google-site-verification=Riv9zZQzgIUdfgtI0Qd4TrZ_owkXMeiQhiZ_o6wOXqU

16 تا از بهترین نکات عکاسی پرتره 😍

عکاسی پرتره و نکات عکاسی و نکات عکاسی پرتره

نقاشی های پرتره که برای اولین بار توسط هنرمندانی مانند پیکاسو انجام شد، تاریخچه داستان سرایی بسیار خوبی دارند. گرفتن عکس های پرتره عالی شکل مدرن همین تکنیک است. در حالی که به تلاش بسیار کمتری نسبت به نقاشی نیاز دارد، گرفتن عبارات و احساساتی که عکاسی پرتره خوب را تشکیل می‌دهند، می‌تواند به زمان نیاز داشته باشد. ما در این مقاله هایپر کیوسک می خواهیم بریم دنبال همین موضوعه عکاسی پرتره با این 16 نکته برتر برای ایجاد پرتره های عالی شما به راحتی می توانید عکاسی پرتره انجام بدین و روز به روزیشرفت کنید پس بریم که شروع کنیم 😉

عکاسی پرتره چیست؟

عکاسی پرتره هنر ثبت شخصیت ذاتی سوژه شما در یک عکس است. عکاسی پرتره عالی نتیجه ترکیب تکنیک صحیح با بیان یک هنرمند است.

تکنیک: استفاده از تنظیمات دوربین، ترکیب بندی، زاویه، نور، پس زمینه و ژست های صحیح.

هنر: در مورد گرفتن یک پرتره خیره کننده و احساسی است که احساسات را در بینندگان برانگیخته و توجه آنها را جلب می کند.

در حالی که این تعریف عجیب اصول اولیه را پوشش می‌دهد، عکاسی پرتره بسیار فراتر از کلیک کردن روی عکس‌های افراد است.

عکاسی پرتره عالی به همان اندازه که شامل پیروی از قوانین و دستورالعمل‌ها می‌شود، به خارج شدن از قالب نیز مربوط می‌شود. ما فهرستی جامع از بهترین شیوه ها و تکنیک ها در مورد نحوه گرفتن پرتره های خوب را گردآوری کرده ایم. در اینجا قالب های وب سایت عکاسی خیره کننده ای وجود دارد که برای استفاده شما طراحی شده اند.
در اینجا 16 نکته برتر عکاسی پرتره برای تسلط بر این هنر آورده شده است:

1. روی موضوع تمرکز کنید

موضوع مهم ترین جنبه عکاسی پرتره است. راحت کردن سوژه با شما یک عامل ضروری برای یک جلسه عکاسی پرتره موفق است. قبل از عکاسی زمانی را برای ارتباط با مشتری خود اختصاص دهید و در صورت امکان، حضوری ملاقات کنید. بهترین کار این است که یکدیگر را بشناسید و اجازه دهید سوژه در مورد سبک عکاسی خود و اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی در عکاسی هستید، بیشتر بداند. ایده های خود را در مورد عکسبرداری با سوژه خود در میان بگذارید و اولویت ها و توانایی های او را در برنامه خود لحاظ کنید.
حتی اگر با فردی که از او عکس گرفته می شود آشنا باشید، وقتی افراد در مقابل دوربین قرار می گیرند ناراحت می شوند. همیشه ایده خوبی است که قبل و در طول عکسبرداری با مدل ارتباط برقرار کنید.

عکاسی پرتره و بهترین نکات عکاسی پرتره و عکاسی پرتره دانشجویی وعکس پرتره و نکات عکاسی پرتره

2-مکان مناسب را پیدا کنید

مکانی که برای عکاسی پرتره انتخاب می کنید تاثیر قابل توجهی در نتایج نهایی خواهد داشت. عکاسی در فضای باز در نور طبیعی بهترین نتایج را به همراه دارد اما چالش های زیادی را به همراه دارد. شما باید با توجه به آب و هوا، زمان روز و تغییر نور و شرایط محیطی در طول روز برنامه ریزی کنید.

از عکاسی در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید زیرا باعث ایجاد سایه‌های خشن می‌شود و می‌تواند سوژه شما را به حالت چرک درآورد. صبح ها یا بعدازظهرها را انتخاب کنید که نور خورشید پخش می شود و درخششی دوست داشتنی، گرم و طبیعی خواهید داشت.

اگر در داخل خانه عکاسی می کنید، می توانید کنترل بسیار بیشتری داشته باشید. شما باید ترتیبات نور پرتره خود را به درستی برنامه ریزی کنید تا حالت عکسبرداری، لباس های مدل و پس زمینه را تکمیل کند.

نکته:درست کردن موقعیت مکانی می تواند شما را از مشکلات زیادی در تعمیر تصاویر در پس پردازش نجات دهد.

3-گرفتن ژست درست

پیدا کردن ژست‌های عکاسی پرتره مناسب برای سوژه‌تان که آن‌ها را به جذاب‌ترین شکل به تصویر می‌کشد، همیشه یک سفر جدید است.
اینکه سوژه خود را به گونه ای ژست بگیرید که مکمل آنها باشد و در عین حال نور، زاویه دوربین و پس زمینه را در نظر داشته باشید، همیشه یک معمای هیجان انگیز است. ترکیب های مختلفی از ژست ها و زاویه ها را امتحان کنید تا بهترین گزینه ها را برای عکاسی خود بیابید.

بعد از اینکه ژست مناسب برای سوژه خود را پیدا کردید، همیشه می توانید تغییرات ظریفی ایجاد کنید تا هر عکسی عالی باشد.

نکته: یک گالری از عکس های پرتره خلاقانه در تلفن همراه خود نگه دارید. به افزودن عکس های معیار به این گالری ادامه دهید. این به شما کمک می‌کند تا گزینه‌های مختلفی را که می‌توانند در عکسبرداری کار کنند، پیدا کنید. نشان دادن یک مثال تصویری به مشتری نیز به برقراری ارتباط بهتر با مشتری کمک می کند

4-عکس های پرتره صادقانه بگیرید

گرفتن ژست گرفتن از سوژه ها گاهی اوقات نتایج کمتر از حد مطلوب را به همراه دارد. برخی افراد راحت ژست گرفتن ندارند. این ناراحتی به‌ویژه در عکاسی پرتره کودک که در آن تصاویر پرتره ژست‌شده می‌توانند اجباری و غیرطبیعی ظاهر شوند، آشکار است.راحت کردن سوژه ها و عکاسی از آنها در انجام فعالیت های طبیعی و معمولی می تواند عکس های پرتره فوق العاده ای را به همراه داشته باشد.

نکته: استفاده از یک لنز زوم طولانی‌تر برای خارج شدن از نزدیکی سوژه‌ها، می‌تواند باعث شود آنها خجالتی یا سختی عکس گرفتن را از دست بدهند.

5-احساسات و عبارات را ضبط کنید

عکاسی پرتره هنری همه چیز در مورد یافتن احساسات و عبارات در تصاویر پرتره است. گفتن این موضوع آسان تر از انجام دادن آن است. اطمینان حاصل کنید که از لبخندهای ساختگی و نگاه های توخالی خودداری کنید. یک درخشش واقعی در چشم، یک لبخند ضعیف، یک بیان مطمئن – اینها دستور العمل هایی برای ایجاد عکس های پرتره هستند که می درخشند. با سوژه خود کار کنید و به آنها زمان بدهید تا وارد منطقه شوند. اجبار یا عجله در این روند کارساز نخواهد بود.

6-نحوه استفاده از دوربین خود را بیاموزید

عکاسی پرتره، قبل از هر چیز، در مورد بیان هنری و تکنیک شماست که برای تکمیل آن نیاز به تمرین زیادی دارد. وقتی شروع به درک تفاوت های ظریف عکاسی پرتره کردید، وقت آن است که روی یک دوربین و لنز خوب سرمایه گذاری کنید. چیزی به نام بهترین دوربین برای تصویرسازی وجود ندارد، زیرا اکثر دوربین های امروزی می توانند پرتره های عالی را ثبت کنند. این موضوع درک نحوه استفاده کارآمد از آنها در شرایط مختلف روشنایی و محیطی است.

دوربین DSLR مناسبی دریافت کنید که به شما امکان کنترل تنظیمات عکاسی پرتره را می‌دهد و تصاویری واضح و با وضوح بالا در فرمت RAW ارائه می‌کند که می‌توانید در پس پردازش روی آن کار کنید. راهنمای دقیق کار با دوربین DSLR برای مبتدیان را در Photodoto بررسی کنید. تنظیمات دوربین را آزمایش کنید تا ابزارهای خود را درک کنید و بتوانید از آنها برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنید.

7-انتخاب لنز مناسب برای عکاسی پرتره

مانند تمام عکاسی‌ها، لنز دوربین حیاتی‌ترین ابزار برای گرفتن عکس مناسب است. باز هم چیزی به نام بهترین لنز برای عکاسی پرتره وجود ندارد. این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام لنز با سناریو مناسب تر است. اگر می خواهید عکسی بگیرید که در آن مناظر یا پس زمینه بخش مهمی از تصویر است، بهتر است از یک لنز زاویه باز استفاده کنید.
یک لنز تله فوتو متوسط مانند 85 میلی متر یا 105 میلی متر به شما امکان می دهد بین مدل خود و پس زمینه تعادل برقرار کنید.اگر قرار است عکس فشرده باشد و فقط روی سوژه فوکوس کند، لنز تله فوتو 70-200 میلی‌متری f/2.8 یک انتخاب عالی است. این به شما امکان می دهد بزرگنمایی کنید و بیشتر روی سوژه خود تمرکز کنید. همچنین میزان حواس پرتی پس زمینه و پیش زمینه نمایش را کاهش می دهید.اگر قرار است عکس فشرده باشد و فقط روی سوژه فوکوس کند، لنز تله فوتو 70-200 میلی‌متری f/2.8 یک انتخاب عالی است. این به شما امکان می دهد بزرگنمایی کنید و بیشتر روی سوژه خود تمرکز کنید. همچنین میزان حواس پرتی پس زمینه و پیش زمینه نمایش را کاهش می دهید.

8-پس زمینه عکس خیلی مهم است

عکاسی پرتره و بهترین نکات عکاسی پرتره و عکاسی پرتره دانشجویی وعکس پرتره و نکات عکاسی پرتره

تمرکز در پرتره، همانطور که انتظار می رود، روی مدل سوژه است. با این حال، پیچیدگی های بیش از این وجود دارد. گاهی اوقات، یک پس زمینه جالب می تواند درام زیادی به عکس اضافه کند و به برجسته شدن سوژه شما کمک کند.

با این حال، در بیشتر موارد، محو کردن پس‌زمینه پرتره به درستی می‌تواند تاکید بیشتری بر سوژه بیافزاید. بنابراین ضروری است که ببینید پس‌زمینه چگونه خواهد شد و سرعت شاتر و دیافراگم را متناسب با آن تنظیم کنید.

9. درک کنید که چگونه سرعت شاتر، دیافراگم و ISO با هم کار می کنند

اگر مثلث نوردهی یا رابطه متقابل سه عنصر – سرعت شاتر، دیافراگم و ISO – را درک کنید، هیچ عکسی دور از دسترس شما نخواهد بود. درک این مفاهیم گزینه‌های جدیدی را در عکاسی شما باز می‌کند و به شما قدرت می‌دهد تا عکس‌های پرتره‌ای بگیرید که قبلاً دور از دسترس بودند. در اینجا یک راهنمای کامل برای مثلث نوردهی و درک عناصر فردی دیافراگم، سرعت شاتر و ISO است.

شما همچنین باید به مفهوم مهم توقف نور نگاه کنید و بتوانید درک کنید که چگونه دیافراگم در f-stop اندازه گیری می شود. توقف ها اغلب به نصف یا حتی یک سوم برای کنترل بهتر مقدار نوردهی تصویر تقسیم می شوند. در حالی که اعداد استفاده شده در مثال های بالا تقریباً اعداد استاندارد شده صنعت هستند، کسری از توقف ها اغلب توسط تولید کنندگان گرد می شوند. ممکن است اعداد دقیقاً مطابقت نداشته باشند، اما بدون توجه به نوع دوربینی که استفاده می کنید، مفاهیم یکسان هستند.

10-یک پالت رنگی برای عکس های پرتره خود طراحی کنید

شما باید به طور آگاهانه ظاهر و احساس بصری عکس های پرتره خود را طراحی کنید و برای این کار، تعریف یک پالت رنگ به شما کمک می کند. استفاده از رنگ‌های مکمل در مورد لباس، پس‌زمینه، وسایل و حتی در مراحل پس از پردازش می‌تواند تأثیر کلی عکس‌های پرتره را افزایش دهد. هنگام انتخاب پالت رنگ، رنگ پوست سوژه خود را در نظر داشته باشید. پالت های رنگی نیز به نوع عکاسی پرتره ای که انجام می دهید بستگی دارد. تصاویر عکاسی پرتره خانوادگی در رنگ‌های گرم و سبز عالی به نظر می‌رسند، در حالی که عکس‌های پرتره تجاری در رنگ‌های آبی تیره و خاکستری چشمگیر به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید از بمب دودی در عکاسی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که بخشی از پالت رنگ شما است زیرا بیشتر قسمت عکس شما در دود پوشانده می‌شود.

11-نورپردازی برای عکاسی پرتره

اگر تا به حال یک سخنرانی فیزیک در مورد نور داشته باشید، می فهمیدید که نور جهت دار است. نور برای یک عکاس حیاتی است و قانون طلایی نورپردازی را در عکاسی تشکیل می دهد. نور جهت دار دلیل این است که ایستادن در مقابل منبع نور باعث می شود سوژه تاریک و به سختی قابل مشاهده باشد. به همین ترتیب، داشتن یک منبع نور در کنار باعث می شود نیمی از سوژه روشن شود و نیمی در سایه روشن شود.

برای یک تصویر کاملاً روشن، ایستادن در مقابل منبع نور نیز آسان تر است. استفاده خلاقانه از خورشید به عنوان منبع نور در عکاسی پرتره در فضای باز می تواند نتایج خیره کننده ای به همراه داشته باشد. یک عکاس خوب باید بتواند از نور موجود به نفع خود استفاده کند.
با این حال، همیشه زیر نور خورشید عکاسی نخواهید کرد. اگر از یک استودیوی عکاسی پرتره استفاده می کنید، باید با منابع مصنوعی نیز راحت باشید. به طور خاص، در مورد سرمایه گذاری در تفنگ فلاش فکر کنید. سریع و قابل حمل است. بسیاری از مردم در استفاده از فلاش مردد هستند، اما می‌تواند در صحنه‌های تاریک مفید باشد یا به تصاویر درام اضافه کند. همچنین می‌توان از فلاش با نور خورشید برای متعادل کردن نوردهی و ناهمواری نور طبیعی استفاده کرد تا تنظیمات نورپردازی عکاسی پرتره عالی ایجاد شود. نکته دیگری در مورد بهترین دیافراگم برای پرتره ها – همچنین می توانید از دوربینی با دیافراگم کم استفاده کنید تا بیشترین جزئیات را در یک عکس گرفته شده در منطقه ای با نور کمتر به دست آورید.یک ابزار مفید برای نورپردازی استفاده از رفلکتورها برای تبدیل سایه های سخت به سایه های نرم تر است. خرید رفلکتورها ارزان هستند، و اگر آماتور با بودجه هستید، ممکن است نقطه شروع خوبی باشند.

نکته: در مورد نورپردازی عکس پرتره، امکانات بی نهایت وجود دارد. شما می توانید با استفاده از نور جانبی حال و هوا ایجاد کنید. سیلو کردن سوژه با استفاده از نور پس زمینه می تواند تاثیرگذار باشد.

12-. زوایای مختلف را امتحان کنید.

اکثر عکس های پرتره با قرار دادن دوربین در سطح چشم سوژه گرفته می شوند. عکاسی در سطح چشم، عکس‌های پرتره بسیار خوبی ایجاد می‌کند و چشمان سوژه در کانون عکس قرار می‌گیرند. با این حال، انتخاب یک زاویه نامتعارف می تواند پرتره های شما را برجسته کند. با عکاسی از سوژه از بالا و نگاه کردن از پایین به سوژه، زوایای جالبی ایجاد کنید. یا می توانید از موقعیت کم عمق عکاسی کنید، تا جایی که می توانید به زمین نزدیک شوید و به سوژه خود نگاه کنید. این زاویه ها می توانند تاثیر و تنوع زیادی به عکس های شما ببخشند.

بسته به زاویه ای که از آن عکس می گیرید، می توانید سوژه های خود را باریک تر، ضخیم تر، کوتاه تر یا عریض تر نشان دهید. در اطراف صحنه حرکت کنید و ببینید چه زاویه خاصی بهترین عکس را می گیرد. کج کردن دوربین نیز می تواند جلوه ای چشمگیر به تصویر بیافزاید.

 

13-استفاده از غرفه برای اثر

افزودن وسایل به عکاسی پرتره راهی عالی برای افزودن رنگ، هیجان و تاثیرگذاری به عکس‌ها است. استفاده خلاقانه از لوازم عکاسی می تواند ماهیت عکس را کاملاً تغییر دهد. شما می توانید با آزمایش شکل ها، بافت ها، رنگ های لوازم جانبی، سبک امضای خود را توسعه دهید.

عکاسی پرتره و بهترین نکات عکاسی پرتره و عکاسی پرتره دانشجویی وعکس پرتره و نکات عکاسی پرتره

14-قوانین عکاسی پرتره را بشکنید

درک قوانین و تمرین آنها می تواند مقدمه ای برای خلاقیت و شکستن قوانین باشد. وقتی قوانین را زیر پا می گذارید، کارهای غیرعادی و منحصر به فردی خلق می کنید که برند شما را می سازد، به خصوص زمانی که در یک جلسه پرتره های ارشد هستید. خارج از چارچوب فکر کنید و ایده های مختلف عکاسی پرتره، زوایای دوربین، ترکیب بندی و حتی ژست های مدل را تجربه کنید. به عنوان مثال، در حالی که قانون یک سوم یک فرمول موثر برای ایجاد تصاویر متعادل است، شکستن این قانون با قرار دادن سوژه در لبه یا درست در مرکز می‌تواند عکس‌های جذاب و تاثیرگذاری ایجاد کند.

نکته: عکاسی پرتره سیاه و سفید پرتره های شخصی و صمیمی ایجاد می کند

15-یک سری عکس پرتره بگیرید

استفاده از حالت “پشت سر” یا “تصویربرداری مداوم” دوربین خود برای کلیک بر روی مجموعه ای از عکس ها که حالت های مختلف سوژه شما را در حال حرکت ثبت می کند، یک تکنیک عالی است.

مجموعه ای از تصاویر را می توان با هم ارائه کرد و حس درام و حرکت را ایجاد کرد، یا می توانید عکس هایی را با عبارات عالی از بین دسته عکس ها انتخاب کنید.

16-ویرایش و پس پردازش

در حالی که گرفتن عکس بدون شک ضروری است، افراد مبتدی اغلب می توانند اهمیت ویرایش و روتوش مناسب در عکاسی پرتره حرفه ای را نادیده بگیرند. بسیاری از حس “حرفه ای” تصاویر به دلیل تکنیک های ویرایش مناسب است.در حالی که این موضوع به خودی خود کاملاً متفاوت است، برخی از تکنیک های ساده می توانند کیفیت تصاویر شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. متخصصان ممکن است ویرایش را یک امر منفی بدانند، اما برنامه هایی مانند فتوشاپ فقط ابزارهایی برای بهبود تصاویر شما هستند.

موقعیتی را در نظر بگیرید که از هد شات گرفته اید و بخشی از بدن در کادر دیده نمی شود. شاید یکی از دست ها آنقدر گسترده باشد که در قاب قرار نگیرد. اکنون برای حفظ تمرکز روی صورت، باید دست را برش دهید. با این حال، هنگام برش اندام ها، باید مراقب باشید که بین اندام ها یا مفاصل برش بزنید. برش دادن نصف عضله دوسر بازو یا نیمی از ساعد، تصویر شما را متناسب تر می کند. همیشه از بریدن انگشتان، کفش‌ها یا موها از تصویر خودداری کنید، زیرا این کار باعث خراب شدن پرتره شما می‌شود.

نکته: عکاسی با فرمت RAW انعطاف پذیری زیادی را در مرحله پس از پردازش به شما می دهد.

ابزارهای مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید اما رایج ترین آنها Instasize، Adobe Photoshop و Lightroom هستند. به دلایل خوبی نیز، زیرا آنها به راحتی می توانند تمام کارهایی را که باید انجام دهید در حالی که نسبتاً مقرون به صرفه هستند، انجام دهند.

Instasize برای کسانی که با عکاسی موبایل کار می کنند مناسب است و برای هر دو دستگاه iOS و Android قابل دانلود است. به غیر از برش دادن و تغییر اندازه عکس‌ها، می‌توان از ابزارهای زیبایی برای صاف کردن خودکار لکه‌های پرتره با کمترین زحمت استفاده کرد. کاتالوگ حاشیه ها و فیلترهای رنگی آن نیز می تواند برای بهبود عکس ها استفاده شود.

می توانید از فتوشاپ برای روتوش یا حذف عناصر از تصویر استفاده کنید. پر کردن آگاه از محتوا و ابزار کلون به شما امکان می دهد اشیاء ناخواسته را پاک کنید. حتی اگر از قبل از کیفیت عکس خود راضی هستید، ویرایش می تواند به تاکید بر سبک بصری دلخواه شما و بیان خلاقیت شما کمک کند.

اکثر نرم افزارها از پیش تعیین شده دارند که می توانید بر اساس شرایط خاص خود از بین آنها انتخاب کنید. سپس می توانید به صورت جداگانه عکس ها را تغییر دهید تا بهترین نتیجه را ایجاد کنید. سپس می توانید تصویر را به تنظیمات کیفیت دلخواه خود صادر کنید.

در اینجا چند نمونه از نمونه کارهای عکاسی پرتره برای الهام گرفتن شما آورده شده است:

کاترین داتسون
Read More
کاترین یک عکاس ساکن مونتانا است که انواع مختلفی از عکاسی پرتره از عکاسی پرتره کودک گرفته تا عکاسی پرتره خانوادگی را انجام می دهد. او دیپلم عکاسی خود را گذرانده و بیش از چهار سال سابقه کار دارد. در کارهای او نیز می توان عشق او به پرتره های عکاسی سیاه و سفید را نیز مشاهده کرد. اگر به دنبال نمونه ای از نحوه ذکر قیمت عکاسی پرتره در وب سایت خود هستید، نمونه کارهای عکاسی پرتره او را بررسی کنید.
کریستینا ویلکن
Read More
کریستینا در ایلینوی زندگی می کند و سفر او برای عکاسی پرتره حرفه ای از زمانی که پسرش به دنیا آمد آغاز شد. او در عکاسی پرتره خانوادگی، عکاسی پرتره کودک و زوج تخصص دارد. او عکاسی را در نور طبیعی انجام می دهد و استایل صریح را بیشتر از ژست دوست دارد.
جوریس پیترز
Read More
در باز کردن وب سایت Joris، می توانید چند پرتره عکاسی سیاه و سفید معنی دار و در عین حال ساده را مشاهده کنید. جوریس از عکاسی به عنوان رسانه ای برای ملاقات با مردم استفاده می کند و علاقه مند به ایجاد پرتره های معتبر است. Joris در بلژیک زندگی می کند. او عکاسی پرتره کودکان و خانوادگی نیز انجام می دهد.
روبن سینگ
Read More
روبن یک عکاس اهل دهلی است که در حین تحصیل در کالج هنر چاندیگار وارد عکاسی شد. عکاسی پرتره حرفه ای او شخصیت اصلی افرادی را که به تصویر می کشد را نشان می دهد، که گاهی اوقات می تواند طنز به نظر برسد. آثار عکاسی او در مجلات بین المللی مانند هارپرز بازار، وال استریت ژورنال و غیره به نمایش درآمده است.
آمیت مهرا
Read More
آمیت چند دهه است که در حرفه عکاسی فعالیت می کند. آثار او در لندن، توکیو، نیویورک، سیدنی و جاهای دیگر به نمایش گذاشته شده است و کتاب های عکاسی کمی نیز منتشر کرده است. کارهای او شامل عکاسی پرتره هنری نیز می شود که خلق و خوی خاصی از سوژه را به نمایش می گذارد
Previous
Next

سوالات متداول:

مانند هر هنر دیگری، کلید تسلط بر عکاسی پرتره تمرین است. همچنین اگر بتوانید یک ارتباط واقعی با سوژه خود ایجاد کنید تا احساسات و عبارات مناسب را برانگیخته و آنها را با لنز خود ثبت کنید، کمک می کند.

پرتره های سنتی یا رسمی، پرتره های صادقانه و پرتره های زرق و برق دار سه دسته رایج از عکاسی پرتره هستند.

شربت گولا که با نام “دختر افغان” نیز شناخته می شود، موضوع پرتره معروفی است که توسط استیو مک کوری در افغانستان گرفته شده است. این پرتره پس از انتخاب به عنوان جلد مجله نشنال جئوگرافیک در ژوئن 1985 نمادین شد.

یوسف کارش یک عکاس ارمنی-کانادایی بود که بیشتر به خاطر گرفتن پرتره های نمادین از جمله آلبرت انیشتین، مارتین لوتر کینگ جونیور و وینستون چرچیل شهرت داشت. کارش مشهورترین و شناخته شده ترین عکاس پرتره تمام دوران است.

نتیجه:

یکی از جنبه هایی که نباید فراموش کنید این است که هیچ راه کاملی برای ثبت تصویر وجود ندارد. همیشه از عکسی به عکس دیگر متفاوت خواهد بود. این یک فرآیند روباتیک و فرمولی نیست. عکاسی پرتره فرآیندی خلاقانه است که هنر و تکنیک را با هم ادغام می کند تا تصاویری جذاب ایجاد کند که احساسات و عبارات انسانی را به تصویر می کشد.

امیدواریم که این 16 تا از بهترین نکات عکاسی پرتره به شما ایده ها، بینش و الهام بخشیده باشد تا در هنر ثبت پرتره های خیره کننده تسلط پیدا کنید.

درباره‌ی farnaz mogherri

farnaz mogherri

همچنین ببینید

نگه‌داری کت و شلوار مردانه

7 نکته برای نگه‌داری کت و شلوار مردانه

بعد از انتخاب و نوبت به نگه‌داری کت و شلوار می‌رسد. طبیعتا وقتی برای خرید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *