هر آنچه که از طراحی سایت باید بدانید

فقط دانشجویان بخوانند:

چرا در زمان دانشجویی باید طراحی سایت یاد بگیریم؟

اگر شما دانشجو هستید پس یکی از دغدغه های زندگیتان آینده شغلیتان است اینکه قرار است چه شغلی را  در آینده انتخاب کنید که بتوانید درآمد خوبی داشته باشید.انتخاب شغل آینده مهم ترین تصمیم زندگی هر فرد است اما انتخاب فقط کافی نیست مهم ترین مسئله داشتن مهارت در آن شغل است و همه خوب میدانیم که در دانشگاه ها به ما مهارت نمی آموزند یا بهتر است بگوییم با دانشگاه رفتن کسی کارشناس نمیشود .در جامعه ی امروز که اکثر فارغ التحصیلان بیکار هستند مهم تر از هر چیز آموختن حرفه ای است که در آن حرفی برای گفتن داشته باشید پس بهتر است شما از راهی که بقیه رفته اند نروید یا بهتر است بگوییم از تجربه دیگران استفاده کنید.

طراحی سایت

آنچه در این مقاله می خوانید:

احتمالا دارید به این فکر میکنید که چه مهارتی بیاموزم؟ یا از کجا شروع کنم ؟ آخه چه مهارتی خوب است یاد بگیرم یا شایدم دارید به این فکر میکنید که در همه شغل ها متخصص زیاد شده است و دیگر کسی به من کار نمی دهدو نمیتوانم با متخصصان رقابت کنم.

باید بگویم که اشتباه فکر میکنید اگر شما شخص با انگیزه ای باشید به شما قول میدهم موفق خواهید شد.

حال برسیم به سوال اینکه چه مهارتی بیاموزم؟

در دنیای دیجیتالی امروز شغل های زیادی هستند که نیاز به متخصص دارد ولی ما در این مقاله فقط یکی از آن ها را به شما معرفی میکنیم و در باره آن صحبت میکنیم تا اگر ابهامی درباره آن در ذهنتان باشد به آن پاسخ میدهیم.

خب همانطور  که  از عنوان مقاله مشخص است قصد داریم شما را با طراحی  و برنامه نویسی سایت آشنا کنیم .

به عنوان یک فارغ التحصیل رشته ی فناوری اطلاعات قبل از هر چیز  به شما توصیه میکنم هرچه زودتر برای آموزش برنامه ریزی کنید و آن را عقب نیندازید.نگویید بعد از فارغ التحصیلی یاد میگیرم .من زمانی  که دانشجو بودم فکر میکردم باید درسم تمام شود بعد بروم سراغ آموزش ولی الان متوجه شدم که چند سالو از دست دادم.

 

چرا باید طراحی سایت یاد بگیریم؟

امروز ه داشتن وب سایت بریا کسب و کار ها آنقدر بدیهی است که جای هیچ بحثی نیست .مدیران کسب و کار میدانند برای که بتوانند با رقیبان خود رقابت کنند پس نیاز به یک سایت منحصر به فرد دارند پس اینجاست که این سوال برایشان پیش می آید(چه کسی میتواند برای من یک سایت با کیفیت طراحی کند)چرا جواب این سوال شما نباشید؟

طراحی و برنامه نویسی وب

مزایای یادگیری طراحی و برنامه نویسی وب

رئیس خود باشید

هنگامی که شما یک طراح وب هستید ، می توانید برنامه زمان بندی خود را ایجاد کنید. می خواهید از  ساعت 10 تا 3 کار کنید؟ یا میخواهید همیشه غر و لند های رئیس بداخلاق خود را گوش کنید ؟ زندگی یک طراح وب آزادی زیادی را برای شما به ارمغان می آورد چون شما تعیین میکنید چه زمانی و چگونه کارتان را انجام دهید.

به دنبال درآمد بالا هستید؟

باید به شما بگویم که طراحان و توسعه دهندگان وب میتوانند پروژه های چند میلیونی را بردارند و حتی خودشان نرخ کارشان را مشخص میکنند اما به شرط متخصص بودن.

دوست دارید به صورت فریلنسری یا دورکار باشید

اگر متخصص طراح سایت باشید لازم نیست حتما به استخدام شرکتی در بیایید بلکه میتوانید به صورت فریلنسری پروژه بگیرید و کارفرمای خود را انتخاب کنید.

قصد مهاجرت دارید؟

اگر قصد مهاجرت دارید حتما  باید رزومه پرو پیمانی داشته باشید یا به تعبیر بهتر باید با دست پر اقدام به مهاجرت کنید و یادگیری طراحی وب یکی از مشاغلی است که کشور های توسعه یافته به شدت به آن علاقه دارند و اگر مهارت کافی در آن داشته باشید حرفی برای گفتن دارید.

استارتاپ خود ر راه اندازی کنید

شما با یادگیری طراحی سایت میتوانید در آینده کسب و کار و شرکت خود را راه اندازی کنید.

نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید

کارفرما از شما نمی پرسد مدرک دانشگاهی شما چیست ؟فقط برای او مهم تخصص شما است وبا حداقل  یک نمونه کاری عالی میتوانید پروژه های چند میلیونی بگیرید.

قبل از اینکه برای آن برنامه ریزی کنید ، شغل جدیدی خواهید داشت

بگذارید بگوییم رئیس شما فردا شما را اخراج می کند. بسته به مهارت شما ، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک شغل جدید پیدا کنید. هنگامی که شما یک طراح وب هستید ، به زودی کار خواهید کرد. همیشه نیاز به وب سایت های جدید وجود خواهد داشت.هر سازمانی به یک وب سایت نیاز دارد.اگر طراحی وب را بیاموزید ، قهرمانی خواهید بود که می تواند به آنها کمک کند.

انجام پایان نامه دانشگاه

حتی شما با آموزش طراحی سایت میتوانید پروژه دانشگاهیتان را  بر اساس طراحی سایت انجام ذهید.

 

همانطور که میبینید دلایل زیادی برای آموزش طراحی وبسایت وجود دارد اما مرد عمل میخواهد!

طراحی سایت

روش های طراحی سایت

خب تا اینجا ما فقط راجع به مزایای طراحی سایت گفتیم اما این همه ماجرا نیست.قبل از هر چیز باید بدانید که برای طراحی وبسایت دونوع روش داریم:

1-استفاده از سیستم های مدیریت محتوا(CMS)

2-کد نویسی سایت به صورت انحصاری با زبان های برنامه نویسی

شاید اسم وردپرس را شنیده باشید.وردپرس یکی از معروف ترین و پر استفاده ترین سیستم های مدیریت محتواست که برخی از سایت های بزرگ دنیا با آن طراحی شده است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدام روش را برای یادگیری انتخاب کنید باید بگویم که به دلیل راحتی روش یک اکثر کسب و کار ها امروزه سایت خود را با وردپرس راه اندازی میکنند هرچند سرعت و امنیت وبسایت کد نویسی شده بالاتر است.

اگر روش 2 راانتخاب میکنید علاوه به موارد گفته شده باید بدانید یکی از ابتدایی ترین مفاهیم و البته گام های مهم در برنامه نویسی وبسایت، آشنایی و انتخاب زبان برنامه نویسی می‌باشد چرا که زبان های برنامه نویسی متفاوتی برای این کار وجود دارند.اما قبل از آن، شما باید با دو مفهوم و گرایش زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنا شوید.
. کامپیوترها به صورت کلی برای برقراری ارتباط با یکدیگر به دو بخش سرویس دهنده (server) و سرویس گیرنده (client) تقسیم می‌شوند.

انواع توسعه دهدنگان وب

توسعه دهنده‌ی Front end: شخصی که به طراحی ظاهر سایت و بخش سمت کاربر می‌پردازد توسعه دهنده‌ی Front end است. این شخص باید به CSS ،HTML و جاوا اسکریپت مسلط باشد.
توسعه دهنده Back end: شخصی که به توسعه‌ی سمت سرور (بخش پردازشی سایت) می‌پردازد. بخش‌های از وب‌سایت که معمولاً در ظاهر تاثیری ندارند اما فعالیت‌های پشت کار مثل ارتباط با دیتابیس را انجام می‌دهند. این شخص باید به یک یا چند زبان سمت سرور مثل php، Pythone، Ruby و… مسلط باشد.
Full stack developer: شخصی که تمام مهارت‌های یک توسعه دهنده‌ی front-end و back-end را دارد.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور بسیار تخصصی است که فردی برای که بتواند قسمت سمت سرور سایت را برنامه نویسی و طراحی کند باید حداقل با یکی از این زبان ها ی برنامه نویسی این کار را انجام دهد:
Asp.net
php
java
python
 
طراحی و برنامه نویسی وب

انتخاب شما کدام زبان برای طراحی سایت است؟

اینجا دیگر مرحله انتخاب است که شما باید تصمیم بگیرید که کدام را یادبگیرید؟میخواهید توسعه دهنده Back end،Front end شوید ؟

قبل از تصمیم باید به شما بگویم انتخاب زبان های برنامه نویسی حوصله و وقت زیادی میخواهد.اما برای شروع میتوانید از آموزش وردپرس و همچنین HTML و CSS شروع کنید و اگر علاقه داشتید سمت سرور را هم یادبگیرید.

 

نتیجه گیری:

من همیشه به عنوان کسی که این راهو رفته بهتون پیشنهاد میکنم که طراحی سایت را  به صورت جدی شروع کنید چرا میگویم به صورت جدی؟زیرا اگر زمان یادگیری طولانی شود دیگر از  یادگیری دلسرد میشویم پس بهترین کار شرکت درکلاس هایی است که طراحی سایت را  به صورت جدی آموزش میدهند مخصوصا کلاس هایی که از شما در آخر کلاس پروژه میخواهند.چرا که با این پروژه شما از آموزش خود مطمئن میشوید و همچنین این پروژه  به عنوان اولین نمونه  کار شما در رزومه تان ثبت خواهد شد  چون همانطور که پیش تر گفتم کارفرما از شما نمونه کار میخواهد و بدون نمونه کار کسی به شما پروژه نمیدهد.ما در این مقاله راجع به به مزایای  آموزش طراحی سایت،روش های طراحی سایت و حتی انتخاب درست کلاس طراحی سایت صحبت کردیم.همینطور میتوانید مقاله های دیگر مارا راجع به طراحی سایت بخوانید.

درباره‌ی مهسا کریمی

مهسا کریمی

همچنین ببینید

لپ تاپ بازی

لپ تاپ های بازی

مقدمه سلام در هایپر کیوسک  امروز هم  قراره به معرفی بهترین لپ‎تاپ هاي مناسب بازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 15 =