک انتخاب عالی برای ساختن آینده در زمان حال می باشد و چه بهتر که آموزش زبان برنامه نویسی را در مجموعه آکادمیک پویا و حرفه ای آکادمی امانج را شروع نمایید و در کسب و کار آینده خود موفق و یکه تاز باشید.

درباره‌ی majid

majid

همچنین ببینید

دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و خرید دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت و بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت

5 تا از بهترین دوربین عکاسی حرفه ای ارزان قیمت ⭐

قصد خرید یک دوربین عکاسی حرفه ای خوب و باکیفیت را دارید ولی بودجه شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =