15 ویژگی یک برنامه نویس حرفه ایی

در بلاگ قبلی کار های لازم برای رسیدن به درآمد دلاری با برنامه نویسی به وسیله ی دور کاری توضیح دادیم که بیش تر نتایج کارهایتان قضاوت میشد اما امروز 15 ویژگی که باعث میشود برنامه نویسان در شرکت های بزرگ استخدام شوند برسی میکنیم.

چکیده مطلب:

بی شک 99.99% کارفرما ها به دنبال استخدام یک برنامه نویس خوب و موفق هستند و دلیل اینکار کاملا واضح و مشهود است زیرا آن ها تمام اطلاعات، هزینه و از همه مهم تر تمام وقتشان را میگذارند و امید دارند نتیجه اش را ببیند پس در انتخاب برنامه نویسان هیچگونه بخشش و گذشتی ندارند.

اگر به دنبال یک رنامه نویس موفق هستید میتوانید با این 15 سوال بهترین برنامه نویس را انتخاب کنید 

و اگر برنامه نویس هستید سعی کنید این ویژگی ها را در خودتان ایجاد و تقویت کنید تا بهترین پروژه های کاری برای شما شود

15 ویژگی برنامه نویسان موفق

مهارتهای فنی چشمگیر

یکی از اشتباه هایی که بسیاری از مدیران هنگام استخدام انجام میدهند توجه نکردن به سابقه ی کار با زبان های برنامه نویسی قدیمی است . چهارسال کار با html و فقط یکسال javascript بهتر است تا یکسال html و چهارسال javascript است.

برنامه نویسی که بیشتر به زبان قدیمی کار کرده اما اخیراً زبان جدیدی به گواهینامه های خود اضافه کرده است  می تواند کاملاً مناسب باشد ، زیرا سالها تجربه وی پایه و اساس خوبی در زمینه های دیگر برنامه نویسی به او داده است.

نمونه سوال مصاحبه :

تجربه خود را با زبان های برنامه نویسی مختلف شرح دهید.

تمایل به یادگیری

فناوری همیشه در حال پیشرفت است و مهارت ها و توانایی هایی که امروز یک برنامه نویس دارد احتمالاً طی چند سال منسوخ می شود. یافتن برنامه نویسی که علاقه مند به دنبال کردن آخرین روندها باشد و مشتاق  آموزش مداوم مهم است . برنامه نویسی که هرگز دست از آموختن برندارد.

نمونه سوال مصاحبه:

برای به روز نگه داشتن مهارت برنامه نویسی خود چه کاری انجام می دهید؟

کتاب آموزش دیجیتال مارکتینگ
اشتیاق به کار برای یک برنامه نویس بسیار مهم است زیرا هر لحظه ممکن است کار کردن را کنار بگذارد

مهارت اشکال زدایی

ایجاد کد فقط بخشی از وظیفه یک برنامه نویس است. هنگامی که نرم افزار مطابق انتظار کار نمی کند ، انتظار می رود که یک برنامه نویس به سرعت و به طور موثر ریشه این مشکل را پیدا کند. به جای اینکه ساعت ها کورکورانه تغییرات ایجاد کنید ، برنامه نویسی را استخدام کنید که ترجیح می دهد کدهای خود را به دقت بررسی کند و در مورد مسائل احتمالی با تحقیق مشکل را حل کند . 

نمونه سوال مصاحبه:

چگونه اشکالات کد خود را کنترل می کنید؟

مطابقت محیط کار

برخی از برنامه نویسان برای تمرکز نیاز به سکوت کامل دارند ، در حالی که برخی دیگر در هرج و مرج رشد می کنند. ترجیحات شخصی هر انسان بخش مهمی از بهره وری اوست ، بنابراین بهتر است شرایط و محیط کار برنامه نویس را صریح و روشن بیان کنید تا پس از استخدام فرد از بروز مشکلات جلوگیری شود.

نمونه سوال مصاحبه:

محیط کار ایده آل خود را شرح دهید.

مهارت حل مسئله

یک برنامه نویس خوب ، مدام در تلاش برای حل سوالات سخت و پیچیده است. در غیر این صورت ، ممکن است هر بار که یک پروژه جدید و ابتکاری را پیشنهاد می کنید ، با جمله “این کار انجام نمی شود” مواجه میشوید.

نمونه سوال مصاحبه:

چقدر میتوانید کار های خلاقانه و ابتکاری انجام دهید ؟

برنامه نویس حرفه ایی به دنبال حل سوالات پیچیده است
اشتیاق به کار برای یک برنامه نویس بسیار مهم است زیرا هر لحظه ممکن است کار کردن را کنار بگذارد

اشتیاق برای کار

در حالی که برخی از کارمندان برنامه نویسی می توانند به راحتی 9 تا پنج نفره عمل کنند ، بسیاری از مدیران استخدام علاقه مند هستند شخصی را پیدا کنند که با خوشحالی او را در ساعتهای طولانی در شرایط مناسب قرار دهد. غالباً این کارمندان را می توان در طی روند مصاحبه با توجه به علایق خارجی خود پیدا کرد. برنامه نویسان واقعی خود را “گیک های رایانه” معرفی می کنند و وقت خود را صرف بازی ، ساخت سرور یا ایجاد برنامه برای دوستان می کنند. گرچه این اشتیاق یک ضرورت نیست ، اما اغلب راهی برای یافتن نامزدهای سطح بالا است.

نمونه سوال مصاحبه:

سرگرمی های شما چیست؟

حفظ خونسردی


ممکن است برای کسانی که از دور قضاوت میکنند به نظر نرسد ، اما برنامه نویسی می تواند یک حرفه فوق العاده استرس زا باشد. وقتی کار ضرب الاجلی میشود و زمان محدود میشود ، به نظر می رسد هیچ چیزی کار نمی کند ، کاندیدای ایده آل برنامه نویسی با وجود استرس زیاد قادر خواهد بود شرایط را کنترل کند و کار را تا آخر ادامه دهد .

نمونه سوال مصاحبه:

زمانی را توصیف کنید که تحت فشار شدید بودید و برنامه شما کار نمی کرد. چه کار کردین؟

روابط اجتماعی

به طور کلی از برنامه نویسان انتظار نمی رود که روابط اجتماعی قوی داشته باشند. مشخص است که آن ها از همان ابتدا بیشتر روز را جلوی کامپیوتر می نشینند، با این حال از برنامه نویسان به طور منظم انتظار می رود که با مدیران ، همکاران و مشتریان تعامل داشته باشند ، بنابراین توانایی کار با دیگران لازم است. این امر به ویژه در مواردی صدق می کند که گهگاه از برنامه نویسان شما خواسته شود در جلسات مشتری شرکت کنند و نحوه کارکرد سیستم را توضیح دهند.

نمونه سوال مصاحبه:

نحوه کار برنامه مورد علاقه خود را برای یک شخص غیر متخصص توضیح دهید.

روابط اجتماعی قوی یک برنامه نویس راهی برای متمایز شدن
سریع ترین راه ها را از برنامه نویسان تنبل بگیرید

تنبلی


لری وال ، نویسنده اصلی کتاب The Perl Programming Languages ، سه ویژگی خوب را در یک برنامه نویس خوب توصیف می کند: تنبلی ، بی حوصلگی و شلوغ بودن. تنبلی برای هر کارمندی داشتن یک ویژگی بد به نظر می رسد ، اما مدیران فناوری اطلاعات گفته اند که اگر می خواهید بهترین راه را برای انجام کاری پیدا کنید ، از یک تنبل استفاده کنید. احتمال این وجود دارد که آن شخص سریعترین و کارآمدترین روش را برای انجام آن پیدا کرده باشد. کارکنان برنامه نویسی یک شرکت اغلب می توانند راهی برای خودکار سازی فرآیندها ، صرفه جویی در وقت و هزینه پیدا کنند.

نمونه سوال مصاحبه:

درباره زمانی بگویید که با خودکارسازی فرآیند در وقت خود صرفه جویی کرده اید.

آینده نگر

یک برنامه نویس متمرکز بر کسب و کار ایده هایی را برای برنامه های جدید پیشنهاد می دهد که می تواند عملیات را بهبود بخشد.

نمونه سوال مصاحبه:

آیا تاکنون پیشنهادی ارائه داده اید که فرایندهای کسب و کار را بهبود بخشد؟

توانایی برنامه ریزی

یک برنامه نویس موفق با برنامه پیش میرود و زمان درست انجام هر کار را میشناسد فقط کافیست طرح نهایی کار را برایش مشخص کنید .

نمونه سوال مصاحبه:

رویکرد خود را برای طراحی جدید توضیح دهید. چه کاری را اول انجام میدهید؟

توانایی برنامه ریزی در هر فردی به خصوص برنامه نویسان لازم است
توانایی کنترل شکست در برنامه نویسی کلیدیست برای موفقیت

توانایی کنترل شکست


برنامه نویسان به ندرت در اولین تلاش همه چیز را درست می کنند. در حقیقت ، شکست تقریباً قطعی است. یافتن برنامه نویسانی که خطاها و اشکالات را بیش از اینکه نشانه شکست باشد ، یک چالش می دانند ، مهم است. پایداری و همچنین توانایی شروع مجدد در صورت لزوم ، حتی بعد از ساعتها کار مهم است.

نمونه سوال مصاحبه:

 آیا تا به حال ساعت ها روی کدی صرف کرده اید ،در صورتی متوجه شدید خطا یک بی دقتی ساده بوده بوده ؟چه کار کردین؟

آمادگی کار تیمی

یک برنامه نویس به ندرت به تنهایی کار می کند ، حتی اگر تنها توسعه دهنده یک شرکت باشد. توانایی کار با برنامه نویسان ، کاربران تجاری ، کارمندان بازاریابی و فروش و سایر برنامه نویسان ضروری است.

نمونه سوال مصاحبه:

تجربه کاری با یک تیم با ارزش را دارید ؟

محقق


تمایل به تحقیق در مورد زبان برنامه نویس تنها بخشی از تصویر است. یک توسعه دهنده خوب برای طراحی برنامه هایی که برای کارمندان یا مشتریانش مناسب باشد ، باید در مورد صنایع خاصی اطلاعات کسب کند.

نمونه سوال مصاحبه:

از زمانی که باید در مورد یک موضوع خاص یاد می گرفتید برای ما بگویید؟ تحقیق خود را چگونه انجام دادید ؟

پتانسیل کار تیمی ویژگی که هر برنامه نویس باید در خود ایجاد و تقویت کند
و در آخرین و مهم ترین مرحله تحویل به موقع پروژه به کارفرما

احترام به ضرب الاجل


اکثر برنامه نویسان روی پروژه هایی با ضرب الاجل کار می کنند. گرچه مهم است که مدیران یک زمان معقول برای کدگذاری یک برنامه جدید یا تعمیر یک برنامه موجود را درک کنند ، برنامه نویسان همچنین باید به مهلت های قانونی احترام بگذارند. تعیین اینکه متقاضی برای رسیدن به ضرب الاجل های تعیین شده هر کاری را انجام می دهد مهم است.

نمونه سوال مصاحبه:

زمانی را توصیف کنید که مجبور به ضرب الاجل شدید.

نتیجه گیری:

برای کارفرما ها:

ایجاد یک تیم برنامه نویسی همه چیز تمام که شما را تا موفقیتتان همراهی کند سخت است اما غیر ممکن نیست با پرسیدن15 سوال ساده میتوانید مطمئن شوید نامزد های برنامه نویسی ،ایده آل شما هستند یا خیر .

برای برنامه نویسان:

تعداد برنامه نویسان امروزه زیاد شده اما همچنان بسیاری از حوضه های کاری برنامه نویسی خالی است .چرا ؟ زیرا به دنبال متخصصان برنامه نویسی میگردند. به دنبال برنامه نویسان حرفه نه معمولی . با ایجاد و تقویت این 15 ویژگی  آینده ایی حرفه ایی برای خودتان رقم بزنید .

درباره‌ی shamim

shamim

همچنین ببینید

یادگیری سئو - سئو حرفه ای - سئو پیشرفته

چگونه یک سئوکار حرفه ای باشیم؟(نکات یادگیری سئو)

این روزها بازار آموزش سئو حسابی گرم است و افراد زیادی به یادگیری سئو علاقه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =