معرفی و مقایسه 3 نوع لپ تاپ مناسب درسال2020

Table of Contents

معرفی و مقایسه 3 نوع لپ تاپ مناسب درسال2020

آنچه دراین مقاله خواهیم خواند: مقایسه ومعرفی 3 نوع لپ تاپ: 1) کروم بوک 2) نوت بوک 3) اولترابوک 

کدام را بخریم؟کدام نوع مناسب کار مااست؟

با مادراین مقاله باشید

1) کروم بوک

لپ تاپ مناسب کروم بوک
لپ تاپ مناسب کروم بوک

Chromebook لپ تاپ مناسب یا رایانه لوحی است که سیستم عامل Chrome مبتنی بر Linux را به عنوان سیستم عامل خود اجرا می کند. این دستگاه ها در درجه اول برای انجام کارهای مختلف با استفاده از مرورگر Google Chrome استفاده می شوند ، بیشتر برنامه ها و داده ها در ابر به جای خود دستگاه قرار دارند. همه Chromebook های منتشر شده از اواخر سال 2017 همچنین می توانند برنامه های Android را اجرا کنند. برخی از Chromebook ها می توانند برنامه های Linux را اجرا کنند.

این لپ تاپ ها ی مناسب

که در اصل به عنوان یک پلتفرم ساخته شده در اطراف Google cloud دیده می شدند ، عملکرد خوبی در بازار آموزش داشتند. با گذشت زمان ، جذابیت Chromebook بیشتر شده و بهترین کروم بوکها امروزه از بهترتست جدید افت کروم بوک به ما درک می کند که لپ تاپ مناسب و باکیفیت سیستم عامل Chrome با دوام ترین است. همچنین می توانید بررسی Pixelbook Go ما را بخوانید تا ببینید که چطور عمر باتری طولانی و طراحی عالی آن را به یکی از کروم بوک های مورد علاقه ما تبدیل کرده است. هنگامی که فصل بازگشت به مدرسه فرا می رسد ، دانش آموزان همچنین باید راهنمای Windows 10 vs. macOS در مقابل Chrome OS را بررسی کنند.

کروم بوک چه فایده ای دارد؟

در واقع ، کروم بوک ها برای اجرای یک سیستم عامل سبک طراحی شده اند که برای کمک به شما در انجام برخی کارهای بهره وری طراحی شده است ، اما بیشتر آنها از نظر محاسبات سبک کار می کنند
مانند مرور اینترنت ، پخش جریانی فیلم و بازی های موبایل.

تفاوت کروم بوک با سایر لپ تاپ های مناسب و باکیفیت چیست؟

کروم بوک یا یک لپ تاپ مناسب؟
کروم بوک یا یک لپ تاپ مناسب؟

کروم بوک گزینه ای مناسب برای بودجه مناسب برای لپ تاپ ویندوز یا MacBook است. Chromebook ها در سیستم عامل Google Chrome OS اجرا می شوند ، به این معنی که برنامه های Windows و macOS روی این دستگاه ها کار نمی کنند.

کروم بوک خوب است یا بد؟

به همان اندازه که کروم بوک های جدید خوب و زیبا طراحی و ساخته شده اند ، هنوز هم متناسب و پایان خط MacBook Pro را ندارند. آنها در برخی از کارها ، به ویژه کارهای فشرده پردازنده و گرافیک ، به اندازه رایانه های شخصی تمام عیار نیستند. اما نسل جدید کروم بوک می تواند بیش از هر سیستم عامل دیگری در طول تاریخ برنامه را اجرا کند.

آیا کروم بوک میتواندجایگزین لپ تاپ مناسب می شود؟

وقتی این آزمایش را شروع کردم ، خوش بین بودم که بین پشتیبانی از برنامه Android و Linux ، Chromebook قادر به جایگزینی لپ تاپ ویندوز من است. در واقع ، کروم بوک در واقع توانست جایگزین لپ تاپ ویندوز من شود. … HP Chromebook X2 یک Chromebook عالی است و سیستم عامل کروم مطمئناً می تواند برای برخی از افراد مفید باشد.

کروم بوک بدون اینترنت چه کاری می تواند انجام دهد؟

تعدادی از برنامه های معروف مانند Gmail و Google Drive دارای حالت آفلاین داخلی هستند. اگر در حالت آفلاین در حال ویرایش Google Doc در Chromebook خود هستید ، به صورت محلی در خود لپ تاپ ذخیره می شود. دفعه بعد که Chromebook به اینترنت متصل شد ، با حساب آنلاین شما همگام سازی می شود.

آیا باید کروم بوک یا لپ تاپ بخرم؟

کروم بوک ها با قیمت ارزان تر و رویکرد ساده خود به انتخاب هوشمندانه تری نسبت به لپ تاپ های مناسب “معمولی” تبدیل می شوند. در حقیقت ، مگر اینکه مجبور باشید برنامه خاصی را اجرا کنید که فقط در Windows (یا Mac) موجود باشد ، ما معتقدیم Chromebook بهترین خرید است.

2) نوت بوک ها

تفاوت کامپیوترهای لپ تاپ و نوت بوک چیست؟

تفاون نوت بوک ویک لپ تاپ مناسب
تفاون نوت بوک ویک لپ تاپ مناسب

امروزه بازار رایانه های موبایل بیش از هر زمان دیگری گیج کننده است زیرا خریداران می توانند بین طیف وسیعی از دستگاه های مختلف توصیف شده به شرح زیر: لپ تاپ ها نوت بوک (کوچکتر از لپ تاپ) نت بوک (نوت بوک ارزان قیمت با ویژگی های اساسی) اولترابوک ها (نوت بوک های باریک و کوچک با ویژگی های پیشرفته و قیمت بالاتر) رایانه لوحی (صفحه کلید روی صفحه ، اگرچه بعضی از آنها قادر به اتصال صفحه کلید خارجی هستند) کروم بوک (هر لپ تاپ یا نوت بوکی که سیستم عامل Google Chrome را اجرا کند) MacBooks (لپ تاپ اپل – سیستم عامل maxOS را اجرا می کند) iPads (تبلت Apple – سیستم عامل iOS را اجرا می کند) دستگاه های Android (به عنوان مثال ، تبلت های Samsung Galaxy که سیستم عامل Android را اجرا می کنند.

 

لپ تاپ بهتراست یا نوت بوک ؟

رایانه های نوت بوک رایانه های مدرنی هستند که اندازه نوت بوک دارند تا بتوان آنها را به راحتی حمل کرد. کامپیوترهای نوت بوک معمولاً عملکرد سخت افزاری کمتری نسبت به لپ تاپ دارند.

تفاوت لپ تاپ و نوت بوک درچیست؟

نت بوک نوعی لپ تاپ است که باریک ، سبک تر و مجموعه ساده تری از ابزارها را ارائه می دهد. … این به نت بوک اجازه می دهد تا پردازنده متوسط ​​و حافظه کمتری نیز داشته باشد. با داشتن یک سری ویژگی های باریک ، معمولاً هزینه آن بسیار کمتر از نمونه های لپ تاپ تمام اندازه آن است.

نوت بوک برای چه کاری استفاده می شود؟

کامپیوتر نوت بوک رایانه شخصی با باتری یا برق متناوب است که به طور کلی کوچکتر از یک کیف است که به راحتی قابل حمل و نقل است و می تواند به راحتی در فضاهای موقت مانند هواپیما ، کتابخانه ، دفاتر موقت و جلسات استفاده شود.

معایب نت بوک چیست؟

حافظه کم RAM و حافظه هارد دیسک 1.5 گیگابایت RAM که نت بوک من ارائه می دهد تمام چیزی است که برای یادداشت برداری در کلاس ها ، نوشتن مقالات و بررسی ایمیل لازم دارم. …

 • ویژگی های کوچک …
 • قدرت محدود
 • سرعت پایین تر

در اینجا مزایای استفاده شده توسط نوت بوک وجود دارد:

 •  عمر باتری بیشتر
 •  اندازه کوچک حمل آسان در هر مکان
 •  قیمت پایین

نوت بوک ها ، مانند رایانه های رومیزی قبل از آنها ، از مزایای بیشتری نسبت به رایانه های لوحی برخوردار هستند و این مزیت قدرت است. به عنوان یک قاعده ، لپ تاپ ها دارای سخت افزار پردازش قدرتمندتری هستند ، که به شما امکان استفاده گسترده تر ، عملکرد سریعتر و عملکرد چند وظیفه ای را می دهد.

3) لپ تاپ اولترابوک

لپ تاپ اولترابوک چیست؟

لپ تاپ اولترابوک مشخصات و علامت تجاری اینتل برای مجموعه ای از رایانه های فرعی سطح بالا است که دارای حجم کم و بدون به خطر انداختن عمر باتری هستند. اولترابوک ها برای پردازش این معیارها از پردازنده های کم پردازنده Intel Core ، درایوهای حالت جامد و یک شاسی unibody استفاده می کنند.

اولترابوک برای چه کاری خوب است؟

آنها برای بیشتر کارها ، سرگرمی ها و اهداف چندرسانه ای کاملاً قابل احترام هستند. اگر زندگی خود را در وب سپری کنید ، یک اولترابوک تعادل مناسبی را بین قیمت ، قابلیت حمل و ویژگی ها ارائه می دهد ، به شرطی که به یاد داشته باشید این سیستم ها میان رده هستند – نه جایگزین های دسک تاپ یا سیستم های بازی

تفاوت اولترابوک و لپ تاپ چیست؟

لپ تاپ اولترابوک
لپ تاپ اولترابوک

نوت بوک فقط درصورت اولترابوک است که ضخامت آن تا 1.5 سانتی متر ، پردازنده اینتل و دیسک SSD داشته باشد. بزرگترین تفاوت با لپ تاپ های دیگر این است که اولترابوک اغلب از سخت افزار قدرتمندتری برخوردار است ، همیشه دارای پردازنده Intel Core i3، i5 یا i7 است و به راحتی قابل حمل است.

لپ تاپ اولترابوک بخرم یا گیمینگ؟

اگر همیشه بیرون هستید ، به آنچه بیشتر از لپ تاپ خود استفاده می کنید توجه کنید. برای نیازهای مرور و ارسال ایمیل ، اولترابوک کافی است. برای از بین بردن زمان یا استفاده سنگین تر مانند ویرایش عکس / فیلم ، یک لپ تاپ مخصوص بازی را بگیرید – مخصوصاً اگر هفته ها از ماشین اصلی خود دور هستید

چرا اولترابوک ها بسیار گران هستند؟

در مقایسه با نت بوک ها ، اولترابوک ها از طریق RAM اضافی و پردازنده های سریعتر انرژی بیشتری را ارائه می دهند. علاوه بر این ، اولترابوک ها دارای اندازه صفحه نمایش بزرگتر و ظرفیت ذخیره سازی بهتری هستند که هزینه آنها را نسبت به نت بوک بسیار بیشتر می کند. … فناوری های جدید و عمر باتری به قیمت گران اولترابوک ها می افزاید.

معرفی 3 نوع لپ تاپ مناسب وباکیفیت

لپ تاپ مناسب ایسوس k543
لپ تاپ مناسب ایسوس k543

1)

نقدو بررسی :

لپ تاپ 15 اینچی ایسوسk543 – D شرکت ایسوس یک محصول نسبتا قوی با کارایی های نسبتا زیاد با امکانات نسبتا خوب به حساب می‌ آید. لپ‌ تاپی که برای مصارف خانگی، اداری، تحقیقاتی و دانشجویی به همراه تماشای فیلم، گوش دادن به موسیقی، گشت و گذار در اینترنت، کارهای سبک گرافیکی، بازی های سبک و حتسبات سنگین حسابداری بسیار مناسب است. صفحه نمایش خوبی دارد و بلندگوهای با کیفیت آن نظر شما را به خود جلب می‌ کند. لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل VivoBook K543UB – D برای انجام کارهای روزانه و متوسط تا متوسط (بسته به نوع پردازش ها) گزینه بسیار خوبی خواهد بود.

نظرات کاربران:

 • لپ تاپ خوبی هست و نسبت به قیمت اون زمان که خریدم کار راه انداز هست، اینو هم بگم که کمتر از یک سال پیش همراه با تعویض هاردش به ssd خریدمش ۶ میلیون، دیدن این قیمت در پاییز ۹۹ آه از نهادم بلند کرد … خریدش برای خیلی ها تبدیل به آرزو شدش.

هر لپ تاپ واسه کاری ساخته میشه و چون این لپ تاپ شده ۱۶ ملیون نباید ازش توقع لپ تاپ گیمینگ داشته باشید. توجه کنید این اررش پول ماست که پایین اومده و این لپ تاپ به این قیمت رسیده. صد البته با این قیمت ارزش خرید نداره. اما یک راهنمایی جدی اینکه اگه همین الان نخرید سال دیگه سه برابر شده قیمتش. منتظر ارزون شدن نباشید دوستان

2) لپ تاپ مناسب و باکیفیت15 اینچی لنوو مدل IdeaPad L3 – TR

لپ تاپ مناسب لنوو ideapad L3-TR
لپ تاپ مناسب لنوو ideapad L3-TR

نقدوبررسی :

یکی از محصولات شرکت لنوو IdeaPad L3 نام دارد و مخصوص کاربری‌های عمومی سبک است. این مدل طراحی خوبی دارد که شبیه آن را در لپ‌تاپ‌های لنوو می‌توان پیدا کرد. ضخامت این محصول حدودا ۲۳ میلی‌متر و وزن آن برابر با ۲.۲ کیلوگرم است. صفحه‌نمایش یک نمونه‌ی 15.6 اینچی با پنل IPS و روکش مات با کیفیت Full HD است. این صفحه‌نمایش با کیفیت، روشنایی و وضوح خوبی که دارد یک نمونه‌ی مطلوب برای دیدن فیلم و کلیپ و اجرای بازی‌های بسیار سبک است. لنوو برای بخش صوتی این محصول از اجزای باکیفیتی استفاده کرده که شامل دو بلندگوی ۱.۵ واتی دالبی است. کیبورد این دستگاه از نوع جزیره‌ای بوده ولی مجهز به نور پس‌زمینه‌ نیست و کیفیت خوبی دارد و انتظارات از کیبورد یک لپ‌تاپ خوب را برآورده می‌کند. البته کلید Enter اصلی، اندازه‌ی نسبتا کوچکی دارد که ممکن است گاهی اوقات مشکل‌ساز باشد. تاچ‌پد هم یک نمونه‌ یک‌تکه‌ خوب با حساسیت زیاد است که برای انجام امور عادی روزمره مناسب است؛ البته واضح است که برای بازی‌کردن باید از یک ماوس جداگانه استفاده کنید. پورت‌های ورودی و خروجی برای چنین محصولی کاملا ایده‌آل است و پورت‌های جدید هم در آن به‌چشم می‌خورد تا اتصال دستگاه‌های جدید را آسان کند. این مجموعه شامل USB3.1، HDMI و LAN می‌شود و USB Type-C است.پردازنده‌ی مرکزی Core i5 10210U اینتل، پردازشگر گرافیکی GeForce MX 130 و 8 گیگابایت رم DDR4، مجموعه‌ی‌ سخت‌افزاری نسبتا خوبی را تشکیل داده‌‌اند که به‌خوبی توانایی اجرای بازی‌های سبک و نرم‌افزارهای نیمه‌سنگین را دارند. حافظه‌ داخلی هم از نوع هارددیسک با ظرفیت یک ترابایت است.

نظرات کاربران:

در کل من با توجه به فعالیت‌ تولید محتوا برای دانش‌آموزانم راضی هستم

نقاط قوت

 • مانیتور خوب و قوی ، تصویر از تمام زوایا دیده می‌شود
 • با توجه به حافظه یک ترا بایت و cori5 نسل آخر و گرافیک ۲ گیگ ، با این قیمت مناسب است

نقاط ضعف

 • بدنه زود لک می‌شود
 • وجود تمام ورودی‌های دستگاه به خصوص در سمت چپ
 • همه نظرات رو خوندم و خریدم.سرعت درحد متوسط و مطلوب،گرافیک و کیفیت صفحه در بالاترین حد ممکن(طبیعتا کسایی که سر در میارن میدونن از این بهتر برا لپ تاپ نیست و اصلا لازم نیست)،کیبورد عالی.
  شاید بعد راه اندازی و نصب ویندوز 10 بعضی امکانات بالا نیاد که نگران نباشین هیییچ مشکل سخت افزاری نیست.نرم افزار هستش و درایو پک درست نصب نشده.با یه فیلتر شکن متصل به سایت خود لنوو بشین فیکس و تعمیر میکنه.ویندوزم بزنین آپدیت.برا این امکانات الان با این قیمت خریدین خردین و الا بعدا پیدا نمیشه.
 • یک سیستم
  با پردازش های سریع
  گرافیک و کیفیت تصویر محشر که اگر دنبال مشابه آن باشید باید در رنج چهل میلیون به بالا در برند اپل و مایکروسافت دنبالش باشید
  دارا بودن حافظه SSD موجب شده در ثانیه ریست و روشن و خاموش شود
  این سیستم با وجود CORE i5 بودن به راحتی از سیستم های core i7 نسل هشت پیشی گرفته و با پردازنده مرکزی نسل ده خود هیچ شانسی برای هفت هسته ای های نسل ۸ نگذاشته است.
  در یک جمله انتخاب عالی و بی نظیری برای شما خواهد بود

لینک خرید وکسب اطلاعات بیشترلپ تاپ:خرید لپ تاپ لنوو  

3) لپ تاپ مناسب 15 اینچی لنوو مدل Ideapad L340 – T

لپ تاپ مناسب لنوو ideapad 340l
لپ تاپ مناسب لنوو ideapad 340l

نقدو بررسی: 

مخصوص کاربری عمومی بوده و برای انجام امور روزمره مناسب است. لنوو در ساخت بدنه‌ی این مدل کاملا از پلاستیک مشکی استفاده کرده که ظاهری ساده و یکدست، اما رضایت‌بخش به این دستگاه داده است. این جنس در برابر فشار، خمش و پیچش هم مقاومت قابل‌قبولی دارد و نسبت به سطوح براق، لکه و کثیفی و اثرانگشت را کمتر به خود جذب می‌کند. این دستگاه حدود 23 میلی‌متر ضخامت و 2200 گرم وزن دارد که نمی‌توان از آن‌ها به‌عنوان یک مزیت نسبت به دیگر محصولات هم‌رده نام‌برد؛ اما درکل برای جابه‌جایی کار را سخت نمی‌کنند. صفحه‌نمایش این لپ تاپ مناسب و باکیفیت یک نمونه‌ی کاملا معمولی و پایه است که البته در این رده‌ انتظار بیشتر از این را هم نباید داشت. اندازه‌ی 15.6‌اینچی با پنل‌ TN، کیفیت‌ HD و روکش مات ازجمله مشخصات کلی این صفحه‌نمایش هستند. کیبورد این مدل از نوع‌ AccuType‌ لنوو است و از کلیدهایی با چیدمان جزیره‌ای تشکیل شده که برای تایپ‌کردن سریع و طولانی‌مدت مناسب هستند. تاچ‌پد هم به کلیک‌های جداگانه مجهز است که دقت خوبی داشته و اعمالی نظیر‌ Drag‌ & Drop‌ را می‌توان با آن به‌راحتی انجام داد؛ ازطرفی برای فرمان‌های چندلمسی مانند اسکرول و زوم‌کردن کارایی متوسطی دارد. پورت‌های متعددی هم روی لبه‌های چپ و راست تعبیه شده که برای محصولی در این رده‌ی کاربری کاملا ایده آل هستند.

نظرات کاربران:

 • من الان یه هفتس خریدم خدایی عالیه من حتی روش برنامه های سنگین هم نصب کردم و بدون حتی یک ذره باگ و یه ذره هنگ کردن
  واقعا عالیه

این لپ تاپ خیلی خوب فقط برای نصب درایواش باید از سایت مبدأ دانلود کنی من که خودم ۳روز داشتم دنبال گرافیکش می‌گشتم درکل لپ تاپ خوبی هم برای بازی هم برای کارهای برنامه نویسی غیره…

نقاط قوت

 • سرعت بالا
 • خوشکل
 • کیفیت بالا
 • لپ تاپ ظریف و شیکیه من از دیجی کالا خریدم چون مزیتش اینه که تگه ایراد داشته باشه بدون استرس مبلغ و برمیگردونن و مشتری هستم.سطح درب بالایی لپ تاپ براق تو نور خیلی خوشگله و بنظر من رایزن فوق العادس اما با وجود همه این خوبیا و قیمت مناسبی که خریدم دستگاه ایراد داشت و ویندوز نصب نمیشد و گیر میکرد و سی دی و نمیخوند دو تا سی دی ویندوز ده گردو هم امتحان کردم خلاصه برگشت زدم و حیف شد

لینک خریداین لپ تاپ مناسب:

خرید لپ تاپ لنوو

چراازفروشگاه اینترنتی هایپریوسک خرید کنم؟

درباره‌ی hedieh

hedieh

همچنین ببینید

راهنمای خرید بهترین ماشین لباسشویی ایرانی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی اطلاعات کاملی نسبت به خرید ماشین های لباسشویی در اختیار ما قرار میدهد که ما می توانیم با مطالعه راهنمایی خرید ماشین لباسشویی ایرانی بهترین ماشین لباسشویی ایرانی را انتخاب کرده و خریدی مطمئن داشته باشیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =