آموزش پایتون ((2021))

جهان امروز را ، جهان ارتباطات و تکنولوژی می نامند . امروزه یکی از بهترین مهارت ها برای داشتن جایگاه شغلی و در آمد خوب برنامه نویسی می باشد. زبان های برنامه نویسی بسیار متنوعی وجود دارد که هریک از آن ها برای اهدافی خاص طراحی شده اند. افراد زیادی در تلاش برای یادگیری و یافتن دوره آموزش  پایتون هستند تا مسیرشان را برای  ورود به این دنیای وسیع هموار کنند اما اغلب آن ها با دیدن کد های عجیب غریب و غیر قابل درک  ترس تمام وجودشان را فرامیگیرد. این موضوع سبب شده بود تنها افراد متخصص و کاربلد به خود اجازه ورود به این حوزه ی وسیع را دهند . اما طولی نکشید که Guido Van Rossum ، در سال ۱۹۹۱ زبانی را معرفی کرد که حلال بسیاری از مشکلات  شد و پایتون (( Python )) نام داشت. بدون شک زبان برنامه نویسی پایتون در صدر لیست زبان هایی قراردارد که برای ورود به بازارکار و داشتن یک شغل خوب نیاز است آن را بیاموزید. ممکن است از خود بپرسید پایتون چیست و  چگونه زبان برنامه نویسی پایتون توانست جایگاه خود را در میان دیگر زبان ها پیدا کند؟ در ادامه به پاسخ پرسش (( پایتون چیست )) خواهیم پرداخت.

پایتون چیست ؟

پایتون یک زبان ‌برنامه‌نویسی  چند منظوره ، سطح بالا ، تفسیری و شی‌گرا به حساب می‌آید.کاربرد پایتون چیست ؟ به وسیله این زبان ، انواع پروژه ها در زمینه اپلیکیشن های موبایلی ، توسعه و ایجاد وب ، تحلیل و داده کاوی ، هوش مصنوعی و … مورد استفاده قرار میگیرد. اصل سادگی ، اساسی ترین دلیل ارجحیت و برتری این زبان برنامه نویسی بوده است . آموزش پایتون ، برخلاف برخی از زبان های برنامه نویسی که توسعه دهندگان آن به اصول بنیادی آن ها پایبند نیستند ، سبب جذب برنامه نویسان بسیاری شده است . به همین دلیل افرادی که آشنایی چندانی با برنامه نویسی ندارند ، براحتی توانسته آموزش پایتون را درک کرده و از آن استفاده کنند. دو ویژگی سادگی و متن باز بودن  زبان برنامه نویسی پایتون ، باعث شده است تا افرادی که در سایر رشته ها فعالیت میکنند در ارتباط با این زبان ، آموزش پایتون را وارد رشته و حیطه کاری خود کنند. به عبارت دیگر ، سینتکس ساده ، نوع داده های بسیار گسترده ، دستورات قدرتمند به همراه کتابخانه های گسترده یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت این زبان وآموزش پایتون بوده است . در صورتی که با اصطلاحاتی همچون سینتکس ، نوع داده یا حتی کلیت برنامه نویسی آشنا نیستید ، به هیچ عنوان نگران نباشید چراکه در دوره آموزش پایتون این مجموعه ، آموزش پایتون پیشرفته ، آموزش پایتون مقدماتی و به طورکلی ، صفرتاصد آموزش پایتون  به همراه تمام مفاهیم و اصطلاحات مورد نیاز با زبانی ساده به شما آموزش داده خواهند شد.

پایتون چیست ، دوره آموزش پایتون ، صفرتاصدبرنامه نویسی پایتون ، آموزش پایتون ، دوره پایتون

 

چرا پایتون ؟

زبان برنامه نویسی  پایتون طی ۲ دهه اخیر توانسته محبوبیت بیشتری نسبت به زبان های دیگری چون PHP پیدا کند. بر طبق آمار منتشر شده از وبسایت رد مانک (( redmonk))  ، پایتون توانسته است رتبه دوم را از میان تمام زبان های برنامه نویسی  ازآن خود کند. عده ای ممکن است گمان کنند درآمد بالای برنامه نویسان پایتون تنها علت محبوبیت این زبان و روی آوردن آن ها به آموزش پایتون است اما در ادامه به بررسی  دلایل محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون خواهیم پرداخت :

1.بزرگترین غول های فناوری دنیا علاقه خاصی به این زبان دارند :

 شرکت های بسیار بزرگی نظیر : گوگل (( Google )) ، یوتیوب (( YouTube )) ، اینستاگرام (( Instagram )) ، فیس بوک (( Facebook )) ، ناسا (( Nasa )) ، دراپ باکس (( Dropbox )) و … تنها برخی از نام های بزرگ فناوری به شمار می آیند که به طور گسترده از زبان برنامه نویسی پایتون استفاده می کنند و در نتیجه به طور مستمر به دنبال استخدام مهندسان ، برنامه نویسان و آموزش پایتون هستند . علاقه مندی این شرکت ها به پایتون به گونه ایست که برخی از آن ها آموزش برنامه نویسی پایتون و دوره آموزش پایتون را در اولویت کارمندان خود قرار داده اند.

شرکت گوگل ، بزرگترین شرکتی است که بیشترین استفاده را از زبان برنامه نویسی پایتون می کند. گوگل آموزش پایتون را برای تمامی فرآیند ها ، عملکردها ، الگوریتم ها مانند پیاده سازی الگوریتم های  هوش مصنوعی (( Artificial Intelligence )) و موتور اجرای برنامه گوگل  به کار میگیرد.

2.یادگیری ماشین وآموزش پایتون : 

با گذشت زمان و رشد روزافزون علم داده ، محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون و در پی آن آموزش پایتون به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد. کتابخانه های یادگیری ماشین (( Machine learning )) بسیاری با استفاده از ا زبان برنامه نویسی پایتون نوشته شده اند. به همین خاطر ابزارهای زیادی نیز با فراهم آوردن امکان استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون ، یادگیری پایتون و انجام پروژه ها به وسیله آن  را بسیار ساده تر کرده اند.

3.آموزش پایتون می تواند آغازی برای ورود به دنیای برنامه نویسی باشد : 

همانگونه که در قبل به آن اشاره شد ، زبان برنامه نویسی  پایتون انتخاب بسیار مناسبی برای مبتدیان و علاقه مندان به برنامه نویسی می باشد. علت آن هم سادگی و انعطاف پذیر بودن این زبان است . با آموزش برنامه نویسی پایتون  به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانید برنامه های قابل استفاده بسازید و این امر احساس رسیدن به یک دستاورد را در شما برانگیخته کرده و سبب می شود  تمایل بیشتری به آموزش پایتون و برنامه نویسی پیدا کنید. بدین منظور اساتید ما در دوره python  ، برای فهم هرچه بهتر و دقیق تر دانشجویان ،آموزش پایتون پروژه محور را در دستورکار خود قرار داده اند.

4. با یادگیری و آموزش  پایتون ممکن است دیگر به باقی زبان های برنامه نویسی نیازی نداشته باشید :

چند منظوره بودن این زبان  می تواند نیازهای مختلف کاربر را برطرف کند. همه ی کارشناسان و برنامه نویسان می توانند به کمک این زبان برنامه نویسی اسکریپتی ، مسائل گوناگون را حل کنند. از پایتون برای تحلیل داده ها ، ساخت و توسعه وب سایت ها ، تحلیل داده و ….. استفاده نمود. این بدین معنی است که زبان برنامه نویسی پایتون تمام قابلیت های زبان های  مختلف در یکجا جمع نموده و برنامه نویس می تواند برای وظایف متفاوتی بدون آنکه به دیگر زبان ها نیاز پیدا کند ، از این زبان بهره ببرد. در دوره صفر تا صد آموزش پایتون می توانید این مهارت ها را بیاموزید.

پایتون چیست ، دوره python

برخی از ویژگی های پایتون 

آموزش پایتون در گام اول به تمام کسانی که به تازگی وارد عرصه برنامه نویسی شده‎اند ، توصیه می شود. دلیل آن هم سادگی و بهینگی این زبان در استفاده و نوشتن کدهای دستوری می باشد ازآنجایی که پایتون زبانی ساده و آسان است ، اجرا و بالا آوردن برنامه ها به وسیله آن راحت خواهد بود. محیط زبان پایتون به گونه ایست که در یک ترکیب فضای سفید و عبارات رایج بسیاری از اضافات و دوباره نویسی ها کم شود و برخلاف زبان های برنامه نویسی دیگر نظیر ، جاوا (( Java )) و (( ++C )) ، خوانایی بسیاری داشته و در عین حال کدهای آن بسیار کوتاه است . به همین علت هایپرکیوسک، دوره پایتون را به شما مبتدیان عزیز توصیه می کند چرا که در این دوره به صفر تا صد آموزش پایتون خواهیم پرداخت.

پایتون از همان ابتدا، به منظور از بین بردن شکاف‌های موجود در دنیای برنامه‌نویسی و ارائه راهکارهای مناسب پا به این عرصه گذاشت. هدف این زبان نوشتن خودکار اسکریپت‌های روتین‌  و خسته‌کننده  ای  می باشد که بدون استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون خود عملی زمانبر است  وجود سینتکس کمتر به معنی خطای کمتر است. اما چگونه ؟  نحو یا (( Syntax ))  ، شکل نگارش و قرارگیری کلمات و عبارات به صورت  کاملا درست در یک زبان می باشد. در علم برنامه نویسی سینتکس ، مجموعه ای از قوانین می باشد که نحوه قرارگیری ، ترکیب کلمات و نشانه های یک زبان را مشخص می کند. به علت نزدیکی زبان پایتون به زبان انسان خوانایی برنامه های نوشته شده به وسیله آن را از دیگر زبان ها بهتر می باشد. واضح است که با توجه به این توضیحات ، دوره آموزش پایتون این امکان را به شما  می دهد که  وقت کمتری در کد نویسی آن قرار دهید و به جای آن بر موارد مهم تری همچون مفهوم و منطق کلی برنامه تمرکز کنید .

ویژگی متمایز کننده  زبان برنامه نویسی پایتون از دیگر زبان ها ، شی گرایی آن یا به اصطلاح (( object-oriented )) می باشد. قبل از اضافه شدن شی گرایی به برنامه نویسی ، برنامه نویسان مجبور به استفاده از برنامه نویسی رویه ای بودند. در این شکل از برنامه نویسی ، از هر خط کد تنها برای حل یک مسئله استفاده می شود و برنامه نویس مجبور می شد زمان زیادی را صرف حل مسائل مختلف کند. در مقابل ، رویکرد شی گرایی  از بالا به پایین می باشد . یعنی در وهله ی اول واحدهایی کوچک از برنامه نوشته می شوند ، سپس با پیوند این واحدها به یکدیگر واحدهایی بزرگتر و در نهایت شکل کامل برنامه به وجود می‌آید. این شکل از کد نویسی سبب انعطاف پذیری بسیار مناسب آن می شود که تیم آموزش پایتون مجموعه ی ما در دوره پایتون ، نحوه برنامه نویسی چند هدف را با آموزش پایتون پروژه محور به شما آموزش می دهد.

یکی از دلایل استقبال نویسندگان و شرکت ها از دوره python  و آموزش برنامه نویسی پایتون ، وجود منابع بروز و کتابخانه های گسترده آن می باشد. علاوه بر ویژگی های یاد شده ، زبان برنامه نویسی پایتون درون خود فریم ورک هایی را برایتان تدارک دیده است تا به شما این اطمینان را بدهد که کدهای نوشته شده به درستی و بدون خطا اجرا می شوند. معروف و پرکاربرد ترین فریم ورک که در دوره آموزش پایتون به آن پرداخته می شود ، جانگو (( Django )) می باشد. علت آن هم توسعه سریع ، کامل بودن ، ایمنی و مقیاس پذیری این فریم ورک می باشد.  در دوره پایتون ، این فریم ورک را نیز به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. به همین خاطر است که ما این دوره را صفرتاصد آموزش پایتون نامگذاری کرده ایم.

سازگاری زبان برنامه نویسی پایتون با طیف وسیعی از کامپیوترها و سیستم عامل ها مانند لینوکس ، ویندوز ، MacOS ، از ویژگی های آن است . لازم به ذکر است پایتون از رابط کاربری مشابهی در کلیه این پلتفرم ها استفاده می کند و سبب می شود جابه جایی کاربر بین آن ها آسان باشد . نحوه نصب و راه اندازی و کار با هریک از این سیستم عامل ها در دوره پایتون و آموزش برنامه نویسی پایتون این مجموعه به شما عزیزان آموزش داده خواهد شد.

چرا دوره آموزش پایتون هایپرکیوسک 

در دوره پایتون ، مجموعه ما تلاش نموده است تا  تمام اصول و مفاهیم بنیادی این زبان برنامه نویسی را به صورت ساده و البته کاربردی به شما عزیزان آموزش دهد. در پایان  دوره آموزش پایتون ، دانشجو مهارت کافی و لازم برای استفاده از این زبان برنامه نویسی را در اختیار خواهد داشت. دوره پایتون ، نه تنها شروعی سریع برای ورود به دنیای جذاب برنامه نویسی است ، بلکه شما را تا رسیدن به مراکز کاری معتبر هدایت می کند. طی چند سال اخیر ، پایتون به یکی از پرمخاطب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده که کسب و کارهای مختلفی را به سوی آموزش برنامه نویسی پایتون سوق داده است . با گذراندن دوره پایتون می توانید درحوزه های زیر مشغول بکار شوید :

متخصص دیتا

امروزه علم داده (Data Science)، دانشی  با هدف استخراج علم و آگاهی  از داده ها و اطلاعاتی است که از روش‌ها، فرآیندها، الگوریتم‌ها برای استخراج دانش از داده‌ها در اشکال گوناگون استفاده می‌کند. یادگیری پایتون بستری را برای شما فراهم خواهد کرد که  با آن می توان داده ها را به شکلی مناسب و حرفه ای آنالیز و بررسی کرد. یادگیری ماشین (( machine learning )) و یادگیری عمیق (( deep learning )) دو عرصه مهمی می باشد که از ترکیب داده کاوی و هوش مصنوعی به وجود آمده است و در چند سال اخیر به یکی از مشاغل پرطرفدار در ایران تبدیل شده است . به همین دلیل ، آموزش پایتون به اولویت برنامه نویسان این دو حوزه تبدیل شده است. ناگفته نماند تبدیل شدن به یک متخصص داده تنها مزیت یادگیری پایتون نیست.

ساخت اپلیکیشن با آموزش پایتون

 با فراگیری و آموزش پایتون ، می توانید به کمک فریم ورک های مختلفی مثل Kivy ، اپلیکیشن های موبایل در سیستم عامل های مختلف بسازید و آن را در بسترهای موجود به اشتراک بگذارید. از دیگر فریم ورک های زبان برنامه نویسی پایتون در ساخت اپلیکیشن ، فریم ورک PyQt می باشد. با استفاده از PyQt می توانید کراس پلتفرم های فریم ورک اپلیکیشن Qt سی پلاس پلاس و زبان های برنامه نویسی ادغام شده با پایتون را باهم فراخوانی کنید و سپس داده های آن ها را با هم تطابق دهد. در دوره پایتون  چگونگی ساخت اپلیکیشن با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون به شما آموزش داده خواهد شد.

توسعه دهنده وب و اینترنت

در ابتدا هنگامی که صحبت از طراحی سایت و توسعه وب می شود ، احتمالا ذهن بعضی از افراد به سمت PHP یا ASP میرود چرا که بسیاری از سایت های موجود به وسیله این دو زبان نوشته شده اند. اما کم کم و با ورود دو فریم ورک جنگو (( Django )) و فلاسک (( Flask )) ، پایتون وارد این عرصه شد . جنگو (( Django )) از محبوب ترین فریم ورک های تحت وب است که بر پایه پایتون نوشته شده است . سایت های بزرگ و موفقی همچون اینستاگرام ، پینترست و … از جنگو (( Django )) استفاده می کنند. در دوره پایتون  ، اساتید علاوه بر آموزش پایتون ، نحوه استفاده از فریم ورک (( Django )) را به صورت آموزش پایتون پروژه محور به شما خواهند آموخت.

آموزش پایتون آکادمی  این امکان را برای شما فراهم کرده است که به سادگی و با انتخابی مناسب به هریک از حوزه های برنامه نویسی پایتون وارد شوید و این افتخار را داریم که شما را در  این مسیر تا دست یابی به شغل و جایگاهی مناسب همراهی کنیم. پس از برگزاری موفق چندین دوره آموزش پایتون ، این مجموعه هم اینک دوره صفر تا صد آموزش پایتون را برای آشنایی و فعالیت هرچه بیشتر و بهتر شما عزیزان فراهم نموده است . هدف این دوره تنها ورود شما به دنیای بیکران برنامه نویسی پایتون نیست بلکه ما در این مجموعه با قرار دادن سرفصل های مناسب و کامل تلاش کرده ایم شما را از هر دوره ی دیگری بی نیاز کنیم.  پس از پایان دوره آموزش برنامه نویسی پایتون می توانید به  هرکدام از حوزه های یاد شده ورود کنید و در آن ها فعالیت کرده و درآمد مناسبی را کسب کنید. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسب تر و هوشمندانه تری داشته باشید ، در پایان آموزش پایتون دو جلسه را به آشنایی با قسمت ها و فریم ورک های مختلف پایتون اختصاص داده ایم. لازم به ذکر است این دوره از آموزش پایتون هیچگونه پیش نیازی ندارد و تمامی مطالب توسط اساتید این مجموعه با اولویت آموزش پایتون پروژه محور تعریف شده است.در پایان دوره پایتون ، مدرک بین المللی (( دوزبانه )) دوره آموزش برنامه نویسی پایتون هایپر کیوسک برای شما صادر می گردد. این مدرک دارای کدرهگیری بوده و در صورت نیاز از طریق مراجع مربوطه می توانید آن را پیگیری کنید.

مخاطبین  دوره آموزش پایتون

 

-علاقه مندان و مبتدیان  حوزه برنامه نویسی و آموزش پایتون

-دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات ، ریاضی و سایر رشته ها

-علاقه مندان به داده کاوی و علم داده

-علاقه مندان به حوزه نگارش ابزارهای امنیتی و تست نفوذ

-توسعه دهندگان وب اپ ها (( برنامه های تحت وب ))

آموزش پایتون ، دوره پایتون ، برنامه نویسی پایتون ، دوره python ، صفرتاصد آموزش پایتون

محتوا و سرفصل های  دوره پایتون

۱. نصب و راه اندازی پایتون

۲.معرفی و مقدمات زبان برنامه نویسی پایتون (( آموزش پایتون مقدماتی ، آموزش پایتون پیشرفته ))

۳.متغیرها و ساختار داده

۴. شرط ها و حلقه ها در پایتون

۵. توابع در پایتون

۶. فایل ها در پایتون

۷. پکیج ها در پایتون

۸. شی گرایی در پایتون

۹. کتابخانه های کاربردی (( Python Standard Library ))

۱۰. تحلیل داده و بصری سازی

۱۱.آشنایی با برخی ابزارهای مبتنی بر Python

۱۲. مسیر شغلی و ورود به بازارکار

مزایا و امتیازات دوره

اساتید و متخصصین با تجربه دوره پایتون

آکادمی هایپرکیوسک در انتخاب اساتید بسیار دقیق بوده و شرط اصلی حضور در آکادمی تخصص ، تجربه و تسلط به مطالب می باشد. لذا برای دوره های آموزشی ، علی الخصوص آموزش پایتون از اساتید مجرب و برجسته استفاده شده است . لازم به ذکر است صفر تا صد آموزش پایتون شامل آموزش پایتون مقدماتی و آموزش پایتون پیشرفته می باشد.

محتوای دقیق و کاربردی دوره پایتون

انتخاب سرفصل های دوره پایتون این مجموعه با بررسی دقیق و عمیق نیازهای کارفرمایان و بازار کار صورت گرفته و دانشجویان با یادگیری پایتون و این مهارت ها به راحتی می توانند به بازارکار مورد نظر ورود کنند و حتی به امر آمورش پایتون به دیگران بپردازند.

آموزش پایتون پروژه محور

برای تاثیر گذاری و فراگیری هرچه سریع تر و بهتر مباحث ، می بایست آموخته ها در قالب تمرینات و پروژه های واقعی و مناسب با نیاز بازار کار پیاده سازی شوند. این مجموعه با همکاری کارفرمایان و شرکت های این حوزه ، زمینه کار دانشجویان برروی پروژه های واقعی را فراهم نموده است .

امکان دسترسی و ارتباط با اساتید دوره پایتون

در تمام طول دوره آموزش پایتون ، اساتید هایپر کیوسک با دانشجویان گرامی در تعامل بوده و پرسش ها و ابهامات آن ها را در خصوص آموزش پایتون پاسخ خواهند داد.

وجود مشاوران و متخصصین بازارکار هر حوزه در دوره آموزش پایتون

اساتید در پایان هر دوره ، در جلسه ای مجزا و اختصاصی به هریک از دانشجویان با توجه به ملاک ها و ویژگی های فردی ، تجربیات و توصیه های لازم را برای ورود به بازارکار ارائه می دهد. هدف از دوره پایتون صرفا آموزش پایتون نیست بلکه ما در این دوره صفر تا صد آموزش پایتون را لحاظ کرده ایم.

دانشجویان برتر دوره آموزش پایتون

به پاس قدردانی و ایجاد رقابت سالم و افزایش انگیزه دانشجویان گرامی ، هایپرکیوسک در پایان هر دوره به سه نفر از دانشجویان برتر دوره آموزش پایتون هدایایی را به رسم یادبود اهدا خواهد کرد.

سخن آخر

زبان برنامه نویسی پایتون ، یکی از زبان های مطرح می باشد که در عین کاربردی و حرفه ای بودن ، بسیار ساده و قابل درک است . آسان بودن این زبان سبب علاقه مبتدیان برای یادگیری پایتون و آموزش زبان برنامه نویسی ‌ پایتون بوده است . ویژگی های متفاوتی همچون انعطاف پذیری ، خوانایی ، چند منظوره یا چند سکویی بودن ، گستردگی ، وجود ماژول ها و فریم ورک های متفاوت ، سازگاری با انواع سیستم عامل ها و … از دلایلی است که آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را بسیار محبوب کرده است و از این رو اساتید آکادمی ما این مباحث را در دوره آموزش پایتون به صورت آموزش پایتون پیشرفته و آموزش پایتون مقدماتی  قرار داده اند. وجود فریم ورک جنگو (( Django )) سبب توجه طیف وسیعی از برنامه نویسان به این زبان شده است درآمد و بازار کار جهانی برنامه نویسی پایتون  از دیگر عوامل جذابیت  آموزش پایتون  است . درصورتی که به برنامه نویسی پایتون و آموزش پایتون علاقه مند هستید ، می توانید با شرکت در دوره ی صفرتاصد آموزش پایتون مجموعه ما ،  آموزش زبان برنامه نویسی پایتون را آن هم به شکل آموزش پایتون پروژه محور ، از همین الان شروع کنید تا بتوانید با استفاده از آن به درآمدهای مناسب دست یابید. تمام حرف هایی که در بالا گفته شد ،