راهنمای خرید لوازم آرایشی خرید لوازم آرایشی خرید لوازم آرایشی عمده لوازم آرایشی اصل لوازم آرایشی ارزان لوازم آرایشی مارک انواع مژه مصنوعی راهنمای خرید انواع مژه مصنوعی

راهنمای خرید لوازم آرایشی 2021

امروزه لوازم آرایشی دنیای بزرگی پیدا کرده و ما را نیازمند کرده است تا قبل از خرید لوازم آرایشی مقداری راجب آنها تحقیق کنیم تا بتوانیم خرید مناسبی داشته باشیم.

خرید لوازم آرایشی مارک و مرغوب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی زیباتر شدن شما بگذارد و برخلاف آن، لوازم آرایشی ارزان و نامرغوب پوست شما را خراب می‌کند، پس درخرید لوازم آرایشی باید بسیار دقت کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

لوازم آرایشی انواع و اقسام بسیار زیادی دارد که هر کدام برای بخش خاصی استفاده می‌شود که در اینجا برخی از این لوازم را برسی می‌کنیم تا بتوانید خرید لوازم آرایشی مناسبی داشته باشید.

پرایمر

پرایمر یا همان زیر ساز، قبل از آرایش استفاده می‌شود و صورت را آماده آرایش می‌کند و باعث بهتر دیده شدن آرایش می‌شود.

بعضی از پرایمرها حتی دارای مواد مغذی نیز هستند که استفاده از آن علاوه بر اینکه از خراب شدن صورت جلوگیری می‌کند باعث تقویت و شفافیت پوست می‌شود.

پرایمر ها به سه دسته تقیسم می‌شوند

پرایمر صورت: این نوع پرایمر روی صورت قرار می‌گیرد و از ریختن مواد آرایشی یا خراب شدن صورت جلوگیری می‌کند، همچنین در صورت استفاده مواد آرایشی در مدت زمان زیاد مانع خراب شدن پوست صورت می‌‍شود.

پرایمر چشم: برای سایه زدن چشم به کار‌ می‌رود و باعث می‌شود شما بتوانید لایه لایه سایه بزنید. اگر هنگام سایه زدن روی خط پلک کیکی می‌شود، بهتر است که از این نوع پرایمر استفاده کنید.

پرایمر لب: پرایمر لب برای جلوگیری از لایه لایه شدن رژ لب و از بین رفتن ترک های لب بکار می‌رود.

نکته بسیار مهمی که در پرایمر باید به آن توجه کنید این است که حتما فرمولاسیون کرم پودرتون با پرایمرتون یکی باشد.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

کانسیلر

کانسیلر یکی از مواد آرایشی محبوبی هست که با می‌توانید عیب‌های صورت خود را بپوشانید.

کانسیلر انواع مختلفی دارد که عبارتند

کانسیلر مایع: این نوع کانسیلر با همه نوع پوستی سازگاری دارد و بهترین نوع کانسیلر برای پوشاندن جوش‌های خود است. برخلاف مایع بودن آن به هیچ عنوان منافذ پوست را نمی‌بندد.

کانسیلر استیکی: کانسیلر استیکی مانند رژ لب است و یک حالت نیمه جامد دارد. بهتر است افرادی که پوست چرب دارند از این کانسیلر استفاده نکنند چون به خاطر حالت نیمه جامدی که دارد باعث بسته شدن منافذ پوست بشود.

کانسیلر مدادی: کانسیلر مدادی همانطور که اسمش هم مشخص است، شبیه به مداد است و برای از بین بردن جوش های ریز، لک یا نقطه های دور لب و اطراف ابرو بسیار مناسب است.

کانسیلر جامد: این کانسیلر را معمولا درون پالت های کوچک نگهداری می‌کنند و برای از بین بردن سیاهی زیر چشم، دور دهان کار برد دارد ولی برای جاهایی که چین و چروک دارد مناسب نیست. از این نوع کانسیلر نباید زیاد روی پوست استفاده کرد.

کانسیلر جامد را با دست با اسفنج یا براش استفاده می‌کنند.

کانسیلر رنگی: برای یکدست شدن رنگ های آرایش از کانسیلر رنگی استفاده می‌کنند. این نوع کانسیلر رنگ زرد، بنفش، سبز و صورتی دارد.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

کرم پودر

همان طور که قبلا گفته شد انتخاب کرم پودر حتما باید فرمولاسیون آن با پرایمر یکی باشد. همچنین برای داشتن یک آرایش خوب که به پوست آسیب نرساند باید کرم پودری را انتخاب کنیم که با نوع پوستمان سازگاری داشته باشد.

کرم پودر ها انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی های منحصر به فردی دارند.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

پنکیک

پنکیک نیز یکی از موادی است که خانوم ها بیشتر برای رفع عیوب صورت خود استفاده می‌کنند. فقط توجه داشته باشید که استفاده از پنکیک های بی کیفیت یا تقلبی باعث ایجاد جوش یا لک روی صورتتان میشود.

پس حتما قبل از خرید کردن به اصل و با کیفیت بودن پنکیک پی ببرید و مطمئن شوید که با پوستتان سازگاری دارد.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

بی بی کرم

یکی از محصولات مراقبتی پوست است که علاوه بر مراقب از پوست باعث زیبایی در صورت می‌شود.

بی بی کرم ها بر اساس SPF درجه بندی می‌شوند؛اگر پوست شما روشن است باید از درجه SPF های بالای 30 استفاده کنید و اگر پوستتان تیره است باید از درجه های کمتر از 15 استفاده کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

رژ گونه

همانطور که از اسمش مشخص است این ماده برای گلگون کردن گونه ها استفاده می‌شود. رژ گونه می‌تواند باعث ایجاد سرزنگی شود.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

هایلایتر

یکی از راه‌های زیباتر شدن صورت درخشش برخی نقاط است، این کار با هایلایتر انجام می‌شود.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

برنزه کننده

در چند سال اخیر پوست برنزه محبوبیت خاصی پیداه کرده به همین دلیل شرکت های آرایشی نیز موادی را تولید کرده اند که باعث برنزه شدن پوست می‌شود. این مواد می‌تواند جایگزین راه های پر ضرر پوست برنزه بشود.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

اسپری تثبیت کننده

پس از یک آرایش خوب و مناسب نیاز به وسیله ای دارید که این آرایش را برای شما ثابت نگه دارد، برای اینکار کافیست یک اسپری تثبیت کننده پوست خریداری کنید  تا آرایشتان برای مدت طولانی سامل بماند.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

مداد چشم

چشم ها در صورت تاثیر بسیاری دارند و آرایش آنها یکی از جزو مهمترین آرایش های صورت محسوب می‌شود. برای تغییر فرم و حالت چشم نیاز به یک مداد چشم دارید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

ریمل

ریمل پرکاربرد ترین لوازم آرایشی است که برای آرایش مژه ها بکار می‌رود این وسیله آرایشی کاربرد بسیار زیادی دارد و هر کدام ازاین ریمل ها برای نوع خاصی از مژه بکار می‌روند.

ریمل حجم دهنده

ریمل های حجم دهنده به دلیل مواد غلیظی که دارند باعث پرشت نشان دادن مژه بشوند. این ریمل ها برای خانم هایی که مژه های کم پشت یا بور دارند بسیار مناسب است.

برس این نوع ریمل ها تپل و ضخیم است تا بتواند مواد بیشتری را روی مژهای شما قرار بدهد.

ریمل بلند کننده

معمولا داخل مواد این نوع ریمل های الیافی وجود دارد که با چسبیدن به مژه های شما، آنها بلندتر نشان می‌دهد.

همانطور که اسمش مشخص است ریمل های بلند کننده برای کسانی که مژه های کوتاهی دارند بکار می‌رود.

برس این نوع ریمل ها باریک، صاف و پر از مویچه های ریز است.

ریمل فرکننده

ریمل فرکننده برای حالت دادن به مژه ها بکار می‌رود، در محتوای این ریمل ها مقدار کمی رزین وجود دارد که حالت فر مصنوعی که به مژه داده می‌شود ثابت نگه دارد.

برس این نوع ریمل ها حالت خمیده دارد.

ریمل ضد آب

همانطور که اسمش مشخص است ریمل ضد آب در برابر آب مقاوم هستند. از این نوع ریمل بیشتر شناگران و یا کسانی که تعریق بالایی دارند استفاده می‌کنند، از خوبی های  این ریمل سیاه نشدن دور چشم پس از استفاده است ولی به چون در آب حل نمی شوند پاک کردنشان مشکل است.

ریمل های تقویتی

ریمل های تقویتی مانند سایر ریمل ها هم خاصیت بلند شوندگی دارند و هم حجم دهی اما در داخل مواد انها موادی تقویتی برای مژه وجود دارد که باعث افزایش طبیعی رشد و حجم مژه می‌شود.

ریمل های اکلیلی

داخل این نوع ریمل ها مقداری اکلیل وجود دارد که باعث می‌شود در مهمانی‌ها صورتی پر زرق و برق داشته باشید.

فرمژه

کاربرد آن فر کردن و انحنا دادن مژه ها است.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

 راهنما خرید انواع مژه مصنوعی

این مواد که شبیه مژه انسان هستند، برای کسانی که بکار میرود که مژه های کم پشت یا نازکی دارند. شما برای برای استفاده از این مژه ها باید چسب مخصوص مژه را خریداری کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

رژ لب

رژ لب انواع بسیار متفاوتی دارند که علاوه بر تفاوت رنگی که انتخاب آن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، کاربرد های مختلفی دارند که شما با اگاهی از این کاربرد ها می‌توانید خرید خوبی داشته باشید.

رژ لب جامد

رژلب جامد رایج ترین نوع رژ لب است، این نوع رژ لب کارکرد بسیار راحت و سریعی دارد و شما می‌توانید در هر شرایطی از این رژ لب استفاده کنید.

در هنگام خرید رژلب جامد باید به پوکه آن بسیار توجه کنید چون بسیار از رژلب ها پوکه مناسبی ندارند و بعد از مدتی در آنها به سرعت می‌شکند و دیگر آن رژ قابل استفاده نیست.

رژ لب مایع

این نوع رژلب ها موم ندارند و بیشتر برای کسانی که لب های خشک دارند توصیه می‌شود. رژلب مایع دو نوع براق و مات دارد که انتخاب آن بستگی به سبک آرایشتان دارد.

رژ لب های مدادی

این نوع رژلب‌ها صرفه اقتصادی خوبی دارند و برای حمل و نقل در کیف نیز بسیار مناسب هستند. رژلب های مدادی دو نوع پیچی و ثابت دارد  که نوع پیچی آن مانند رژلب جامد استفاده می‌شود ولی نوع ثابت آن باید با تراش مخصوص استفاده شود.

ماژیکی

رژلب ماژیکی دارای خاصیت های زیادی مثل ماندگاری بالا، بافت سبک، پخش نشدن دور لب هستند.  یکی از معایب مهم این نوع رژلب فاقد آبرسانی به لب است و به هیچ عنوان کسانی به کسانی که لب های خشک دارند توصیه نمی شود.

پالتی

مهمترین خاصیت این نوع رژلب ترکیب کردن رنگ ها و بدست آوردن رنگ مورد نظر است. بدین معنا که شما هر نوع رنگی که بخواهید می‌توانید در این نوع رژلب داشته باشید، بیشترین کاربرد رژلب پالتی در آرایشگاه‌ها است.

راهنمای خرید لوازم آرایشی

بالم

لب های خشک بعد از مدتی شروع به ترک ترک شدن می‌کند و زیبایی خود را از دست می‌دهد، بالم نوع پماد است که به لب آبرسانی می‌کند و از پوست پوست شدن لب جلوگیری می‌کند.

یک بالم خوب باید موارد مثل:

  • داشتن مواد مغذی برای تقویت لب
  • داشتن آنتی اکسیدان برای ترمیم بافت های اسیب دیده
  • فاقد اسانس باشد

راهنمای خرید لوازم آرایشی

چند نکته کلی در خرید لوازم آرایشی

لوازم آرایشی چون با پوست صورت در ارتباط است، کیفیت آن بسیار مهم است. توصیه می‌شود لوازم های آرایشی مارک با برند های معتبر را استفاده کنید اما امروزه لوازم آرایشی اصل قیمت های بسیار زیادی دارند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم لوازم آرایشی عمده خریداری کنید تا مقرون به صرف تر باشد.

به دلیل استفاده زیاد از لوازم آرایشی برخی از سودجویان وارد این عرصه شده و لوازم نامرغوب خود را با تبلیغات زیاد وارد بازار می‌کنند پس بهتر است خرید لوازم آرایشی خود را از سایت های معتبر انجام دهید.

معمولا علت ارزان بودن لوازم آرایشی ها بی کیفیت بودن آنها است، پیشنهاد می‌کنیم از خرید لوازم آرایشی ارزان خودداری کنید.

یکی از راه‌های اعتماد به با کیفیت بودن خرید لوازم آرایشی مارک است، چون این لوازم، خود را در بازار ثابت کرده اند.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید لوازم آرایشی بهداشتی

انتهای پیام/

درباره‌ی میتن محسنی

میتن محسنی

همچنین ببینید

دوربین دیجیتال کامپکت

25 ایده پولساز با دوربین دیجیتال کامپکت جهت عکاسی در خانه🏡

بزرگترین چالشی که این روزها هر عکاس حرفه ای یا غیرحرفه ای با آن روبرو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =